Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak przetrwać przygotowania do ślubu?

Jak przetrwać przygotowania do ślubu?
Czy czasem wydaje się wam, że macie wszystkiego dość i zamiast planowanej imprezy z tłumem gości, wolelibyście rzucić wszystko i pobrać się na rajskiej wyspie, bez myślenia o sali, muzyce, fotografie i innych detalach? Przyszedł czas, aby się zrelaksować!

Przygotowania do ślubu to przede wszystkim duży stres i ciągła bieganina. Pewnie nieraz macie już wszystkiego dość i chętnie dalibyście sobie z tym wszystkim spokój. Niestety nie ma takiej opcji, sprawę trzeba doprowadzić do końca, trzeba po prosty znaleźć sposoby, które pomogą jakoś sobie z tym wszystkim poradzić. Co zrobić, aby przygotowania do ślubu nie były tak uciążliwe? Wiadomo, że do ślubu trzeba się przygotować, mało kto jednak wie, że do samych przygotowań do ślubu również trzeba być przygotowanym. Pomoże zdrowy rozsądek i niepoddawanie się presji. Choć nie jest to łatwe, można to osiągnąć za pomocą trzech prostych kroków. Trzymajcie się ich, a uda wam się przetrwać ten nerwowy okres bez większych problemów.
 

1. Dobre zarządzanie czasem

Właściwy time management to połowa sukcesu. Największe nerwy biorą się zwykle z tego, że nie możemy z czymś zdążyć lub obawiamy się, że o czymś zapomnimy. Dlatego jeszcze zanim „się zacznie”, przygotujcie dokładną listę rzeczy do zrobienia, wraz z kalendarium, kiedy powinniście zająć się kolejnymi punktami. Informacje o tym, jak wcześnie trzeba szukać np. sali lub kiedy zamawiać suknię ślubną są szeroko dostępne w Internecie, warto wziąć je pod uwagę, a podczas przygotowań trzymać się planu. To sprawi, że poczujecie się pewnie i nerwów będzie znacznie mniej.

 

 


2. Podział odpowiedzialności za przygotowania

To wasz ślub, więc oczywiste jest, że wszystko musicie zrobić sami, ale warto znaleźć sobie kogoś do pomocy np. rodziców lub najlepszych przyjaciół, którzy także zaangażują się w przygotowania. Sprawi to, że będziecie mieli z kim dzielić nerwy i problemy wynikające po drodze, co pozwoli wam bardziej się odprężyć. Wybieranie kolejnych elementów ślubu np. sukni czy tortu to spora odpowiedzialność, dobrze znaleźć kogoś, kto wam doradzi i sprawi, że będziecie czuli się bardziej pewnie. Ważne jednak, żeby nie polegać na nikim w kwestii przestrzegania waszego kalendarza przygotowań, o to musicie zadbać sami. Pomocnicy przydadzą się za to przy decydowaniu o szczegółach.
 

3. Brak myślenia o ślubie

Kiedy ślub będzie się zbliżał, a przygotowania będą bardzo zaawansowane, w końcu zauważycie, że w zasadzie nie ma rozmowy, w której nie zostałby poruszony ten temat. Nie działa to dobrze na wasze samopoczucie, warto czasem się wyłączyć i znów poczuć tak, jak było wcześniej, kiedy jeszcze nie myśleliście o ślubie. Umówcie się od czasu do czasu, że np. przez cały dzień lub wieczór postaracie się nie poruszać tego tematu, wyjdziecie na kolację, do kina, albo po prostu spędzicie miły wieczór w domu, rozmawiając o innych sprawach, co sprawi, że odpoczniecie trochę od nerwowych przygotowań i zrelaksujecie się.
 

Podsumowanie

Przygotowania do ślubu to naprawdę zwariowany okres w życiu, szczególnie jeśli poza nimi musimy skupiać się na pracy i innych dziedzinach naszego życia. Choć niełatwo nie poddać się nerwom, to warto próbować, te trzy zasady na pewno w tym pomogą. Luz jest wskazany, starajcie się, żeby obowiązki związane ze ślubem i weselem były po prostu dobrą zabawą, a na pewno uda się nie zwariować.

Sporo dobrych rad jak zorganizować przygotowania do ślubu, ujętych w kilku zwięzłych punktach:

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top