Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Organizacja ślubu kościelnego we Wrocławiu

Organizacja ślubu kościelnego we Wrocławiu
Wrocław to przepiękne miasto, z licznymi, zabytkowymi kościołami, które stanowią idealne tło dla celebrowania ślubów. Zakochana para narzeczonych staje na ślubnym kobiercu, wypowiadając słowa sakramentalnej przysięgi przed Bogiem, przedstawicielami kościoła i wszystkimi zaproszonymi gośćmi.

Każda para młoda chciałaby mieć wymarzony ślub, który będzie wzruszał do łez, ale jednocześnie będzie napawał szczęściem uczestników uroczystości. Aby do takiego ślubu doprowadzić potrzeba nawet kilkumiesięcznych przygotowań.


Po pierwsze kościół

Młoda para decydująca się na ślub powinna zadbać odpowiednio wcześnie o zarezerwowanie terminu ślubu w kościele. Najmodniejsze, jeśli tak można powiedzieć, kościoły i katedry we Wrocławiu mają naprawdę napięte terminarze ślubów, zwłaszcza w takich miesiącach jak czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Jest to gorący okres ślubny, kiedy to z uwagi na piękną aurę, wiele młodych par chce zawrzeć związek małżeński.


Dekoracje

Kiedy już wiemy, w jakim terminie i o jakiej godzinie odbędzie się ślub, przychodzi czas na organizację dekoracji. Musimy najpierw dowiedzieć się, czy kościół w ogóle wyraża zgodę na stworzenie pewnych aranżacji, na kwiaty, czy sypanie płatkami róż na głównej nawie kościoła. Niektóre kościoły nie życzą sobie tego, stąd też lepiej wcześniej upewnić się, jakie zwyczaje panują w naszej parafii. Zwykle w jednym dniu jest kilka ślubów. Młode pary mogą wspólnie stworzyć budżet na opłacenie kwiaciarki, która przygotuje dekoracje na ślub. Jest to o tyle problematyczne, że każda panna młoda może mieć zupełnie inną wizję tego najważniejszego dnia w jej życiu. Czasem negocjacje dotyczące koloru kwiatów, czy ich rodzaju, bywają mocno napięte. Niemniej jednak, wspólne płacenie za usługę wystroju kościoła przez kwiaciarkę pozwala na wypracowanie sporych oszczędności, a te podczas organizacji ślubu i wesela naprawdę się przydają.


Świadkowie

Pozostaje już tylko wybór świadków, którzy będą wspierali nas podczas przyjmowania sakramentu małżeństwa. Powinny być to osoby zaufane, z którymi mamy silną więź. Pamiętajmy, że będziemy na nich polegać podczas przygotowań do ślubu i wesela, a także w trakcie uroczystości.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top