Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Perfekcyjny tort ślubny

Perfekcyjny tort ślubny
Podczas wesela jedną z głównych atrakcji wieczoru jest podanie tortu weselnego. Pary w różnych zakątkach Polski podają ten smakołyk albo zaraz po obiedzie, albo o dwunastej w nocy. W Bytomiu częściej praktykowany jest zwyczaj podawania tortu o północy.

Młoda para razem kroi pierwszy kawałek ciasta, a następnie rozdaje tort najbliższej rodzinie i znajomym. W salach weselnych w Bytomiu często bywa tak, że tort znajduje się w cenie posiłków płaconych za gości. Jeśli jednak należy go zamówić samodzielnie, albo młoda para chce, aby był on szczególny, musi zastanowić się nad takimi kwestiami jak:

  • Smak tortu,
  • Dodatki,
  • Kolorystyka,
  • Dekoracje,
  • Figurka na tort.

Najczęściej wybierane są torty śmietankowe lub kremowe, orzechowe, czekoladowe i owocowe. Nie powinny być one zbyt słodkie lub mdłe. Kształt tortu powinien być interesujący i zachwycać gości, choć dla tych najbardziej liczy się jego smak. Ryzykowne jest wybieranie tortów o nowatorskim smaku, ponieważ trudno w ten sposób trafić w gusta gości weselnych. Najlepiej więc wybrać uniwersalny tort weselny, z dodatkiem świeżych owoców. Jeśli na weselu ma być wielu biesiadników, najprawdopodobniej konieczne będzie zamówienie tortu weselnego piętrowego. Można zdecydować się na tort w mniej tradycyjnej formie – w kształcie sukni ślubnej, czy walizki. Cukiernie w Bytomiu przyjmują już takie oryginalne zamówienia na torty weselne.
 

Jak ozdobić tort ślubny?

Tort weselny może być ozdobiony kwiatami, owocami, perełkami, lukrem, ażurowymi wzorkami i czym tylko zażyczą sobie państwo młodzi. Wszystko zależy tu od umiejętności i fantazji cukiernika. Z czekolady plastycznej, czy też z lukru królewskiego można stworzyć interesujące wzory na tortach. Dużą popularnością cieszą się torty w stylu angielskim, pokryte masą cukrową i ozdobione wyrzeźbionymi z niej figurkami. Tort powinna wieńczyć figurka ślubna. Zwykle przedstawia ona tańczącą parę młodą, albo gołąbki i obrączki. Niemniej jednak, nowoczesne pary młode odważnie decydują się na figurki, w których panna młoda ucieka przed panem młodym, albo pan młody stoi obok swej wybranki na czworakach ze smyczą na szyi.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top