Ślub konkordatowy

  Ślub w kościele – jak go zaplanować krok po kroku?

  Małżeństwo w kościele katolickim wiąże się z pewnymi formalnościami. Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego jest taka sama jak w przypadku ślubu świeckiego. Dodatkowe sprawy związane z obrządkiem religijnym mają związek z zapowiedziami, naukami przedmałżeńskimi i nie tylko.

  Wizytacje u księdza w kościele

  Po zaręczynach młoda para planuje swój ślub i udaje się do kościoła na pierwsze spotkanie z księdzem. Taka rozmowa w zależności od księdza ma związek z zadawaniem osobistych pytań. Dobrze jest wiedzieć jakie pytania mogą zostać zadane i jak się do nich przygotować.

  Wybór Kościoła w Głogowie

  W Głogowie jest wiele pięknych kościołów. Dużo par decyduje się na śluby w nich. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych. Samo miasto posiada także swój własny urok, który doskonale sprawdzi się podczas takiego szczególnego dnia.

  Kościoły w Olsztynie

  Ślub kościelny w jednym z olsztyńskich kościołów może być bardzo ciekawym wydarzeniem. Wielu parom spodoba się tutejszy charakter miasta oraz same obiekty sakralne. Najlepiej wcześniej jest rozeznać się w tutejszych kościołach i dowiedzieć jakie najbliższe terminy są wolne na zawarcie związku małżeńskiego pod ich dachem.

  Kościół, w którym wypowiecie przysięgę

  Wybór kościoła jest bardzo ważny. To właśnie w tym miejscu zostanie wypowiedziana przysięga na całe życie. W Lublinie można skorzystać z bardzo ciekawych obiektów. Wcześniejsze rozeznanie się w temacie pozwoli na zaplanowanie wszystkich szczegółów.

  Niezbędne ślubne formalności

  Bez względu na to czy zawiera się ślub konkordatowy czy cywilny, to potrzeba zmierzyć się z pewnymi formalnościami, które potrzeba zrealizować. Dzisiaj ułatwieniem jest ślub konkordatowy, gdyż pary zawierające sakrament małżeństwa nie muszą oddzielnie robić tego samego w Urzędzie Stanu Cywilnego.

  Formalności przedślubne w Łodzi

  Pewne wymogi muszą być spełnione, by zawrzeć ślub. Potrzeba być pełnoletnim. W przypadku ślubu konkordatowego potrzebne jest spełnienie także różnych formalności związanych ze sprawami religijnymi. Dotyczy to przede wszystkim nauk przedślubnych orz posiadania sakramentów związanych z danym obrządkiem.

  Różnice pomiędzy ślubami

  Młoda para może zdecydować się na ślub cywilny, który odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wszyscy, którzy są bardziej religijni mogą skorzystać z opcji ślubu kościelnego, który dzisiaj jest ślubem konkordatowym. Kiedyś takie osoby musiały mieć dwa rodzaje ślubów.

  Ślub poza swoją parafią

  Tradycyjnie ślub powinien się odbyć w parafii, do której uczęszcza panna młoda. Ten zwyczaj coraz częściej nie jest podtrzymywany. Często pan młody i panna młoda decydują się na ślub w innej parafii, niż ich macierzysta. Białystok posiada dużo ładnych kościołów, które można wybrać na taką ceremonię.

  Ślub kościelny z partnerem innego wyznania lub ateistą

  W miłości nie liczy się wiek, narodowość czy wyznanie. Polacy odkąd mają większą możliwość podróży po całym świecie spotykają się z tą kwestią coraz częściej. Pomimo iż taki ślub wywołuje różne opinie, to wcale nie musi być problematyczny. Wszystko zależy od podejścia.

  Ślub konkordatowy wielkim ułatwieniem dla młodych par

  Od 1998 roku w Polsce pary młode mogą zawierać ślub konkordatowy. Jest to wielkie ułatwienie, gdyż nie potrzeba już oddzielnie przystępować do ślubu cywilnego i kościelnego. Kancelaria parafialna umożliwia załatwienie wszystkich formalności z tym związanych.

  Organizacja ślubu kościelnego we Wrocławiu

  We Wrocławiu wiele par młodych decyduje się na ślub kościelny. Taki ślub posiada ciekawy klimat, który często jest pożądany przez pary. Przysięga wypowiedziana przed Bogiem w takim miejscu jest bardzo wyniosła.

  Przedślubne, kościelne formalności.

  Toruń to miasto, w którym znajduje się sporo pięknych i zabytkowych kościołów. Wiele par młodych chętnie wybiera te świątynie. Jakie formalności związane ze ślubem kościelnym czekają pary młode chcące wejść w kościelny związek małżeński?

  Ślub kościelny i formalności z nim związane

  Zawarcie małżeństwa w kościele katolickim pomimo iż obowiązuje konkordat wymaga także udania się do Urzędu Stanu Cywilnego. Tam trzeba przedstawić pewne dokumentu oraz uiścić opłatę. Poniżej przedstawiamy jak to wygląda w praktyce.
  Top