Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Dobra muzyka podstawą udanego wesela!

Dobra muzyka podstawą udanego wesela!
Aby zabawa weselna była niezapomniana bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej oprawy muzycznej, która zagwarantuje dobrą zabawę wszystkim gościom. Trzeba zdecydować się na DJ-a, zespól muzyczny lub orkiestrę.

W dzisiejszych czasach coraz częstszym zjawiskiem jest wybór DJ'a zamiast tradycyjnej oriestry weselnej. Jedno jest pewne, nizależnie od naszego wyboru najważniejsze jest, aby nasi goście dobrze sie bawili. Wybór DJ'a zapewnia nam oryginalne wersje utworów, co pozwala wyeliminować ryzyko, iż wykonanie nie przypadnie nam do gustu. Ponadto reperuar DJ'a zawsze jest bardziej bogatyszy i bardziej rozbudowany niż w przypadku zespołu muzycznego. Dzięki temu DJ stwarza nam możliwość wyboru i zagrania także mniej znanych utworów. Wybór zespołu muzycznego zapewnia nam jednak muzykę "na żywo", która z pewnością ucieszy starsze pokolenie naszych gości, babci, dziadków czy też cioci, którzy preferują tradycyjne formy, a wesele jest dla nich doskonałą okazją aby odsłuchać wiejskich przyśpiewek, czy też biesiad w wykonaniu na żywo.


Koszty usługi muzycznej

Kolejną bardzo ważną kwestią są koszty, które w przypadku DJ'a sa zdecydowanie niższe, niż w przypadku wyboru orkiestry. Ceny zależne są zarówno od regionu jak i od samego DJ'a, jednak jego rolą jest tylko odtworzenie muzyki. Orkiestra poza oprawą muzyczną zapewnia także gościom zabawę w formie żartów, zabaw weselnych, czy też tradycyjnych przyśpiewek. Cena opłaty orkiesry uzależniona jest nie tylko od ilości muzyków, instrumentarium, ale także od stopnia opracowania repertuaru, który zażyczy sobie przyszła Para Młoda. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż repertuar jest ograniczony przez umiejętności muzyków, zarówno wokalne jak i muzyczne, gdyż wiele jest trudnych do wykonania utworów, wymagających odpowiedniej tonacji muzyków.


Zespół posiada własne wersje utworów

Piosenki wykonywane przez zespół muzyczny zdecydowanie różnią się od oryginału, lecz wiele osób postrzega to wręcz za zaletę, dostrzegając w tym szczególny urok. Ponadto zespół muzyczny może przygrywać i towarzyszyć Młodej Parze, już podczas błogosławieństwa w domu, a szczególnym powodzeniem cieszą się przygrywki, które rozbrzmiewają na przywitanie, zarówno Młodej Pary jak i gości weselnych na sali. Ponadto, goście mogą obserwować orkiestrę, co zdecydowanie poprawia odbiór muzyki, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z charyzmatyczną postacią sceniczną. Zespół muzyczny, głównie ze względu na pracę swoim głosem, potrzebuje wielu przerw. Mogą być one jednak przydatne również dla gości, którzy w tym czasie mają okazję oddać sie rozmowie, odpocząć lub też zjeść posiłek.


Własne oczekiwania

Na udaną zabwę weselną składa się wiele elementów. Zarówno jedzenie jak i sala weselna mają duże znaczenie, jednak podstawą jest dobrze dobrana oprawa muzyczna. Dokonać wyboru w tym zakresie możemy wedle naszych upodobań, może to być np kapela góralska, orkiestra, duet muzyczny lub też Dj. Trzeba jednak pamiętać, iż wesela to imprezy wielopokoleniowe, i należy wziąć pod uwagę wszystkich gości, zarówno młodszych jak i starszych, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i dobrze się bawić.


Warto poznać dokonania orkiestry

Decydując się na wybór orkiestry trzeba poświęcić odpowiedni czas na przesłuchanie próbek jej twórczości, a jeżli to możliwe dokonania osobistej weryfikacji poprzez czynny udział w wyborze repertuaru na wesele. Często zdarzają się bowiem fałszujący wokaliści, słabo brzmiące instrumenty, czy też zespoły wykonujące utwory z playbacku. Bardzo ważną kwestią jest rezerwacja terminu, która w przypadku dobrych zespołów muzycznych musi mieć miejsce nawet 2 lata przed datą naszego wesela. W Zabrzu znajduje się zarówno wiele zespołów muzycznych, jak i DJów, których moglibyście wybrać, aby  zadbali o oprawę muzyczną Waszej uroczystości w tym szczególnym dniu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top