Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Elektroniczna baza wspomnień

Elektroniczna baza wspomnień
Dla pary zakochanych ludzi dzień ślubu i wesela to swego rodzaju punktu kulminacyjny i oś odmierzanego czasu. Najpierw odliczamy czas do tej wyjątkowej chwili, a później liczymy dni, tygodnie miesiące i lata.

Chcielibyśmy sączyć te chwile, napawać się nimi bez pamięci, ale nie uczynimy tego tylko z udziałem naszej zawodnej pamięci. Dlatego wraz z wynalezieniem aparatu fotograficznego, pojawiły się zdjęcia ślubne. Oczywiście wcześniej bywały malowidła różnej maści upamiętniające ten dzień, ale aparat fotograficzny zrewolucjonizował pojęcie wiecznej pamiątki. Dopiero później pojawiła się taśma filmowa.


Technika idzie do przodu

Dziś już nikogo nie dziwi obecność jednej czy nawet kilku kamer telewizyjnych w czasie ślubu i wesela. Dzisiaj nawet najtańsze telefony komórkowe posiadają proste kamery umożliwiające filmowanie i robienie zdjęć. Film z ślubu i wesela ma dziś wymiar niemal profesjonalny. Są firmy stosujące taką ilość sprzętu, której nie powstydziłyby się profesjonalne studia filmowe. Właściciele takich firm prześcigają się w pomysłach na innowacje w tej dziedzinie.


Fotografia ślubna

Podobnie jest z fotografowaniem, choć tutaj możliwości przeprowadzenia rewolucji nie ma zbyt wiele. Małym „wstrząsem” dla tej dziedziny usług ślubno-weselnych było spopularyzowanie sesji plenerowych, które wyparły stosowane wcześniej sesje studyjne. Zdjęcia „w terenie” są o wiele bardziej spontaniczne, naturalne i wywołują zdecydowanie więcej uśmiechu na obliczach Młodej Pary. Otwarta przestrzeń daje cały wachlarz możliwości. Młodzi małżonkowie mogą sfotografować się na ukwieconej łące, na żelaznym moście kolejowym, w ruinach zamku, albo uwiecznić się na romantyczne schadzce w miejskim parku, a nawet w czasie lotu ze spadochronem. Podobnie rzecz się ma z wideofilmowaniem. Tutaj też robi się barwne i pełne emocji plenery.


Internet i jego atuty

Współczesne formy utrwalania takich chwil mają także swoje odzwierciedlenie w przestrzeni Internetu. Pary zamierzające wziąć ślub zakładają swoje profile na portalach społecznościowych czy branżowych. Istnieją także tzw. strony ślubne. Jednym z nich jest portal galeria-wesele.pl. To właśnie takie witryny umożliwiają autoprezentację przyszłej Pary Młodej. Na takiej stronie można zamieścić zdjęcia przedmałżeńskie, wykonać opis sylwetki każdego z przyszłych małżonków czy zamieścić wszelakie informacje o ślubie i weselu. Następnie adres takiego profilu można rozesłać swoim gościom którzy będą mogli zaznajomić się np. z mapką dojazdu na miejsce zaślubin i wesela, czy np. z obecnym wyglądem zakochanych, których nie mieli okazji widzieć przez ładnych parę lat. Na takiej witrynie goście mogą potwierdzić także swoją obecność na ceremoniach, dodawać komentarze i składać życzenia. Oczywiście nie jest to strona zarezerwowana jedynie dla gości, ale mogą na niej wypowiadać się nasi znajomi, czy członkowie rodziny, którzy nie zostali zaproszenie na to wydarzenie.


Pamiatka ogólnodostępna

Po wszystkim na takim profilu możemy załączyć zdjęcia i film z wesela i ślubu. To duża wygoda dla Pary Młodej, która może odesłać namolnych gości, upraszających się o pamiątkę, właśnie na taką stronę. To także znakomite zabezpieczenie naszych pamiątek, które mogą ulec zniszczeniu lub gdzieś zapodziać się po latach. Klikając w ekran komputera łatwo możemy odnaleźć szukane zdjęcia czy materiał filmowy. Co ważne taki profil możemy założyć za darmo i to w zaledwie 5 minut.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top