Piosenki weselne

  Prezentujemy muzykę weselną, piosenki na wesele i pierwszy taniec. Ten dział powstał w celu ułatwienia organizacji muzycznej części wesela. Pomagamy w wyborze piosenki na pierwszy taniec jak i dowolnych utworów i podkładów muzycznych na ten cały piękny wieczór. 

  Dla ułatwienia, do każdej piosenki dodany jest teledysk z portalu youtube.com. Wydawca portalu publikej udostępnione teledyski. Redakcja aktualizuje i weryfikuje opisy zaproponowanych utworów tak, aby łatwiej można było dokonać idealnego wyboru.

  Zapraszamy do korzystania z wyszukiwarki oraz opcji filtrowania utworów według typu i wykonawcy.

  Zachęcamy do skorzystania z kategorii:

  Pierwszy taniec
  Biesiadne
  Polskie
  Disco polo
  Zagraniczne
  Do prezentacji
  Wykonawcy

  Będziemy stale powiększali listę pomysłów na piosenki weselne, polskie i zagraniczne. Czekamy też na Wasze propozycje! 

  Piosenki na wesele – jak wybrać hity do zabawy

  Muzyka jeden z najważniejszych elementów wesela. Dla wielu osób impreza w remizie ze świetną muzyką będzie lepsza niż przyjęcie na eleganckiej sali, z wykwintnym jedzeniem, a bez szaleństwa na parkiecie. To jakie piosenki zostaną zagrane lub puszczone na waszym weselu może zadecydować o tym czy goście będą się bawić i jak zapamiętają ten wyjątkowy dzień.

  Piosenki na wesele w wykonaniu zespołów

  To jaka muzyka będzie grana na weselu zależy przede wszystkim od zespołu jaki wybierzecie. Oferta kapel i DJ-ów jest bardzo duża. Najdroższe ale i najbardziej profesjonalne zespoły prezentują szeroki repertuar piosenek weselnych. Grają nie tylko covery zagranicznych kawałków, polskie klasyki, ale i kawałki instrumentalne, do których doskonale tańczy się rock and rolla czy cha-chę. Jeśli nie podobają wam się piosenki weselne disco polo i chcecie ograniczyć ich ilość, taka kapela będzie doskonałym wyborem. W waszej okolicy na pewno znajdziecie też mnóstwo zespołów, które prezentują typowy weselny repertuar. Wiecie, że wasi goście lubią pobawić się przy skocznych popularnych kawałkach? Powinniście zdecydować się na tego tylu kapelę. Zagra ona piosenki weselne biesiadne, disco polo oraz inne hity.

  Zanim zapłacicie zaliczkę i zarezerwujecie zespół weselny najlepiej byłoby gdybyście zobaczyli jak kapela gra na żywo. W internecie być może znajdziecie ich piosenki na wesele w wersji mp3, jednak hity mogą nie brzmieć tak samo bez obróbki w programach audio. Poproście także o repertuar jaki prezentuje zespół. Często listę można znaleźć na firmowej stronie internetowej.

  Macie swoje ulubione utwory, które chcecie usłyszeć na weselu? Wybraliście przebój na pierwszy taniec, piosenkę dla rodziców i utwór na wjazd tortu weselnego? Upewnijcie się, że zespół zna te piosenki na wesele i wykona je zgodnie z waszymi oczekiwaniami. Jeśli nie będzie takiej możliwości, nagrajcie kawałki na pendrive, tak aby kapela mogła je włączyć w odpowiednim momencie.

  Skomponujcie listę piosenek weselnych razem z DJ’em

  Jedynym sposobem aby bawić się do muzyki w oryginalnym wykonaniu jest wybór DJ’a. Zazwyczaj repertuar jakim dysponują zawodowi DJ’e i wodzireje jest bardzo szeroki. Dzięki temu możecie zasugerować jaka muzyka powinna dominować na waszym weselu. Podobnie jak w przypadku zespołu, DJ powinien dysponować przykładową listą piosenek weselnych jakie serwuje na przyjęciach. Zerknijcie na to zestawienie i poproście o dodanie kawałków, na którym szczególnie wam zależy. Najważniejsze aby DJ był elastyczny i umiał zmienić repertuar w momencie gdy goście weselnie nie bawią się przy nim dobrze. Te same piosenki na jednym weselu mogą okazać się hitem, a na innym klapą. Zdecydujcie się na osobę, której zasób utworów jest różnorodny i szeroki.

  Piosenki weselne – lista przebojów, których nie może zabraknąć

  Wesele to mnóstwo pięknych chwil, które wymagają oprawy muzycznej. Piosenki grane podczas ślubu i wesela powinny dodatkowo podkreślać emocje i uczucia – wzruszenie, wdzięczność, oczekiwanie, miłość, radość i szaloną zabawę. Repertuar powinien zawierać romantyczne utwory, przy których para młoda będzie mogła nacieszyć się chwilą.

  Romantyczne piosenki na wesele

  1. Nothing’s gonna change my love for you - Glenn Medeiros
  2. I have nothing - Whitney Houston
  3. Make you feel my love – Adele
  4. All of me – John Legend
  5. Always – Bon Jovi
  6. Moje jedyne marzenie – Anna Jantar
  7. Od dziś – Paulla
  8. Z kimś takim jak Ty – Kindla
  9. Zabiorę Cię właśnie tam – Kancelarya
  10. Zawsze tam gdzie Ty – Lady Pank

  Wśród weselnych piosenek koniecznie muszą się pojawić utwory, które porwą gości do zabawy, dodają energii nad ranem i zintegrują gości. Oto nasza złota dziesiątka:

  Piosenki na wesele do wspólnej zabawy

  1. Gangnam style
  2. Y.M.C.A - Village People
  3. Coco Jumbo - Mr. President
  4. Opa Opa - Antique
  5. Macarena - Los Del Rio
  6. Samba De Janeiro - Bellini
  7. Bałkanica – Piersi
  8. Prawy do lewego - Kayah i Bregovic
  9. Jedzie pociąg z daleka – Ryszard Rynkowski
  10. Danza Kuduro - Don Omar Ft. Lucenzo

  Repertuar powinien być tak dopasowany, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Starsze osoby na pewno lepiej będą się bawić przy hitach swojej młodości. Nie można zapomnieć o klasykach i odrobinie biesiady. Młodzież wyrwie na parkiet przy hitach ostatnich lat. Ze względu na osoby starsze i w gorszej kondycji warto pamiętać o wolnych utworach. Powinny pojawić się też piosenki disco polo, które zazwyczaj cieszą się największą frekwencją na parkiecie.

  Piosenki weselne disco polo

  1. Przez Twe Oczy Zielone – Akcent
  2. Wymarzona – MIG
  3. Ona Tańczy dla mnie – Weekend
  4. Ruda Tańczy jak szalona – Czadoman
  5. Tak już bez Ciebie – Piękni i Młodzi
  6. Ona czuje we mnie piniądz – Łobuzy
  7. Żono moja – Masters
  8. Nie daj życiu się – After Party
  9. Jesteś szalona – Boys
  10. Bądź moją królową – Long & Junior
    

  Piosenka na pierwszy taniec

  Wśród piosenek weselnych jedną z najważniejszych stanowi ta, którą wybierzecie na swój pierwszy taniec. Może być to utwór, który kojarzy się wam z jakąś miłą chwilą w waszym związku, piosenka z wyjątkowym tekstem albo hit dopasowany do motywu wesela. Oczywiście jeśli przygotowaliście układ taneczny, piosenka na pierwszy taniec musi być dopasowana do rytmu i stylu.

  Piosenki na pierwszy taniec

  1. Oczarowanie – Zbigniew Wodecki
  2. Zakochani – Natalia Kukulska
  3. I will always love you - Whitney Houston
  4. Noce i dnie – Halina Kunicka
  5. Have I told you lately – Rod Stewart
  6. Endless Love – Lionel Richie
  7. Wielka Miłość – Seweryn Krajewski
  8. When I need you – Rod Stewart
  9. To co chciałbym Ci dać – Pectus
  10. I love you – Celine Dion

  Przyśpiewki weselne teksty

  Na tradycyjnym polskim weselu nie może zabraknąć przyśpiewek. W niektórych miejscach Polski nadal rodziny pani i pana młodego podczas różnych momentów wesela śpiewają śmieszne, a miejscami niedwuznaczne rymowane piosenki. Niektóre z nich mają po kilkanaście zwrotek i są wykonywane przy powitaniu pana młodego w domu przyszłej żony, przed błogosławieństwem, przy powitaniu nowożeńców na sali, oczepinach i innych momentach wesela.

  1. Gorzka wódka, gorzka wódka, trzeba ją osłodzić,
  Młody Młodą pocałuje
  nie będzie nam szkodzić.

  Nie pijemy wódki, nie pijemy wódki,
  pocałunek był za krótki.

  Nie pijemy wcale, nie pijemy wcale,
  pocałunek był niedbale.

  Ona temu winna, ona temu winna,
  pocałować go powinna.

  On jest temu winien, on jest temu winien,
  pocałować ją powinien.

  Oboje są winni, oboje są winni,
  pocałować się powinni.

  U nas moda taka, u nas moda taka,
  że całują na stojaka.

  Nas uczyli w szkole, nas uczyli w szkole,
  że całuje się na stole.

  Młody nie bądź byczkiem, Młody nie bądź byczkiem,
  weź pocałuj ją z języczkiem.

  2. Moi mili goście proszę się nie gniewać
  Dzisiaj jest wesele wszystko można śpiewać

  Dzisiaj jest wesele, jutro poprawiny
  Za dziewięć miesięcy przyjdziemy na chrzciny

  Za dziewięć miesięcy, to teraz niemodnie
  Przyjdziemy na chrzciny za cztery tygodnie

  (Imię pana młodego) czyś się zalał w wała
  Że Cię taka baba do ołtarza brała

  Wczoraj jeszcze piłeś z chłopakami wina
  Dzisiaj już Cię żona pod kapciami trzyma

  Wyglądasz (Imię pani młodej) jak kwiatek różany
  (Imię pana młodego) koło Ciebie jak snopek owsiany.

  Szła teściowa przez las, pogryzły ją żmije
  Żmije pozdychały, a teściowa żyje

  Itd.

  DJ na wesele czy zespół ?

  DJ na wesele czy zespół to dylemat, który trapi wiele Par Młodych zbliżających się do podjęcia wstępnej decyzji. Co by nie mówić wybór fotografa, kamerzysty, didżeja na wesele bądź zespołu muzycznego dla wielu osób jest czasochłonne i problematyczne. DJ na wesele mniej zje, niż 4,5, czy 6 - osobowy zespół :) Ale tak na poważnie, czy to jedyna zaleta didżeja ? Chyba a raczej na pewno nie. Jak wybrać spośród dwóch dostępnych opcji obsługi muzycznej wesela, aby Młodzi i goście czuli się zadowoleni ? Przeczytaj ten artykuł, a myślę, że ułatwimy wam wybór !

  Muzyka weselna prosto z Yamaha PSR E 443

  Muzyka jest nieodłącznym elementem każdego wesela. To w jaki sposób się ją aranżuje i jakim instrumentem gra, zależy od muzyka. Patrząc na dzisiejszą technikę, w sposób profesjonalny można przygotować niezliczoną ilość utworów za pomocą jednego instrumentu.

  Najlepsze piosenki na wesele

  Aby zabawa weselna byłą szampańska ważny jest repertuar muzyczny. Trzeba się dobrze do tego przygotować. DJ lub zespół weselny muszą być pod tym względem doświadczeni, by grać dla ludzi bez względu na wiek i żeby wszyscy byli zadowoleni.

  Weselna muzyka na żywo – jak wybrać zespół?

  Oprawa muzyczna na zabawie weselnej to jedna z najważniejszych opcji związanych z organizacją. Od wyboru zespołu praktycznie zależy powodzenie całej imprezy, a na pewno pod względem zabawy na parkiecie.

  Najgorsza kapela weselna. Historie nowożeńców

  Muzyka na weselu jest bardzo ważna. To właśnie z nią związana jest dobra zabawa. Trzeba o to zadbać na etapie organizacji. Jeżeli zrobi się to źle, to nie będzie to korzystne dla gości weselnych i tym samym wesele może okazać się tzw. klapą.

  Zespół czy DJ – jaka muzyka na weselu?

  Udana zabawa weselna jest ściśle związana z repertuarem granym na niej. Jeżeli imprezę prowadzi DJ, to przede wszystkim powinien on być doświadczony i powinien wiedzieć jak rozbawić wszystkich gości bez względu na wiek i preferencje muzyczne.

  Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

  W tym wyjątkowym dla Was dniu, bez wątpienia odgrywacie pierwszoplanowe role. Wasi goście weselni będą razem z Wami celebrować dzień, w którym Wasze drogi połączyły się na zawsze. Pierwszy taniec to właśnie symbol początku wspólnej drogi. Sprawcie by był niesamowitym przeżyciem zarówno dla Was, jak i dla weselników. Podpowiemy Wam jak to zrobić.

  DJ na wesele lub zespół?

  Właściwa oprawa muzyczna na zabawie weselnej jest bardzo ważna i dlatego trzeba dobrze oraz odpowiednio wcześniej podejść do jej znalezienia. Po wybraniu właściwego lokalu trzeba zdecydować się na zespół muzyczny lub DJ-a. Poniżej przedstawiamy opinie pań, które znalazły się w takiej sytuacji.

  Zespół muzyczny lub DJ na wesele?

  Jeśli właśnie zabieracie się za organizację swojego ślubu i wesela, przed Wami miesiące pracy. Owszem ? ciężkiej, jednak przede wszystkim bardzo przyjemnej! Na pierwszy ogień pójdzie pewnie wybór sali, w której odbędzie się Wasze wesele. Gdy już ją wybierzecie, będziecie musieli poszukać fotografa (plus ewentualnie kamerzysty), zespołu muzycznego bądź didżeja, którzy mają wolny Wasz termin.

  Jedna z ważnych decyzji – wybór zespołu na wesele

  Jako że dzień zawarcia ślubu i złożenia małżeńskiej przysięgi posiada wielkie znaczenie, zwykło się uczynić wszystko, by uczynić go najpiękniejszym, aby pozostawił po sobie same piękne wspomnienia. Wiele małżeńskich wróżb mówi, że tak jak wygląda ślub, tak będzie wyglądało całe przyszłe życie świeżo upieczonych męża i żony. Chyba właśnie dlatego wiele osób dąży do tego, by wesele było najpiękniejszą, jak to tylko jest możliwe, uroczystością, zachwycającą swoich gości niezwykłą oprawą.

  Oprawa muzyczna na zabawie weselnej

  Do spraw organizacyjnych wesela należy między innymi postanowienie, czy wolimy słuchać zespołu, czy DJ. Jest to ważna kwestia, ponieważ od tego, co i jak zagra na zabawie, będzie zależał poziom zadowolenia gości. Wybierając zespół musimy liczyć się z tym, że wyżywienie go, to kolejny koszt, który spadnie na naszą głowę. Jednak dobry zespół potrafi zagrać wszystko, jak również rozpalić w gościach chęć do zabawy i tańców.

  Trafić w gusta biesiadników

  Dobór odpowiedniej muzyki na wesele ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o jakość zabawy. Trzeba zdecydować się na zespół muzyczny lub DJ-a a także na właściwy dobór odpowiednich piosenek, by wszyscy goście się bawili. Od tego zależy powodzenie imprezy.

  Muzyka na weselu podstawą udanej zabawy

  Dobra muzyka oraz dobre jedzenie ? to chyba dwa elementy, które większość gości wskazuje jako weselny numer jeden. Poszukiwania właściwego zespołu muzycznego lub DJ-a dobrze jest oprzeć o gusta zapraszanych gości, gdyż to oni mają się dobrze bawić.

  Dj czy orkiestra – wybór muzyki na wesele

  Warto jest starannie przemyśleć wszystko co ma związek ze ślubem i weselem. Pamiętajmy, że są to chwile, które się nie powtórzą, więc nie ma tutaj miejsca na błędy. Sprawa dotycząca muzyki podczas wesela do nich należy.

  O cierpieniu na weselu

  Najczęściej podczas organizacji wesela narzeczeni nie muszą tworzyć playlisty z piosenkami - to zadanie przejmuje za nich orkiestra, DJ czy inny zespół, który zajmuje się oprawą muzyczną uroczystości. Jest jednak jeden utwór, którego wybór należy wyłącznie do Młodej Pary - podkład muzyczny dla ich pierwszego tańca weselnego. Sprawdź jak nie popełnić gafy wybierając utwór do pierwszego tańca.

  DJ czy orkiestra weselna?

  Jeśli do Waszego wesela pozostało już niewiele czasu, na pewno zastanawiacie się nad pierwszym tańcem: wybieracie piosenkę, wymyślacie układ taneczny (być może pod okiem fachowca). Pierwszy taniec jest niezmiernie ważny ? oczy wszystkich gości będą zwrócone na Was, zapewne będzie Wam towarzyszyła drobina stresu.

  Przyśpiewki weselne są stałym elementem wesela

  Na każdym weselu są pewne obrzędy, których nie można pominąć. Zabawa weselna bez biesiadnych przyśpiewek? Czemu nie? Współczesne wesela zmieniają się i coraz mniej na nich chóralnych śpiewów i niekończących się toastów.

  Zespół mujzyczny czy DJ?

  Organizując zabawę weselną liczy się przede wszystkim sala weselna, menu, dekoracje oraz przede wszystkim oprawa muzyczna. To od niej przecież zależy powodzenie całej imprezy. Goście przecież chcą się dobrze bawić.

  Jak znaleźć dobry zespół na wesele?

  Nie lada wyzwaniem jest zorganizowanie ślubu i wesela, które wszystkim będzie się podobało. Ten okres przygotowań wiąże się z poświeceniem czasu na załatwienie wszystkich formalności i szczegółów. Każdy chce, aby wszystko było idealne.

  Muzyka na weselu ma znaczenie

  Dobra oprawa muzyczna na zabawie weselnej jest gwarancją dobrej zabawy. Trzeba wcześniej zdecydować się na to czy zadba o to zespół muzyczny czy DJ. Dobranie odpowiednich utworów pod gości także jest bardzo istotne.

  Dobra muzyka podstawą udanego wesela!

  Zabawa weselna to dobra zabawa przy muzyce. Trzeba ją dostosować do wszystkich gości. Bardzo ważne jest także odpowiednie wybranie oprawy muzycznej. DJ, kapela weselna czy orkiestra? Oto jest pytanie!

  10 najpopularniejszych piosenek weselnych

  Top