Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?

Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?
Gdyby ktoś kilkanaście lat temu powiedział, że sprawy związane z organizacją ślubu i wesela załatwia za niego specjalnie w tym celu zatrudniony profesjonalista, nikt by mu pewnie nie uwierzył. Ale czasy się zmieniły i para młoda dokonać wielu wyborów.

Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą tego, że młodzi ludzie sami często nie mają czasu, bo np. pracują w dwóch firmach albo za granicą. Jednak nie zawsze. Okazuje się bowiem, że coś, co uważane jest w niektórych kręgach za zbyteczne lub zarezerwowane dla najbogatszych, wcale nie musi okazać się drogie.
 

Wedding planner czyli konsultant ślubny

Jak to – przecież wedding plannerowi musimy zapłacić? Owszem, trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną zasadniczą kwestię – doświadczony konsultant ślubny zorganizował już wiele wesel i – co za tym idzie – pozyskał tzw. „kontakty”. One z kolei wiążą się z indywidualnymi cenami. Najczęściej zatem taka osoba (czy też firma) jest w stanie uzyskać dla nas niższe stawki (np. w restauracjach, hotelach czy kwiaciarniach) niż udałoby się nam indywidualnie. Różnica w cenie najczęściej pozwala pokryć koszty zatrudnienia profesjonalisty, nie trzeba biegać po mieście, dzwonić i pisać maili, a to same zalety. Wystarczy spotkać się z konsultantem w celu ustalenia szczegółów, a potem tylko sprawdzić wszystko, gdy już zostanie załatwione.

Co może zrobić dla nas wedding planner? Zależy to od tego, czego sobie zażyczymy. Może na przykład tylko poszukać odpowiedniej sali weselnej według wskazanej przez nas liczby gości, ale równie dobrze możemy poprosić go, aby załatwił właściwie wszystko od A do Z (czyli wybrał kościół, salę, wszelkie dekoracje, zaproszenia, strój dla państwa młodych, itp.)
 

Jak znaleźć konsultanta ślubnego

Gdzie znaleźć dobrego konsultanta? Obecnie jest to już na tyle popularna branża, że wystarczy poszperać w Internecie czy popytać wśród znajomych. Dokonując wyboru, zdecydujcie się jednak na profesjonalistę, który zorganizował już co najmniej kilka wesel.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top