Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ślubne przygotowania

organizacja wesela - kiedy zamówić obrączki
Pary, które decydują się na wspólne życie razem, rozpoczynają przygotowania do ślubu na długo przed planowanym terminem ceremonii ślubnej. Jak przygotować się do zadań związanych ze ślubnymi przygotowaniami? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Choć dla niektórych par wystarczające będzie przygotowanie ślubu i wesela na trzy miesiące wcześniej, to jednak w tak krótkim czasie na pewno nie zdołają one zarezerwować sali weselnej, zespołu, fotografa czy kamerzysty, którzy odpowiadaliby im w 100%. Niektórzy narzeczeni rozpoczynają przygotowania ślubno-weselne nawet na 2-3 lata przed datą ślubu. Racjonalnym terminem jest jednak okres 1,5 roku do dwóch lat od „godziny zero”.
 

Gdzie wesele?

Najważniejszym punktem przygotowań jest zarezerwowanie sali weselnej na uroczystość. Najbardziej luksusowe, oblegane sale weselne mają zarezerwowane terminy nawet na 3 lata do przodu. Rezerwując salę na 2 lata wcześniej w Częstochowie i okolicach na pewno znajdziemy taką, która będzie nam odpowiadała. Najbardziej oblegane są terminy letnie – w czerwcu, lipcu, sierpniu i we wrześniu.
 

Usługi rezerwowane w następnej kolejności

Po zarezerwowaniu miejsca na wesele spokojnie możemy rozpocząć poszukiwania zespołu weselnego lub DJ-a, kamerzysty i fotografa. Wystarczy w ciągu kolejnych 6 miesięcy skompletować wspominanych usługodawców. Jeśli to możliwe, w tym czasie młoda para może odwiedzić w Częstochowie Targi ślubne, które mają miejsce w styczniu bądź w lutym. Tam najszybciej znajdziemy wielu usługodawców ślubnych.
 

Inne załatwienia

Na rok przed weselem warto wybrać samochód do ślubu i go zamówić, podobnie jest z florystykami. Wydaje się, że 12 miesięcy to bardzo długi okres czasu, ale z uwagi na to, że inne pary młode również zamawiają terminy u osób wynajmujących samochody do ślubu czy też florystyki do strojenia sali weselnej i kościoła, lepiej mieć to „z głowy” nieco wcześniej. Pół roku przed ślubem rezerwuje się termin w kościele, a jeśli uroczystość ma się odbyć w Urzędzie Stanu Cywilnego – to na 3 miesiące wcześniej. Musimy mieć jeszcze czas na przejście przygotowań do ślubu. Tzw. prekany są obowiązkowe dla par zawierających sakramentalny związek małżeński. Na trzy miesiące przed ślubem można już zamówić obrączki i skompletować zaproszenia oraz wszelkie inne gadżety ślubne. W tym terminie powinniśmy również zacząć zapraszać wszystkich gości.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top