Menu weselne

  Włoskie inspiracje w menu weselnym

  Kuchnia włoska może być inspirująca, jeśli chodzi o menu weselne. Jest ona można powiedzieć "bardziej bezpieczna" d innych kuchni świata, tym bardziej, że jest to bardzo popularna kuchnia nw Polsce. Warto przemyśleć jej potrawy, by urozmaicić nimi menu na weselu.

  Menu weselne – nowoczesne inspiracje

  Na weselach coraz częściej można spotkać pięknie wyglądające i nieznane dla większości dania. Trzeba przyznać, że menu weselne ma wielki wpływ na udaną uroczystość. Oprócz obowiązkowych potraw warto jest podać coś innego.

  Jak wybrać tort weselny?

  Tort weselny to jeden z głównych punktów wesela. Jego wygląd, wielkość, smak i dodatkowe efekty związane z jego podaniem są zawsze atrakcją na zabawach. Co jest najważniejsze przy wyborze tortu weselnego?

  Dania weselne – czego nie może zabraknąć?

  Na polskich weselach królują tradycyjne potrawy, jednak coraz więcej w tym temacie zachodzi eksperymentów. Ludzie starają się zachwycić wyglądem i smakiem potraw swoich gości. Co musi być na stole weselnym, by goście byli zadowoleni?

  Rozsądek i różnorodność przy stole weselnym

  Wesele jednoznacznie kojarzy nam się z muzyką, tańcami alkoholem i jedzeniem. Te dwa ostatnie elementy wesela należy dobrać z rozsądkiem i niemal salomonową mądrością. Trzeba to wszystko bardzo właściwie zaplanować.

  Różnorodność na stole weselnym

  Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dobra zabawa na weselu poza obecnością na parkiecie ma związek także z menu weselnym. Odpowiedni dobór dań i wszystkich dodatków z pewnością korzystnie wpłynie na jakość przyjęcia.

  Żeby nie zabrakło wódki!

  Wybór alkoholu na wesele jest istotny. Trzeba zastanowić się jaki typ trunków będziemy serwować. Potrzeba również przeliczyć potencjalną ilość butelek. W przypadku większego zakupu najlepiej udać się do hurtowni w celu dokonania zakupu.

  Słodka niespodzianka na Waszym weselu

  Na weselach w Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są fontanny czekoladowe. Na polskim rynku jest to coraz bardziej popularna usługa, którą oferuje wiele firm. Taka słodka niespodzianka z pewnością będzie atrakcją dla waszych gości i to nie tylko tych najmłodszych.

  Trunki na zabawie weselnej

  Bez wątpienia alkohol ma znaczenie w wyborze menu weselnego, chociaż zdarzają się także imprezy bezalkoholowe. W Polsce wódka to tradycyjny trunek, jednak trzeba także zadbać o dobre wino i inne alkohole. Wszystko zależy od tego jakich będziemy mieli gości weselnych.

  Wybierając tort ślubny.... kwestie wizualne i smakowe

  Wybór tortu weselnego na wesele jest ważny. To jest także jeden z obowiązkowych punktów programu każdej zabawy weselnej, kiedy to właśnie tort pojawia się na sali, a para młoda kroi pierwsze kawałki dla gości. Warto jest zadbać o sprawy wizualne i smakowe tortu.

  Jakie menu na wesele?

  Podczas załatwiania sali weselnej zwykle ustala się menu weselne. Najpóźniej na kilka miesięcy przed uroczystością powinno się wszystko mieć ustalone. Przeważnie lokal weselny organizuje wszystko sam. Po stronie pary młodej pozostaje ewentualnie zadbanie o napoje, alkohol i tort weselny.

  Perfekcyjny tort ślubny

  Tort ślubny jest ważnym elementem wesela. W zależności od regionu kraju lub preferencji organizatorów jest serwowany o północy lub zaraz po obiedzie. W Bytomiu tradycyjnie tort "wjeżdża" na salę o północy.

  Fontanna czekoladowa na weselu

  Fontanna czekoladowa na weselu może być ciekawą atrakcją dla gości. Takie urządzenie znane jest od dawna ze Stanów Zjednoczonych, jednak coraz częściej spotkać je można na polskich zabawach weselnych. Płynna czekolada daje ciekawy efekt wizualny oraz jest smaczna.

  Słodkości dla gości weselnych

  Weselne paczki z ciastem oraz wódka weselna były do niedawna najczęstszymi podarunkami dla gości po weselu. Aktualnie w naszym kraju obowiązują w tym zakresie trochę inne zasady, o których poniżej pragniemy wspomnieć.

  Tort weselny - cud weselny

  Nie można sobie chyba wyobrazić wesela bez tortu. Jest to obowiązkowy punkt programu każdego przyjęcia weselnego. Jego podaniu towarzyszy efektowny wjazd na salę oraz jego krojenie robione przez młodą parę.

  Tort weselny - efektownie i smacznie

  Bardzo ważnym elementem na zabawie weselnej jest tort. Powinien on być bardzo smaczny i wyglądać efektownie. Przeważnie jest w kolorze białym, co łączy się ze ślubną kolorystyką. Wielkie znaczenie ma także jego bogate zdobienie oraz wysokość na kilka pięter.

  Słodkości na zabawie weselnej

  Podczas wesela bardzo ważne jest menu. Nie można tutaj pominąć słodkości. Jak pokazuje praktyka ciasta szybko znikają ze stołów. Warto zatem zastanowić się jak uatrakcyjnić menu w tym zakresie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

  Tradycja czy trendy? Wybieramy weselne menu

  Każda planująca wesele para młoda staje przed wyzwaniem podczas organizacji. Jest wiele spraw, o które trzeba zadbać, by wszystko było zaplanowane właściwie. Wiele spraw związanych jest z dopasowaniem się pod gusta gości weselnych, gdyż to m.in. dla nich takie przyjęcie jest wyprawiane.

  Fontanna czekoladowa - słodka weselna atrakcja

  Aby uatrakcyjnić wesele szuka się różnych pomysłów. Jedna z atrakcji może być czekoladowa fontanna. Takie urządzenie będzie bardzo ciekawe i zadowoli nie tylko dzieci. Warto rozważyć taki pomysł podczas planowania.
  Top