Ciekawostki

  Wasze artystyczne wesele

  Chcesz, aby Twoje wesele były w artystycznym stylu? Zadbaj o to, aby nie zabrakło wielu ciekawych detali i oryginalnych rozwiązań w tym wielkim dniu. Zachęcamy więc do zapoznania się z kilkoma ciekawymi propozycjami.

  Zaplanuj wesele w kilku prostych krokach!

  Istnieją pewne kroki, które pozwalają w dość prosty sposób zorganizować wesele. Warto je poznać, by sobie w tym pomóc. To wcale nie musi być żmudna i czasochłonna praca. Warto o tym wszystkim pamiętać.

  Jak szybko zorganizować wesele?

  Kwestia czasu włożonego w organizację zależy od pewnych umiejętności oraz ustalenia planu. W ten sposób nie musi to być długi proces. Poniżej przedstawiamy receptę jak zminimalizować czas przygotowań do tego wydarzenia.

  Ile kosztuje wesele w dużym mieście?

  W dużych miastach koszty organizacji wesela z pewnością będą większe niż w innych miejscowościach. Spójrzmy jak konkretnie prezentują się wydatki i w jaki sposób można je ograniczyć. Zapraszamy do artykułu.

  Szukasz inspiracji do ślubu? Jedź na targi ślubne!

  Targi ślubne odbywają się często w każdym większym mieście. Dobrze jest przyjść na takie targi, gdyż można zaobserwować obowiązujące trendy, a także skorzystać z konkretnych ofert, gdyż wielu usługodawców tutaj się prezentuje.

  Wesele najwięcej kosztuje w Warszawie

  Organizacja wesela w Warszawie jest sporym wydatkiem. Tutaj faktycznie ceny są inne, niż w wielu innych miejscach w kraju. Dobrze jest sprawdzić ile kosztują poszczególne usługi. Poniżej prezentujemy także sposoby jak spróbować obniżyć koszty.

  Największe targi ślubne w Polsce

  Warto się udać na targi ślubne gdy jest taka możliwość. Można tam coś podpatrzyć oraz podpatrzyć aktualnie obowiązujące trendy w tematyce ślubno - weselnej. Takie imprezy odbywają się zwykle kilka dni w każdym większym mieście co pół roku.

  Ile pieniędzy przeznaczyć na wesele?

  Czy na wesele opłaca się wydać wszystkie oszczędności? A może da się skromniej? Dobrze jest wcześniej poznać koszty wesela i na tej podstawie podjąć decyzję. Najważniejsze są własne oczekiwania w zakresie wesela oraz posiadany budżet, który chce się na ten cel przeznaczyć.

  Wodzirej na weselu – czy to już przeszłość?

  W przeszłości wodzirej był głównym mistrzem ceremonii na weselu. Czy dzisiaj nie ma już takiej funkcji? Przyjrzyjmy się jak to wygląda obecnie. Z pewnością samo słowo jest już przestarzałe. Prowadzenie wesela to nie jest praca dla każdego.

  Jak zorganizować ślub za granicą?

  Kameralna impreza weselna za granicą? Czy to zły pomysł? Należy zastanowić się nad tym dogłębnie i poznać wszystkie koszty z tym związane. Zależy też w jakim kraju takie wesele miałoby się odbyć. Poniżej spróbujemy się nad tym zastanowić.

  Jak przetrwać przygotowania do ślubu?

  Dobra organizacja jest podstawą sukcesu i niweluje nerwy. Jeżeli będzie się postępować według pewnego schematu, to uda się z wszystkim zdążyć na czas. Poniżej przedstawiamy trzy proste kroki, które pomogą w przygotowaniach.

  Ile kosztuje wesele w Warszawie?

  Wesele w Warszawie jak się okazuje jest tak samo drogie jak np. ceny mieszkań w porównaniu z innymi regionami Polski. Poniżej przedstawiamy kalkulację z tym związaną oraz sugestie jak ograniczyć wydatki na ten cel.

  Jak wygląda profesjonalna rozmowa z fotografem ślubnym

  Coraz częściej planujące ślub i wesele pary młode decydują się na skorzystanie z usługi wedding plannera. Dobrze jest także przygotować się do spotkania z konsultantem ślubnym. Poniżej przedstawiamy pomocne informacje związane z podjęciem ostatecznej decyzji, co do wyboru takiej usługi.

  Jak posadzić gości weselnych?

  Dobór miejsc do gości ma znaczenie i wpływa na ich samopoczucie podczas imprezy weselnej. Trzeba wiedzieć jak posadzić ludzi obok siebie, by nie doprowadzić do nieporozumień. Mogą także ludzie być ze sobą prywtanie skonfliktowani, więc wiedząc to trzeba ich odpowiednio usadzić.

  Jak zachować się w kościele

  Zachowanie się w kościele podczas własnego ślubu jest bardzo ważne i trzeba wiedzieć wcześniej jak do tego podejść. Stres i wiele spraw mogą czasami w tym przeszkadzać. Istnieją pewne proste zasady, które powinniśmy znać i je spełnić.

  Spektakularny pokaz pirotechniczny na wesele

  Oprawa wesela ma znaczenie i wpływa na jego atrakcyjność. Pewne pomysły będą bardzo cieszyły zaproszonych gości, a sama impreza będzie inna niż powszechne zabawy weselne. Pokaz pirotechniczny może być właśnie takim elementem, który znacząco uatrakcyjni to wydarzenie.

  Apetyczne ujęcia? Fotografia jedzenia

  Dobrze wykonana fotografia jedzenia powinna żywo wpływać na odczucia smakowe i estetyczne. Do jej wykonania potrzeba profesjonalnego sprzętu oraz trzeba dysponować właściwym warsztatem. Nie każdy się do tego nadaje.

  Nie wychodź z wprawy. Trzymaj formę cały rok!

  Beskid Mały to piękny górski zakątek. Przez cały rok wiele atrakcji można odnaleźć na przełęczy kocierskiej. To doskonałe miejsce nie tylko na organizację wesela, ale na pobyt w każdym czasie. Poniżej przedstawiamy wachlarz tamtejszych możliwości.

  Jak przespać noc przedślubną?

  Ostatnia noc spędzona przed ślubem może być stresująca. Często wtedy jest trudno zasnąć. Jak uniknąć takiej sytuacji, by być wypoczętym na następny dzień? Poniżej podpowiadamy.

  Kiedy i jak poznać się z jej/jego rodzicami?

  W pewnym momencie, gdy rozwija się związek chłopaka i dziewczyny następuje spotkanie rodziców ich obojga. Poniżej przedstawiamy jak takie spotkanie zorganizować, by pozostawić po nim dobre wrażenie z obu stron.

  Wpadka goni wpadkę (cz. IV)

  Prawda jest, że o wszystko trzeba zadbać samemu. Dobrze jest poznać przykłady wpadek na weselach. Często autorami wielu z nich jest obsługa wesela lub inni fachowcy. Kolejny artykuł z tej serii pokazuje przykłady wpadek z nimi związanymi.

  Wpadka goni wpadkę (cz. III)

  Podczas zabawy weselnej trzeba zadbać o gości. W końcu po to się ich zaprosiło. Nie można pozwolić na to, by się czuli skrępowani. Trzeba także rozsądnie dbać o rozlewanie alkoholu. Weselne bijatyki to nie jest miłe wspomnienie.

  Wpadka goni wpadkę (cz. II)

  Czasami nie da się uniknąć wpadki. Trema robi swoje i nie da się tego uniknąć. W kolejnym artykule przedstawiamy przykłady wpadek ślubno - weselnych. Czasami nic nie da się na takie zdarzenie poradzić.

  Wpadka goni wpadkę (cz. I)

  Nie da się przewidzieć wszystkiego. Zdarzają się czasami wpadki, którym nie da się sprostać. Czasami sami możemy je sprowokować. Przedstawiamy cykl artykułów opisujących takie przykre niespodzianki, które wbrew pozorom nie mogą spotkać każdą parę.

  Sprawy ważne i ważniejsze - samochody

  Organizacja ślubu i wesela związana jest z załatwieniem wielu spraw, by wszystko mogło odbyć się jak należy. Poza sprawami formalnymi, jak termin w kościele czy urzędzie lub rezerwacja lokalu weselnego bardzo ważne są także wszystkie inne usługi. To wszystko wymaga poświęcenia na to wiele energii.

  Goście ślubni i świadkowie

  Zaplanowanie wesela powinno być związane z wyborem liczby gości. Na tej podstawie można przystąpić do dalszych elementów planowania. Jak wybrać świadków na swój ślub i czym się kierować pod tym względem?

  Elektroniczna baza wspomnień

  Technologia idzie do przodu. Dzisiaj wszystko można zrealizować w sposób bardziej profesjonalny, a szeroki dostęp do Internetu dodaje wiele możliwości. Sprawdźcie sami co możecie otrzymać podczas skorzystania z pewnych usług.

  "Żenima" czyli jak Słowianie żony "napędzali".

  Monogamia towarzyszyła małżeństwom sprzed tysiąca lat. Jedynie bogaci książęta mieli po kilka żon. Kobieta, z którą się ożenił mężczyzna nazywana była żenimą. Ona wychodziła za mąż, gdy on ją za sobą wiódł. Ona postępowała za nim.

  Zaproś gości na Waszą stronę

  Dostęp do Internetu jest dzisiaj szeroki. W związku z tym coraz więcej par decyduje się skorzystać z innowacji, które dają te możliwości. Własna ślubna strona internetowa to miejsce w sieci, które pozwala na dobra komunikację z gośćmi weselnymi. Są tego plusy i minusy.

  Nie sadzaj zięcia koło teściowej!

  To kto koło kogo siedzi na weselu ma wielkie znaczenie. Musimy to odpowiednio przygotować. Nie można przecież obok siebie usadzić wujka co nie lubi się z ciocią. Podobnie sprawa dotyczy najbliższej rodziny oraz przyjaciół.

  Bez alkoholu też się da?

  Tradycja pokazuje, że suto zakrapiana impreza ściśle dotyczy udanego wesela. To słowiańskie podejście do korzystania z napojów alkoholowych jest jakby standardem. Czy jednak można zorganizować zabawę bez alkoholu?

  "Postrzyżyny" czyli jak Słowianie swym synom imiona nadawali.

  W dawnych czasach, gdy urodził się syn po kilku latach, a często po siedmiu nadawano mu imię podczas uroczystości zwanej postrzyżynami. Chłopak miał ścinane włosy, które chowano lub palono. Wystawna uczta towarzyszyła nadaniu mu imienia, czego dokonywał najdostojniejszy człowiek z grona.

  "Obiaty" czyli jak przed tysiącem lat na weselach ucztowano.

  Starosłowiańskie stoły weselne były suto zastawione. Było na nich wiele różnych mięs, gdyż cały kraj był pełen lasów, jezior i rzek gdzie nie brakowało ryb i dzikiej zwierzyny. Poza tym hodowano bydło i ptactwo domowe. Potraw było bardzo wiele.

  Na weselach dzieci się nie nudzą

  Podczas organizacji wesela dobrze jest zapewnić dzieciom atrakcje, by się nie nudziły. Można wszystkie dzieci zebrać przy specjalnym stole. Atrakcje weselne oraz zabawy mogą także uwzględniać obecność najmłodszych.

  Starostowie na wymarciu

  Kiedyś rola starosty byłą oczywista. Dzisiaj tą funkcję przejmują świadkowie. Oczywiście istnieją zabawy weselne gdzie funkcje są podzielone. Dobrze jest jednak zapoznać się z rolą świadka lub starosty. To musi być osoba, która będzie pomagała parze młodej podczas uroczystości.

  Koszty ślubu i wesela

  Wydatki związane z organizacją ślubu i wesela są zawsze mniejsze lub większe w zależności od wielu czynników. To często także temat drażliwy. Najważniejsze w tym wszystkim jest właściwe ustalenie budżetu.

  Oczepiny czyli jak w dawnej Polsce niewiasta mężatką się stawała.

  Symboliczne przyjęcie panny młodej do grona mężatek, gdy stawała się kobietą następowało podczas zabawy weselnej. Taki zwyczaj nazywał się oczepinami, gdy panna młoda z rozplecionymi przed ślubem warkoczami była sadzana na stołku, by te włosy obciąć. Mężatki miały krótkie włosy i nosiły je schowane pod czepkiem - skąd wzięła się nazwa zwyczaju.

  Listy miłosne, czyli jak nasi pradziadowie afekt swym wybrankom okazywali.

  Kojarzenie małżeństw za czasów Polski szlacheckiej było zawsze praktykowane. Często para nie znała się wcześniej. Wszystko to miało pewną formę i kawaler przychodził prosić o rękę panienkę i wymawiał pewne frazesy, a ona się zgadzała. Bardzo często to było jedyne ich spotkani przed ślubem.

  "Przenosiny" czyli jak nasze prababki z rodzinnym domem się żegnały.

  Zwyczaj opuszczania rodzinnego domu przez mężatkę był nazywany przenosinami. Kobieta wyprowadzała się by zamieszkać ze swoim mężem. Bywało, że robiło się to już po oczepinach, jednak najczęściej po kilku tygodniach. Podczas przenosin udzielane było błogosławieństwo, winszowano jej oraz śpiewano pożegnalne pieśni.

  Fotografia ślubna oraz inne pomysły

  Fotografia ślubna to główna usługa obok wideofilmowania zajmująca się rejestracją szczególnych momentów towarzyszących ceremonii udzielenia ślubu oraz zabawie weselnej. Poza tym istnieją także inne ciekawe pomysły, które jeszcze bardziej mogą ucieszyć.

  "Śmierguśnicy" czyli o wielkanocnych wróżbach dziołszek na wydaniu na Śląsku.

  Okres świąt wielkanocnych w dawnych czasach wiązał się z różnymi wróżbami i wierzeniami. Panny z tego okresu realizowały wiele praktyk, by zapewnić sobie wymarzonego mężczyznę. Było wiele praktyk jak wkładanie modlitewnika pod poduszkę w Wielką Sobotę (otwarty w dowolnym miejscu). Następnego dnia było to ponownie realizowane z przełożeniem stron. Odległość między stronami miała wskazywać na większą lub mniejszą szansę w powodzeniu.

  Piękny kościół w dniu ślubu

  Miejsce ślubu jest bardzo ważne dla przyszłych nowożeńców. Jeżeli chcą oni mieć ślub konkordatowy w Ełku, to bardzo ważnym wyborem będzie sama świątynia. Takie uroczystości są bowiem wyjątkowe imają swój niepowtarzalny klimat.

  Przesądy ślubne, czyli jak

  Tradycja i przesądy ślubne do dzisiaj towarzyszą sprawom z tym związanych. Szczególnie starsze pokolenie zwraca na to uwagę. Wielu ludzi jednak podchodzi do tego z przymrużeniem oka. Istnieją także przesądy związane ze szczęściem, a nie tylko z pechem.

  Targi ślubne w Kielcach

  Targi ślubne dla nowożeńców są ciekawym wydarzeniem. Odbywają się przynajmniej jeden raz w roku w wielu większych miastach w Polsce. Mogą być inspiracją dla przyszłych nowożeńców oraz na nich można także sformalizować załatwienie pewnych usług.

  Ślub na Jasnej Górze

  Bazylika na Jasnej Górze jest przepiękna. Dla każdej pary młodej będzie to wielkie przeżycie. Klimat tego miejsca jest niesamowity. Ściągają tutaj pielgrzymki z całego świata. Dobrze jest poznać możliwości związane ze ślubem w tym miejscu.

  Ślubne przygotowania

  Po oświadczynach przychodzi moment, gdy w czasie zaręczyn dwoje ludzi planuje swój ślub i wesele. Przygotowań jest wiele i rozpoczynają się one od zatwierdzenia terminu. Organizacja jest bardzo ważna i składa się na nią wiele szczegółów.

  Kościoły w Chorzowie

  Chorzowskie kościoły są piękne i różnorodne. Zazwyczaj śluby zawierane są w parafii panny młodej, jednak coraz częściej nowożeńcy wybierają inną świątynię. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę chorzowskich kościołów.

  Obiekty sakralne w Bytomiu

  W Bytomiu znajdziemy wiele pięknych obiektów sakralnych. Szczególnie piękne są kościoły. Spacer po nich może być bardzo atrakcyjny, a być może ktoś zechce wybrać jeden z nich na miejsce własnego ślubu?

  Bytom – Twoje miejsce na ślub i wesele

  Śląskie śluby są wyjątkowe. Obrzędy z nimi związane różnią się bardzo, gdy zestawi się je z innymi regionami Polski. Przyjrzymy się tym różnicom. Z pewnością dla gości spoza Śląska będzie to ciekawa odmiana i atrakcja.

  Obrzędy i zwyczaje ślubne/weselne

  Zakorzenione w kulturze obyczaje mają wpływ na ślub i wesele. Nawet nowoczesny styl ślubu nie musi oznaczać całkowitego zrezygnowania z pewnych tradycyjnych elementów. Dobrze jest wcześniej wybrać, co chcemy z obrzędowości pozostawić na naszej uroczystości.

  Czy warto uczestniczyć w targach ślubnych?

  Targi ślubne odbywają się przynajmniej raz w roku w każdym większym mieście. Wszędzie są one udane i są miejscem, gdzie można znaleźć inspirację lub skorzystać z konkretnych usług z tej branży. Na targach pojawiają się zwykle tłumy ludzi. Czy wizyta na targach będzie dobrym pomysłem?

  Jak zadbać o cerę przed ślubem?

  Oczy wszystkich gości na ślubie i weselu są skierowane na parę młodą. Szczególnie obserwowana jest panna młoda, co nikogo nie dziwi. Każda przyszłą panna młoda chce tego dnia wyglądać olśniewająco i chce się do tego właściwie przygotować.

  Romantyczna miłość nie tylko w literaturze

  Zwieńczenie miłości i sposób na udane życie stanowi dla wielu ludzi małżeństwo. Trzeba jednak przyznać, że pewne osoby w ogóle nie powinny wchodzić w związek małżeński. Adam Mickiewicz i jego historia jest tego dowodem.

  Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?

  Czasami może się nam wydawać, że organizacja ślubu to prosty temat. Jednak warto rozpatrzyć zatrudnienie osoby, która pomoże nam dokonać najważniejszych wyborów oraz zorganizuje dla nas usługodawców z których będziemy zadowoleni.

  Dobieramy biżuterię na ślub

  Biżuteria jest jednym z najciekawszych dodatków ślubnych. Może ona doskonale dopełnić ślubną kreację. Na rynku jest bardzo dużo rodzajów biżuterii. Nie każdemu pasuje przecież to samo. Trzeba to dobrze dopasować, by efekt był powalający.

  Podziękowania dla gości

  Na każdym weselu para młoda jest obdarowywana prezentami. Wypada jednak, by odwdzięczyć gościom za ich wizytę, obecność i życzenia. Co dać gościom weselnym na prezent? Jak sprawić im przyjemność? Co może być prezentem?

  Ślubne przesądy na podstawie Zabrza

  W Zabrzu związek z tradycją jest bardzo silny jak na całym Górnym Śląsku. Warto jest się temu dobrze przyjrzeć. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze symbole i tradycje. Jest tu także sporo matematyki.

  Weselny niezbędnik dla każdego

  Podczas planowania ślubu i wesela myśli się o rzeczach przyjemnych, które chce się mieć podczas tego dnia. Nie powinno się jednak bagatelizować tego stanu, gdyż może być bardzo "różnie". Jakie produkty pierwszej pomocy będą przydatne?

  Ekonomiczne podejście do małżenstwa ;-)

  Ekonomiczne odpowiedniki związane z małżeństwem i miłością dwojga ludzi znajdują się poniżej. Oczywiście traktujcie to z przymrużeniem oka. Uśmiech jest wskazany i pozwala trochę zapomnieć o stresujących chwilach związanych z przygotowaniami do ślubu.

  Coraz wiecej rozwodów

  Biorąc pod uwagę współczesne trendy odchodzenia od tradycyjnych wartości rodzinnych na rzecz niesformalizowanych związków, warto zastanowić się, dlaczego coraz więcej młodych ludzi nie chce się pobierać oraz nad tym, czy nie uległ wyczerpaniu dotychczasowy, tradycyjny model związku oparty na sakramencie małżeństwa?

  Zakładamy stronę ślubną

  Własna strona ślubna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Pozwala to na przekazywanie informacji dotyczących ślubu i wesela, a następnie może służyć jako miejsce prezentacji zdjęć i filmów z wydarzenia. Połączona z portalami społecznościowymi może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

  Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni naczyń?

  Jak opowiada przedstawiciel firmy Meblo Strefa - zwyczaj wypożyczania naczyń i mebli posiada długą tradycję. Kilkadziesiąt lat temu wypożyczanie praktycznie wszystkiego było normalnością. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Poniżej przedstawiamy jak jest obecnie.

  Pomysł na wspólne życie

  Ślub to tylko pewien ważny moment w życiu, po którym rozpoczyna się nowa droga. Wspólne mieszkanie, wspólne sprawy codzienne towarzyszyć będą Wam już ciągle. Jak to wszystko zorganizować, by było wspaniale?

  Dekoracje na stoły weselne

  Dekoracje stołów weselnych często zapewniają sale weselne jednak to nie jest regułą. Można także samemu mieć sprecyzowane pomysły pod tym względem lub wykorzystać dekoratora wyspecjalizowanego pod tym względem.

  Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego

  Nie jest prostą sprawą zorganizowanie dobrego przyjęcia weselnego. Potrzeba na to poświęcić sporo czasu i trzeba mieć wiele zmysłu organizacyjnego. Bardzo ważne jest jest zabranie się za to wszystko bardzo wcześnie.

  Uroczystość ślubna w Toruniu

  Toruń należy do najpiękniejszych polskich miast. Nie dziwi zatem fakt, że sporo par chcę tutaj mieć swój ślub. Branża ślubna tutaj także jest szeroko rozwinięta. Każdy rodzaj usług można mieć na miejscu.

  Gdy wielki dzień jest coraz bliżej

  Organizacja wesela i ślubu to ważne sprawy. Z każdym dniem jednak ten wyczekiwany długo dzień nadchodzi. Jak sobie poradzić w tych ostatnich chwilach, które są pełne stresu. Każdy chce przecież, by wszystko wypadło idealnie.

  Ślubna interakcja - osobiste strony internetowe

  Strony internetowe są bardzo ciekawym rozwiązaniem dla młodych par. Umożliwiają one przedstawienie wszystkich szczegółów dotyczących planowanego ślubu i wesela, a także zamieszczania na nich zdjęć i filmów po uroczystości.

  Kilka wskazówek nie zaszkodzi

  Podczas organizacji ślubu trzeba trzymać rękę na pulsie nawet gdy zdecydowaliście się zatrudnić wedding plannera. To przecież Wasz ślub i powinno się być zainteresowanym wszystkimi szczegółami. Bardzo dobrze jest właściwie podejść do spraw dotyczących planowania.

  Papierkowe sprawy związane ze ślubem

  Przy planowaniu ślubu i wesela jest wiele rozmaitych spraw, które trzeba załatwić. Dotyczy to także wydruków różnego rodzaju. W wielu przypadkach drukarnia może być dobrym pomysłem na zrealizowanie wszystkich zamierzeń.

  Kościół na Wasz ślub w Rybniku

  Na ślub i wesele czeka się całe życie. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Bardzo ważne jest także miejsce gdzie taki ślub się odbędzie. W przypadku ślubów konkordatowych dotyczy to samych kościołów.

  Bardzo ciekawa lokalizacja na ślub - Zabrze

  Zabrze można polecić jako ciekawe miasto do zawarcia małżeństwa, zorganizowania zabawy weselnej oraz sesji w plenerze. To śląskie miasto warto jest rozważyć podczas planowania ślubu i wesela. Poniżej kilka przykładów.

  Własna działalność - fotografia ślubna

  Własny biznes to bardzo dobra sprawa dla ludzi z pomysłem. Wszyscy interesujący się fotografią mogą zdecydować się na pracę w charakterze fotografa ślubnego. Trzeba jednak wiedzieć, że ten zawód to nie tylko sama obsługa aparatu.

  Albumy ślubne i fotoksiążki

  Do ślubnych pamiątek zaliczamy oczywiście zdjęcia, które najlepiej prezentują się w albumach. Istnieje także współczesna forma fotoksiążek, która także jest ciekawą alternatywą. Poniżej przyjrzymy się tym formom prezentacji zdjęć ślubnych.

  Ślubne odbitki zdjęć i wydruki wieloformatowe

  Fotograf ślubny nie tylko realizuje wykonanie zdjęć podczas uroczystości i sesji ślubnej. Jego zadaniem jest także odpowiednia obróbka fotografii. Dodatkowo realizuje on usługi związane z wieloformatowymi zdjęciami oraz wykonuje odbitki.
  Top