Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Kościół, w którym wypowiecie przysięgę

Kościół, w którym wypowiecie przysięgę
Wybierając kościół, w którym ma się odbyć ceremonia zaślubin, przyszli małżonkowie kierują się różnymi zasadami. Tradycjonaliści decydują się na uroczystość zaślubin w parafii panny młodej. Coraz częściej jednak odchodzi się od tej tradycji.

Dlaczego? Czasami młodzi mają jakiegoś zaprzyjaźnionego księdza i chcą, by to on – w swojej parafii – udzielił im ślubu, innym razem marzą o tym, by odbył się on w jakimś zabytkowym (np. drewnianym) kościółku. Jeśli Wasz ślub ma się odbyć w Lublinie, macie szeroki wachlarz możliwości, bowiem pięknych kościołów tutaj nie brakuje.
 

Wybór kościoła w Lublinie

Możecie np. wybrać archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, która stanowi perłę architektury barokowej na Lubelszczyźnie. Malowniczo położony – na Wzgórzu Czwartek – jest kościół św. Mikołaja. Pary mieszkające w Lublinie często wybierają także piękny biały kościół pomisjonarski, który mieści się przy ul. Prymasa Wyszyńskiego. Jego otoczenie jest jednocześnie idealnym miejscem na sesję plenerową. Nie sposób oczywiście pominąć Bazyliki św. Stanisława Biskupa Męczennika, której wspaniałe wnętrze sprawia, że ona także cieszy się sporym powodzeniem. Ciekawym miejscem jest również Kaplica Trójcy Świętej, która usytuowana jest na dziedzińcu zamkowym. Przy ulicy Bernardyńskiej z kolei mieści się kościół Bernardynów p.w. Nawrócenia św. Pawła. To oczywiście tylko kilka przykładów. W Lublinie istnieje o wiele więcej kościołów, a na który z nich się zdecydujecie – to już zależy tylko od Was.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top