Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

DJ na wesele czy zespół ?

DJ na wesele czy zespół ?
DJ na wesele czy zespół to dylemat, który trapi wiele Par Młodych zbliżających się do podjęcia wstępnej decyzji. Co by nie mówić wybór fotografa, kamerzysty, didżeja na wesele bądź zespołu muzycznego dla wielu osób jest czasochłonne i problematyczne. DJ na wesele mniej zje, niż 4,5, czy 6 - osobowy zespół :) Ale tak na poważnie, czy to jedyna zaleta didżeja ? Chyba a raczej na pewno nie. Jak wybrać spośród dwóch dostępnych opcji obsługi muzycznej wesela, aby Młodzi i goście czuli się zadowoleni ? Przeczytaj ten artykuł, a myślę, że ułatwimy wam wybór !

DJ na wesele

Poszukując usługi spośród weselnych didżejów, możesz spotkać się z najczęściej proponowanymi poniższymi opcjami:

  1. DJ na wesele (jedna osoba)
  2. DJ wodzirej na wesele (obsługa jednoosobowa)
  3. DJ na wesele + DJ wodzirej (duet).

Rozwiązanie pierwsze dedykowane jest dla osób organizujących najczęściej niewielkie wesela, albo po prostu przyjęcia. DJ na wesele pełni rolę prezentera muzycznego. Dobra muzyka, oświetlenie i prowadzenie wesela najczęściej zza konsolety - takie jest najprostsze rozwiązanie w zakresie didżeja.

Druga opcja też jest obsługą jednoosobową, ale usługodawca nie jest jedynie didżejem, ale wciela się w rolę wodzireja, konferansjera, który nie tylko prezentuje repertuar muzyczny, ale aktywnie bierze udział w prowadzeniu wesela nie tylko zza konsoli. Zainicjuje toast przy stołach, zorganizuje konkurs na parkiecie, poprowadzi oczepiny. Jest do doskonała opcja na średniej wielkości wesela, ale także większe imprezy.

Trzecie rozwiązanie opera się na dwóch osobach obsługi. Jest to najczęściej DJ na wesele oraz osoba, która poza umiejętnościami prezentacji muzyki wciela się w rolę konferansjera i wodzireja. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, iż czynności wodzireja przy stołach czy na parkiecie mogą być umiejętnie podpierane muzycznymi akcentami nad którymi czuwa za konsoletą DJ. Polecamy takie rozwiązanie na średnie i większe wesela. Dwie osoby mogą łatwiej stanąć na wysokości zadania jeśli chodzi i muzyczne dedykacje, czy komunikacje z personelem sali weselnej. Nie zapominajmy o aspekcie technicznym (sprzęcie). Ciężkie kolumny, które podołają dużej sali weselnej i spora ilość niezbędnego oświetlenia czasami stanowi wyzwanie dla jednej osoby.

Zespół muzyczny

Teraz rozważmy jaki wybór mamy jeśli chodzi o zespół muzyczny:

  1. Jedna osoba nazywana potocznie "grajkiem" - nie każdy lubi to określenie :)
  2. Duet - instrument + wokalista / ka,
  3. Tercet
  4. Większe bandy.

Zaczynamy od początku. Pierwsze rozwiązanie to osoba najczęściej z "parapetem" :) Nie wiecie co to ? To keyboard czyli instrument klawiszowy. Jednoosobowy "zespół" zatem gra na instrumencie i jednocześnie śpiewa.

Następny zespół stanowią dwie osoby. Jedna z nich to wokalista, a druga gra na instrumencie. Bywa, że obie osoby posiadają zdolność używania instrumentu.

Kolejnymi rozwiązaniami w zakresie zespołu na wesele są składy kilkuosobowe od trzech do nawet ośmiu. W tych przypadkach spotykamy się z jednym lub dwoma wokalistami, a liczba instrumentów rośnie wraz z ilością członków zespołu. Zdarza się także, że zespół weselny ma swojego wodzireja. Takie rozwiązanie daje swobodę podczas grania. Gdy wodzirej organizuje konkurs, czy też oczepiny, reszta członków kapeli może skupić się na oprawie muzycznej.

Zalety didżeja na wesele

Wiele zalet ma DJ, oczywiście dobry DJ na wesele. Spośród nich wymienimy:

  • bardzo szeroki repertuar muzyczny - przy dostępie do sklepów z muzyką MP3 właściwie nie ma ograniczeń co do muzyki,
  • większa swoboda podczas pracy - DJ nawet w składzie jednoosobowym po wcześniejszym przygotowaniu podkładów muzycznych może je prezentować nawet podczas przebywania na parkiecie,
  • możliwość rozmowy "na boku" i przeprowadzania bieżących ustaleń z Parą Młodą czy gośćmi nawet podczas pełnego parkietu.

Zalety zespołu na wesele

Zespół na wesele to rozwiązanie, które pozwala osiągnąć Młodym cel, jakim jest dobra zabawa na pakiecie w inny sposób, aniżeli didżej:

  • charakterystyczne brzmienie instrumentów na żywo,
  • niepowtarzalny głos wokalisty.

Cena didżeja na wesele i zespołu

Nikogo nie zaskoczymy pewnie pisząc, iż zazwyczaj zespół weselny jest droższy od didżeja. Zazwyczaj, ponieważ nie jest to regułą. Na portalach weselnych typu "Wesele z Klasą" bez problemu znajdziesz oferty didżejów na wesele, które swą ceną przekraczają propozycje kilkuosobowych zespołów. Jak to możliwe ? Marketing ? Po części zapewne tak. Jednak wielu osobom nie zależy tak bardzo na brzmieniu żywych instrumentów, jak na jakości. Tą jakość często dostają w postaci didżeja na wesele, który nie dość, że dobiera na bieżąco najlepsze hity dostosowując muzyczny klimat do tego co dzieje się na parkiecie, to jeszcze potrafi skutecznie podkręcić atmosferę wśród weselników. Jest jednak grono osób, które nie wyobrażają sobie wesela bez zespołu. To należy zrozumieć, ponieważ żaden DJ nie zapewni świetnego brzmienia na żywo instrumentów, co jest właśnie domeną weselnych kapel. Jeśli do tego dołożymy niepowtarzalny, wysokiej jakości wokal (damski lub męski) to mamy naprawdę wybuchową mieszaninę. Oczywiście w pozytywnym sensie.

Jednak możemy uśrednić ceny didżeja na wesele i zespołu, nie biorąc pod uwagę ofert, które szczególnie odbiegają jakością i ceną w jedną lub drugą stronę. Didżej na wesele w wersji jednoosobowej to koszt pomiędzy 2500 a 3500PLN. Dwuosobowy duet DJ + DJ Wodzirej to zazwyczaj wydatek rzędu 3500-5000PLN. teraz sprawa zespołów. Tu z pewnością rozstrzał cenowy jest zdecydowanie większy, niż w przypadku didżejów. Pojedynczy soliści to kwoty rzędu 2500-3000PLN, zespoły dwu osobowe 3-4 tysiące, cztery osoby mogą zażyczyć sobie 4-7 tysięcy. Oczywiście zazwyczaj im więcej osób w zespole, tym większa cena.

Lepszy DJ czy zespół ?

I tu dochodzimy do próby odpowiedzi na pytanie, która wersja obsługi muzycznej jest lepsza. Ciężko będzie na to odpowiedzieć. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. DJ nadrabia szerszym repertuarem muzycznym i większą swobodą podczas pracy. Zazwyczaj didżeje mają lepsze zaplecze oświetleniowe, niż zespoły. Orkiestry za to przebijają didżejów niepowtarzalnym brzmieniem instrumentów i głosu. Niestety bywają sytuacje, że nie jest to atutem, bo coś się nie zgrywa, albo wokalista nie ma idealnego głosu. Zatem do Was Młode Pary należy wybór. Obie opcje są dobre, o ile wybierzecie odpowiednich i sprawdzonych usługodawców. Czytajcie opinie na Facebooku, Google Maps, sprawdzajcie oceny na weselnych forach.

Muzyka na wesele to szalenie ważny aspekt udanej imprezy. Życzymy Wam, żebyście wybrali dobrego didżeja na wesele, bądź świetny zespół, które sprawią, iż impreza będzie bardzo udana. Nie życzymy podpisania umowy z niesprawdzonym didżejem, który zaczyna w swoim fachu, bądź z nie zgraną orkiestrą, której piosenki nie do końca będą trafiać w gusta weselników.

Artykuł sponsorowany

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top