Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Czy warto uczestniczyć w targach ślubnych?

Czy warto uczestniczyć w targach ślubnych?
W każdym większym mieście przynajmniej raz do roku organizowane są targi ślubne. Nie ma chyba takiego miejsca, w którym okazują się one niewypałem. Zawsze bowiem przybywają na nie prawdziwe tłumy. Czy warto się na nie wybrać?

Są tacy, którzy uważają, że na targach pojawiają się kiepskie firmy, które w inny sposób nie potrafią pozyskać klientów. Może i jest w tym ziarenko prawdy, jednak targi to najlepsza okazja na zaistnienie na rynku dla nowych firm. Tzw. „wyjadacze” cieszą się już pewną renomą, dlatego też targi ślubne są dla nich stratą czasu – przede wszystkim i tak nie mają wolnych terminów, poza tym nie są skłonni schodzić z ceny, a co za tym idzie – mogą być postrzegani, jako mało atrakcyjni.
 

Targi ślubne dobrym miejscem dla przyszłych nowożeńców

W przypadku nowo powstałych firm sytuacja ma się zupełnie inaczej – one dopiero muszą się wypromować, dotrzeć do klienta ze swoją ofertą, pokazać, co potrafią, by i o nich za jakiś czas było głośno. Miejsce, w którym gromadzi się jednocześnie wielu przyszłych nowożeńców wydaje się ku temu idealne. Także z perspektywy narzeczonych wizyta na targach ślubnych wydaje się opłacalna. Dlaczego? Czymś, czego wciąż nam brakuje, jest czas. Będąc na takiej wystawie możemy go sporo zaoszczędzić – jest to bowiem niepowtarzalna okazja, by w ciągu jednego popołudnia (przynajmniej wstępnie) wybrać salę weselną, fotografa, kamerzystę, zespół, krawcową, samochód, którym pojedziecie do ślubu, drukarnię oferującą zaproszenia i inne drukowane „gadżety” typu winietki, naklejki na pudełka z ciastem, itp.
 

Inne powody opłacalności wizyty na targach

Warto się tam wybrać także z innego powodu. Wiele firm prezentujących się na targach oferuje ich uczestnikom specjalne promocje i rabaty. Możemy na nie liczyć np. wówczas, gdy podpiszemy wstępną umowę w tym samym dniu. Bywa też tak, że firmy rozdają ulotki, dzięki którym możemy zapłacić za usługę 5 czy 10 procent mniej, a to przy cenie kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych jest naprawdę spory upust. Na targach należy jednak zachować zasadę umiaru, gdyż pod wpływem impulsu łatwo jest ulec chwili i zamówić coś, co okaże się zbędnym wydatkiem. Należy decydować się tylko na to, co jest nam faktycznie potrzebne.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top