Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Szukasz inspiracji do ślubu? Jedź na targi ślubne!

Szukasz inspiracji do ślubu? Jedź na targi ślubne!
Niektórzy świetnie wiedzą, jak ma wyglądać ich ślub, ale większość osób najpierw poszukuje inspiracji, zapoznaje się z trendami i dostępnymi w okolicy usługami. Najlepiej zrobić to na targach ślubnych, które sprawią, że organizacja wesela będzie znacznie łatwiejsza!

Po pierwszej radości związanej z wypowiedzeniem słowa „TAK” przychodzi czas na zaplanowanie ślubu i wesela. W obecnych warunkach, kiedy wybór jest wprost nieograniczony, wcale nie jest łatwe zdecydowanie się na coś konkretnego. Inspiracji można szukać w Internecie, podpatrując pomysły pobierających się znajomych i członków rodziny albo... pojechać na targi ślubne. Ta ostatnia opcja wydaje się najlepsza. Dlaczego?  Targi ślubne odbywają się w głównie w sezonie jesień – zima, najczęściej w styczniu. Są otwarciem nowego sezonu ślubnego, który trwa w ciepłych miesiącach, głównie letnich. Największe odbywają się w Poznaniu, Warszawie i Krakowie, ale tak naprawdę w każdym regionie, nawet w nieco mniejszych miastach można znaleźć takie wydarzenie. Co można znaleźć na targach ślubnych? Czy warto się na nie wybrać?


Co można znaleźć na targach ślubnych?

Targi ślubne to prezentacja najnowszej mody ślubnej, a także poszczególnych usługodawców. Wystawcy to firmy związane ze ślubnym biznesem np. domy weselne czy salony mody ślubnej, ale też branżowe gazety, portale itd. W zasadzie każdy, kto liczy się na rynku ślubnym w okolicy, jest na targach obecny. Największe targi liczą kilkuset wystawców. Można znaleźć tam oferty domów weselnych, zespołów, wodzirejów, fotografów, kwiaciarni czy firm projektujących zaproszenia. Każde targi mają też dodatkowe atrakcje, obowiązkowe są pokazy mody i bielizny ślubnej, często makijażyści i fryzjerzy prezentują ich warsztat, można zobaczyć wystawę zabytkowych samochodów, które można wynająć do ślubu itd. Obecność na targach to możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w nadchodzącym sezonie, bo targi odbywają się jeszcze zanim ten się rozpocznie.

Na targach można zobaczyć np. pokazy mody ślubnej:

 


Czy warto pojechać na targi ślubne?

Wzięcie udziału w targach ślubnych ma sporo zalet. Przede wszystkim to jedyna szansa, żeby zapoznać się z ofertą usługodawców z całego regionu jednocześnie, bez konieczności przemieszczania się po całym województwie, wydzwaniania, umawiania się na spotkania itd. Na targach wystarczy przejść po kilku stoiskach i zobaczyć, czego można się spodziewać. Poza tym, wszystkiego można dotknąć i spróbować, co jest nieporównanie lepszą opcją niż przeszukiwanie Internetu, podobnie jak bezpośrednia rozmowa z wystawcami, zamiast telefonicznej. Ponadto, targi oferują zwiedzającym wiele dodatkowych atrakcji. Czasem można skorzystać z darmowej próby makijażu ślubnego lub uczesania, innym razem można bezpłatnie skonsultować się ze stylistą. Standardem jest, że na każdych targach obowiązują spore promocje i zniżki dla osób, które zdecydują się na miejscu zamówić jakąś usługę. Poza tym odbywa się szereg konkursów, w których można wygrać jeszcze większe zniżki na produkty wystawców np. rabat na suknię ślubną sięgający 50% jej wartości.

 


Targi ślubne – zobacz i zamów

Dla większości par narzeczonych, motywacją do wizyty na targach jest po prostu zapoznanie się z ofertą usługodawców i z obowiązującymi trendami. Niewielu planuje zamówienie usług na miejscu. Ale dlaczego by nie? Wykonawcy dają taką możliwość, co więcej, oczekują, że tak się stanie. I rzeczywiście jest to bardzo wygodne, wystarczy jeden dzień poświęcony na przygotowania, aby zapewnić wszelkie podstawowe elementy wesela. Nie są potrzebne godziny marnowane w korkach na dojazdy na spotkania, ani dziesiątki telefonów, wszystko można załatwić na miejscu, „od ręki”. Co prawda wiele par źle się czuje z koniecznością podjęcia natychmiastowej decyzji i nikt do tego nie namawia, ale jeśli podwykonawca proponuje coś, co spełnia oczekiwania, w dodatku ze sporym rabatem, to nie ma sensu odkładać decyzji. Można także zapoznać się ofertą wystawców jeszcze przed targami i przyjść na nie przygotowanym, wiedząc, co chcemy wybrać. Wtedy też sporo korzystamy, bo możemy liczyć na zniżkę, a nasza wizyta przebiegnie w bardziej zorganizowany sposób.

 

Autor: Kinga Jaromin 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top