Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Jak szybko zorganizować wesele?

Jak szybko zorganizować wesele?
Choć mówi się, że na organizację wesela trzeba przeznaczyć prawie dwa lata, aby mieć czas na zarezerwowanie odpowiedniej sali itp., to można to zrobić znacznie szybciej. Jakich wyrzeczeń będzie to jednak wymagać?

Niezależnie od przyczyny niektórym parom zależy na jak najszybszej organizacji wesela. Niektórzy mają wątpliwości, czy jest to możliwe, jednak dla chcącego nie ma nic trudnego. Wesele można zorganizować nawet w kilka miesięcy, przy czym nie mniej huczne niż to, planowane przez rok, czy dwa. Co należy zrobić, aby to się udało? Oto kilka prawd, które trzeba sobie przyswoić w wypadku organizacji „szybkiego wesela”. Mówi się, że w optymalnym warunkach organizacja wesela zajmuje nieco poniżej dwóch lat. Tyle w większości miejsc czeka się na dobrej jakości salę, tak daleko sięga kalendarz polecanych fotografów i zespołów, a na uszycie samej sukni ślubnej trzeba przeznaczyć minimum pięć miesięcy. Widać, więc że wesele w kilka miesięcy nie będzie łatwym zadaniem, a czy jest możliwe? Tak, choć trzeba wziąć pod uwagę pewne niedogodności.
 

Dostosuj swoje oczekiwania

Tym, co najbardziej przeszkadza w przypadku organizacji wesela w ekspresowym tempie, jest niewielki wybór, który mamy, jeśli chodzi o salę czy innych usługodawców. Większość z nich nie ma żadnych wolnych terminów w tak krótkim czasie, dlatego konieczna będzie zmiana swojego wyobrażenia o ślubie. Niestety wymarzony zespół, czy polecany przez przyjaciółkę fotograf nie będzie w stanie przyjechać. Konieczne będzie podjęcie wyboru z tego, co zostało do dyspozycji. Możliwe też jest, że uda się zakontraktować odpowiednich podwykonawców, ale wtedy wesele trzeba będzie zorganizować... w środę lub piątek, a nie w sobotę. Konieczna będzie znacznie większa elastyczność niż w przypadku organizacji wesela z dużym wyprzedzeniem.

 


Rozważ dodatkowe opcje

Może się zdarzyć, że w naszej miejscowości żadna dobrej jakości sala nie ma wolnego terminu. Warto w takim przypadku rozejrzeć się także w bardziej oddalonych miejscach, które nie mają tak bardzo napiętego kalendarza. Czasem może się okazać, że będzie się to wiązać z organizacją ślubu w nie swojej parafii, ale warto wziąć to pod uwagę. Podobny schemat działania można zastosować w przypadku zatrudniania kamerzysty, czy zespołu – bez problemu zgodzą się oni na dojazd z innego miasta, trzeba będzie tylko dodatkowo opłacić im transport.
 

Szybko podejmuj decyzje

Organizacja szybkiego wesela wymaga zdecydowania i szybkiego dokonywania wyboru. Kolejne przemyślenia przedłużą tylko całą sprawę i jeszcze bardziej zmniejszą pole manewru. Jeśli udało się znaleźć dobry zespół, który ma wolne w planowanym terminie wesela, nie ma sensu przedłużać poszukiwań, lepiej go po prostu zatrudnić, zanim ktoś inny „zwinie go sprzed nosa”. Podobnie z suknią, trzeba zamówić ją jak najszybciej, możliwe, że konieczna będzie dopłata, która sprawi, że uda się uszyć ją szybciej.

 


Szybko zorganizowane wesele wcale nie musi znacznie ucierpieć na jakości, choć będzie wymagało pewnych zmian, przede wszystkim we własnym myśleniu. Jeśli jednak młodej parze naprawdę na tym zależy, to przy odrobinie wysiłku wszystko powinno się udać.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top