Wesele

Kosze upominkowe - uniwersalny i zaskakujący prezent na specjalne okazje

W ciągu roku pojawia się wiele okazji, aby pokazać swoim bliskim, że o nich pamiętasz. Urodziny, imieniny lub rocznice są pretekstem do spotkań i spędzania wspólnie czasu. Jeżeli szukasz upominku, który oczaruje obdarowanego i sprawi mu radość, warto postawić na kosze prezentowe. Te upominki to uniwersalny podarunek na każdą okazje.

Jakie menu na wesele wybrać?

Podczas planowania jest tak dużo rzeczy, że można coś przeoczyć. Jedną z takich często pomijanych części tego wyjątkowego dnia ślubu jest menu weselne. Wiele par szybko decyduje, że nie ma pojęcia, jak wybrać menu, więc po prostu zadowalają się tym, co jest oferowane na miejscu. Niestety, właśnie dlatego większość wesel ma to samo nudne i proste menu, które zwykle jest bardzo przeciętne.

Zioła na stres i nerwicę - dlaczego warto je stosować?

Chociaż najskuteczniejszą formą leczenia nerwicy jest psychoterapia, to dla ukojenia skołatanych nerwów warto sięgnąć po środki, które nam to umożliwiają. Medycyna naturalna może wspomóc pacjenta od strony biologicznej. Zapraszamy na wycieczkę po naszym internetowym sklepie zielarskim!

Atrakcje dla gości weselnych

Bez wątpienia dodatkowe atrakcje na weselu są fantastycznym prezentem dla Pary Młodej, ale również zaproszonych gości. Jest naprawdę spora ilość ciekawych atrakcji, że dla Młodej pary może to stanowić nie lada wyzwanie wybranie tej najciekawszej i najmodniejszej. Warto więc poszukać tych najbardziej oryginalnych, którymi zachwycicie Państwo zaproszonych gości. Należy pamiętać, że bez względu na to, którą atrakcje wybierzecie jej wykonanie należy powierzyć profesjonaliście. Doświadczenie jak i technika są równie ważne jak sam wybór rozrywki. Poniżej lista oryginalnych atrakcji weselnych.

Podziękowanie dla rodziców na ślub - niech to będzie niezapomniany prezent!

Ślub i wesele to dzień pełen emocji nie tylko dla Pary Młodej, ale również rodziców. To właśnie oni od pierwszych chwil życia pokazywali Wam świat, trzymali za ręce, gdy uczyliście się chodzić i wychowali Was na osoby, którymi dziś jesteście. Warto podziękować rodzicom za trud włożony w dbanie o Was przez te wszystkie lata.

Najpopularniejsze obyczaje weselne na Mazowszu

Hej, wesele! - chce się zawsze krzyknąć, gdy widzi się lub mija parę młodą wraz z weselnymi gośćmi zmierzającymi do kościoła lub na huczną zabawę do sali biesiadnej. Jest to zdecydowanie czas radości, a z samą uroczystością, a nawet przygotowaniami do niej, związanych jest wiele obyczajów - niektóre z nich wciąż są kultywowane. Jak to bywa na Mazowszu?

Jak wybrać catering weselny? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Catering weselny to jedna z trzech najważniejszych rzeczy na ceremonii ślubnej. Większość wymienia go jednym tchem, zaraz po odpowiedniej orkiestrze i szczęśliwej parze młodej. Pojawia się więc pytanie, na co zwrócić uwagę przy wyborze tej usługi? Dostawcy prześcigają się w kreatywnych ofertach, czy jednak można w jakiś sposób oddzielić ziarno od plew? Oto kilka porad, jak podejść to tego zagadnienia w sposób metodyczny i skuteczny.

Organizacja wesela w hotelu

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Coraz częściej zdarza się, że para młoda podchodzi do tematu niekonwencjonalnie. Ślubów kościelnych mamy w Polsce coraz mniej, za to rośnie popularność tak zwanych ślubów humanistycznych, czyli ceremonialnego zawarcia związku małżeńskiego, które z tym prawnym ma niewiele wspólnego. Często pary biorą najpierw ślub cywilny, by później wraz z rodziną odbyć ceremonię w plenerze.

Stylizacja na poprawiny – co założyć na drugi dzień?

Sezon weselny w pełni! Mając na uwadze kreację na wielki wieczór, często zapominamy o tej na drugi dzień. Pamiętajmy, że bardzo często wesele nie kończy się w dniu ślubu. Co więc założyć nazajutrz? Oto kilka pomysłów na stylizacje na poprawiny. Sprawdź te sukienki – wiemy, gdzie je kupić!

Jak urządzić rustykalne wesele?

Śluby to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby były one idealne. Jeśli chcemy, aby wydarzenie to było utrzymane w stylistyce rustykalnej, warto zadbać o odpowiednie akcenty i ustalenie dodatków, zgodnych z naszymi założeniami. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym? Podpowiadamy.

Atrakcje, w które warto zainwestować na każdym weselu oraz przyjęciu

Wesele to wspaniałe wydarzenie, podczas którego świętuje się zawarcie związku małżeńskiego. Cała rodzina zbiera się w jednym miejscu po to, aby pokazać młodej parze wsparcie i miłość. Ten dzień musi być wyjątkowy, zarówno dla gości, jak i dla pary młodej. Dzięki temu będzie pamiętany przez lata, a wzruszenie będzie powracało przy każdym wspomnieniu tych chwil. Co warto wykorzystać podczas organizowania wesela?

Rocznice ślubu. Kto nadał im nazwy i dlaczego pierwsza jest papierowa?

Papierowa, drewniana, kryształowa - nazwy poszczególnych rocznic ślubu są mocno zakorzenione w polskiej kulturze. Jedne cieszą się większą popularnością (srebrna, złota), a o innych słyszeli tylko dociekliwi (cukrowa, z kości słoniowej). Dlaczego poszczególne etapy małżeństwa mają swoje nazwy? Skąd wzięły się te określenia?

Najlepsze prezenty na pierwszą rocznicę ślubu

Każda rocznica ślubu to okazja, którą warto celebrować, ale pierwsza wydaje się szczególnie istotna, gdyż może wytyczyć pewne schematy i szlaki na przyszłość. Jeśli o niej zapomnimy, trudno będzie nadrobić to w przyszłości, a jeśli upamiętnimy ją w szczególny sposób, to i kolejne rocznice będą przynajmniej równie miłe.

Księga gości na wesele – czy to dobry pomysł?

Współczesne wesela to nie tylko kolacja z tańcami. Najczęściej zawierają one znacznie więcej elementów, w tym sesje zdjęciowe z gośćmi, różnorodne zabawy i atrakcje. Częstym gadżetem, wykorzystywanym w ramach tej uroczystości są również księgi gości na wesele. Czy warto na nie stawiać? W jaki sposób je wykorzystać? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Przedślubna lista zadań - sprawdźcie, czy wszystko załatwione!

Złagodzenie restrykcji dotyczących wesel z pewnością było dobrą wiadomością dla wielu par młodych, planujących w tym roku wziąć ślub. Po okresie oczekiwania i niepewności ruszyły więc przygotowania. Sprawdźcie, czy wszystko macie już dopięte na ostatni guzik!

Planowanie ślubu i wesela. Od czego zacząć?

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej zakochanej pary. Jest to symbol pewnych zmian, wejścia w poważniejszy etap życia, ale jakże uroczy! Zaraz po oświadczynach i wypowiedzeniu magicznego „tak” emocje sięgają zenitu i luźno rzucamy pomysłami dotyczącymi tego specjalnego dnia. Wreszcie przychodzi moment na prawdziwe planowanie...

Wesele marzeń - jak i gdzie zorganizować?

Przed Tobą organizacja wesela? Sprawdź, jak i gdzie zorganizować ten wyjątkowy dzień w życiu. Do organizacji wesela warto podejść metodycznie i działać krok po kroku. Od czego zacząć, by ostatecznie zaplanować wyjątkową uroczystość, która będzie jeszcze długo wspominana przez gości? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę wyszukując wesele Gorzów. Począwszy od motywu przewodniego, poprzez salę weselną, a skończywszy na weselnych atrakcjach.

Jakie są rodzaje winietek ślubnych?

Przyjęcia weselne są zazwyczaj na tyle duże, że muszą zostać zaplanowane w każdym najdrobniejszym aspekcie - by wszystko udało się jak najlepiej. Jedną z podstawowych kwestii jest zaś usadzenie gości przy stołach. Aby uniknąć stresu związanego z przypadkowym zajmowaniem krzeseł, brakiem miejsca dla znajomych i członków rodziny, którzy chcą siedzieć obok siebie, coraz częściej stosowaną przez Parę Młodą praktyką są winietki ślubne. Są one wygodne dla gości, ale też dla obsługi. Oczywiście trzeba pamiętać, że rozmieszczenie poszczególnych osób przy stołach musi być jak najbardziej przemyślane - aby wszyscy czuli się komfortowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając tort na wesele?

Tradycja serwowania wypieków na weselu sięga starożytności. Choć ówczesne przysmaki były wytrawne, już wtedy wierzono, że przyniosą młodej parze szczęśliwe życie we dwoje. Dziś torty weselne zachwycają nie tylko bogactwem smaków, ale również elegancką prezencją i cukierniczym kunsztem. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę, wybierając weselny tort.
Top