Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Słodkości dla gości weselnych

Słodkości dla gości weselnych
Do niedawna panował zwyczaj wręczania gościom weselnym paczek z ciastem oraz ewentualnie wódki weselnej. W różnych rejonach naszego kraju odbywało (czy też wciąż odbywa) się to na nieco innych zasadach.

W niektórych przypadkach przyszli nowożeńcy odwiedzają gości kilka dni przed ślubem, inni wręczają pakunki po zakończeniu wesela (jeśli jest ono dwudniowe – po poprawinach), jeszcze inni dopiero kilka dni po przyjęciu. Zwyczaje jednak nieco się zmieniły i obecnie wiele par uznaje, że oprócz upominku na pożegnanie, warto wręczyć gościom także jakąś drobnostkę na powitanie. Para młoda pragnie podziękować w ten sposób wszystkim, którzy przybyli na uroczystość i wspólnie z nią świętowali. Często zatem otrzymujemy coś składając życzenia nowożeńcom – czy to pod kościołem, czy na sali weselnej – albo drobne podarki leżą na stołach, przy miejscu każdego z uczestników przyjęcia.
 

Współczesne podarunki od pary młodej

Bardzo popularne stały się ostatnio migdały oblane czekoladą i lukrem, które umieszczane są w ozdobnym woreczku z organzy. Musi być ich koniecznie pięć, ponieważ każdy z nich symbolizuje coś innego, a mianowicie: szczęście, pomyślność, zdrowie, długie życie oraz miłość. Ich cena nie jest wprawdzie wygórowana – waha się od 2,50 do 5 złotych, jednak organizując imprezę powiedzmy dla stu osób zbiera się już konkretna suma.
 

Inne formy podziękowań dla gości

Czy tylko migdały? Oczywiście, że nie. Istnieje cała masa możliwości! Czasami nowożeńcy decydują się np. na jakieś zabawne figurki z gipsu przedstawiające parę młodą albo porcelanowe aniołki. Pakuje się je w ozdobne pudełeczka, na których często wypisane są imiona panny młodej i pana młodego. Popularne stały się ostatnio także czekoladki z imionami młodych, datą ślubu i jakąś dedykacją. Często pakowane są one w papier z nadrukowanym zdjęciem młodych albo motywem, który pojawił się wcześniej na zaproszeniach. Dołącza się do nich karteczki z podziękowaniami za przybycie na ślub i wesele.

Tradycjonaliści jednak wciąż obdarowują swoich gości paczkami z kołaczem weselnym oraz alkoholem. Drobne upominki są zatem zazwyczaj tylko dodatkiem, a nie jedyną formą podziękowań.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top