Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Trunki na zabawie weselnej

Trunki na zabawie weselnej
Jednym z ważniejszych elementów na polskim weselu jest alkohol. Na tradycyjnych przyjęciach wciąż główną rolę odgrywa czysta wódka, ale powoli stajemy się wobec tej tradycji elastyczni. Przede wszystkim zastanówmy się, jaki klimat ma mieć nasza uroczystość i jakich będziemy mieć na niej gości.

Jeśli nasze wesele ma być w miarę standardowe, na stole z pewnością pojawi się wódka. Jaka ma być ilość? Ogólna zasada jest taka: pół litra wódki na osobę, w tym wlicza się także niepijące dzieci – po to, aby zawsze był jakiś nadmiar na dodatkowe potrzeby, jak choćby zastawy zwane popularnie „bramami”. Wódkę możemy kupić w każdym z opolskich sklepów monopolowych. Przy większej ilości warto porozmawiać z właścicielem. Można także udać się do jednej z hurtowni w Opolu i zapytać czy ewentualnie przyjmą z powrotem nadwyżki, które pozostaną.
 

Wódka na weselu to nie wszystko

Wódkę kupuje się w butelkach półlitrowych, jednak można zakupić także w pojemności 0,7 l w dalszym ciągu hołdując zasadzie przeliczania 0,5 l na gościa. Taka opcja jest po prostu bardziej opłacalna materialnie. Alkohol na ogół na stoły roznoszą kelnerzy, ojcowie lub specjalnie do tego wyznaczone osoby. Musi on być podawany schłodzony i dobrze również, aby na stole stał w tzw. coolerach – blaszanych pojemnikach wypełnionych lodem. Dodatkowym alkoholem na weselu mogą być wino, piwo i inne alkohole kolorowe. Jest to coraz częstszy dodatek uatrakcyjniający przyjęcie. Jeśli jednak chcemy bardzo zaimponować i zaskoczyć gości, powinniśmy się zastanowić nad zatrudnieniem zawodowego barmana, który będzie serwował najrozmaitsze drinki.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top