Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Fontanna czekoladowa na weselu

Fontanna czekoladowa na weselu
Jeśli pragniecie, by przyjęcie weselne na długo pozostało w pamięci Waszych gości, możecie zaskoczyć ich fontanną czekoladową. Urządzenie to już od wielu lat robi karierę w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach pojawia się także coraz częściej na polskich przyjęciach. Zasada jego działania jest prosta. Płynna czekolada zasysana jest do góry, by by powoli słynąć po kilku czy też kilkunastu kaskadach.

Wbrew pozorom nie jest to tylko atrakcja dla dzieci. Fontanny skupiają wokół siebie także dorosłych. Któż bowiem nie miałby ochoty zamoczyć dorodnej truskawki w smacznej gęstej czekoladzie. By lepiej trafić w gusta gości wynająć można dwie mniejsze fontanny z różnymi gatunkami czekolady, zamiast jednej dużej. Fontanny czekoladowe są nie tylko efektowną atrakcją. Skupiają one przy sobie już od początku wesela wielu zaciekawionych gości, spełniając ważną funkcję integracyjną.
 

Gdzie ustawić?

Urządzenie to ustawia się w centralnym miejscu sali. Należy dobrze dobrać stolik, na którym będzie ustawione. Koniecznie musi być stabilny i dobrze wypoziomowany, by zapewnić bezawaryjną pracę fontanny i równomierne spływanie czekolady. By uniknąć niepotrzebnego rozchlapywania czekolady zaleca się ustawienie jej z dala od przeciągów. Owoce, jakie najczęściej podawane są do fontann to kawałki truskawek, mandarynek, winogron bananów czy też jabłek. Goście mogą także maczać w czekoladzie herbatniki, biszkopty, słodkie pianki oraz rurki.
 

Koszty związane z fontanną

Koszt wypożyczenia fontanny w zależności od jej wielkości oraz ilości osób obecnych na przyjęciu waha się od kilkuset do 2000 złotych. Przy porównywaniu kosztów wynajmu u poszczególnych przedsiębiorców należy zwrócić uwagę, co wliczone jest w cenę. Znaczenie ma wielkość fontanny oraz ilość czekolady, jaką otrzymacie. Pakiet może także zawierać przekąski, papierowe talerzyki i serwetki, wystrój stołu (np. podświetlana podstawa) oraz obsługę fontanny.
 

Osoba do obsługi wskazana

Wiele czynników przemawia za wynajęciem fontanny wraz z osobą ją obsługującą. Nie będziecie musieli martwić się o to, by odpowiednio przygotować czekoladę, uruchomić urządzenie oraz czuwać nad jego prawidłową pracą. Osoba taka zadba o odpowiednią temperaturę czekolady, by była ona najsmaczniejsza oraz dopilnuje czystości wokół fontanny. Wytłumaczy Waszym gościom jak przygotować czekoladową przekąskę oraz pomoże dzieciom. W Białymstoku usługę wynajmu takich urządzeń posiada min. firma Cateringowe Fontanny. Można poszukać także w innych miastach. Niektóre firmy oferują wypożyczenie fontanny poprzez wysyłkę urządzenia przesyłką kurierską.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top