Wesele

Stylizacja na poprawiny – co założyć na drugi dzień?

Sezon weselny w pełni! Mając na uwadze kreację na wielki wieczór, często zapominamy o tej na drugi dzień. Pamiętajmy, że bardzo często wesele nie kończy się w dniu ślubu. Co więc założyć nazajutrz? Oto kilka pomysłów na stylizacje na poprawiny. Sprawdź te sukienki – wiemy, gdzie je kupić!

Jak urządzić rustykalne wesele?

Śluby to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby były one idealne. Jeśli chcemy, aby wydarzenie to było utrzymane w stylistyce rustykalnej, warto zadbać o odpowiednie akcenty i ustalenie dodatków, zgodnych z naszymi założeniami. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym? Podpowiadamy.

Atrakcje, w które warto zainwestować na każdym weselu oraz przyjęciu

Wesele to wspaniałe wydarzenie, podczas którego świętuje się zawarcie związku małżeńskiego. Cała rodzina zbiera się w jednym miejscu po to, aby pokazać młodej parze wsparcie i miłość. Ten dzień musi być wyjątkowy, zarówno dla gości, jak i dla pary młodej. Dzięki temu będzie pamiętany przez lata, a wzruszenie będzie powracało przy każdym wspomnieniu tych chwil. Co warto wykorzystać podczas organizowania wesela?

Rocznice ślubu. Kto nadał im nazwy i dlaczego pierwsza jest papierowa?

Papierowa, drewniana, kryształowa - nazwy poszczególnych rocznic ślubu są mocno zakorzenione w polskiej kulturze. Jedne cieszą się większą popularnością (srebrna, złota), a o innych słyszeli tylko dociekliwi (cukrowa, z kości słoniowej). Dlaczego poszczególne etapy małżeństwa mają swoje nazwy? Skąd wzięły się te określenia?

Najlepsze prezenty na pierwszą rocznicę ślubu

Każda rocznica ślubu to okazja, którą warto celebrować, ale pierwsza wydaje się szczególnie istotna, gdyż może wytyczyć pewne schematy i szlaki na przyszłość. Jeśli o niej zapomnimy, trudno będzie nadrobić to w przyszłości, a jeśli upamiętnimy ją w szczególny sposób, to i kolejne rocznice będą przynajmniej równie miłe.

Księga gości na wesele – czy to dobry pomysł?

Współczesne wesela to nie tylko kolacja z tańcami. Najczęściej zawierają one znacznie więcej elementów, w tym sesje zdjęciowe z gośćmi, różnorodne zabawy i atrakcje. Częstym gadżetem, wykorzystywanym w ramach tej uroczystości są również księgi gości na wesele. Czy warto na nie stawiać? W jaki sposób je wykorzystać? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Przedślubna lista zadań - sprawdźcie, czy wszystko załatwione!

Złagodzenie restrykcji dotyczących wesel z pewnością było dobrą wiadomością dla wielu par młodych, planujących w tym roku wziąć ślub. Po okresie oczekiwania i niepewności ruszyły więc przygotowania. Sprawdźcie, czy wszystko macie już dopięte na ostatni guzik!

Planowanie ślubu i wesela. Od czego zacząć?

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej zakochanej pary. Jest to symbol pewnych zmian, wejścia w poważniejszy etap życia, ale jakże uroczy! Zaraz po oświadczynach i wypowiedzeniu magicznego „tak” emocje sięgają zenitu i luźno rzucamy pomysłami dotyczącymi tego specjalnego dnia. Wreszcie przychodzi moment na prawdziwe planowanie...

Wesele marzeń - jak i gdzie zorganizować?

Przed Tobą organizacja wesela? Sprawdź, jak i gdzie zorganizować ten wyjątkowy dzień w życiu. Do organizacji wesela warto podejść metodycznie i działać krok po kroku. Od czego zacząć, by ostatecznie zaplanować wyjątkową uroczystość, która będzie jeszcze długo wspominana przez gości? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę wyszukując wesele Gorzów. Począwszy od motywu przewodniego, poprzez salę weselną, a skończywszy na weselnych atrakcjach.

Jakie są rodzaje winietek ślubnych?

Przyjęcia weselne są zazwyczaj na tyle duże, że muszą zostać zaplanowane w każdym najdrobniejszym aspekcie - by wszystko udało się jak najlepiej. Jedną z podstawowych kwestii jest zaś usadzenie gości przy stołach. Aby uniknąć stresu związanego z przypadkowym zajmowaniem krzeseł, brakiem miejsca dla znajomych i członków rodziny, którzy chcą siedzieć obok siebie, coraz częściej stosowaną przez Parę Młodą praktyką są winietki ślubne. Są one wygodne dla gości, ale też dla obsługi. Oczywiście trzeba pamiętać, że rozmieszczenie poszczególnych osób przy stołach musi być jak najbardziej przemyślane - aby wszyscy czuli się komfortowo.

Na co zwrócić uwagę wybierając tort na wesele?

Tradycja serwowania wypieków na weselu sięga starożytności. Choć ówczesne przysmaki były wytrawne, już wtedy wierzono, że przyniosą młodej parze szczęśliwe życie we dwoje. Dziś torty weselne zachwycają nie tylko bogactwem smaków, ale również elegancką prezencją i cukierniczym kunsztem. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę, wybierając weselny tort.

Oryginalnie i bezpiecznie - wesele pod namiotem

Chyba żadna branża usługowa nie zmienia się tak szybko i nie pędzi za trendami jak branża ślubna. Co roku na weselach króluje coś innego, raz będzie to tradycjonalizm, innym razem ekstrawagancja, jeszcze innym razem boho. Bez względu na to, która opcja najbardziej odpowiada narzeczonym, na długo przed weselem muszą oni podjąć kilka najważniejszych decyzji: kiedy zorganizować ślub i wesele, gdzie je urządzić, ile osób zaprosić. Wybór daty ślubu mocno rzutuje na podjęcie kolejnych kroków na drodze ku przysiędze małżeńskiej. Wybór letnich miesięcy wiąże się na pewno z dużym obłożeniem sal weselnych i trudnościami ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, szczególnie, jeśli młodzi decydują się na termin w niedalekiej przyszłości. Z drugiej strony jednak letnie miesiące dają im pewną możliwość, której nie wszyscy są świadomi. Jest to możliwość wypożyczenia profesjonalnego namiotu i zorganizowanie wesela prawie pod gołym niebem.

Winietki ślubne – konieczne, a może niepotrzebne?

Winietki weselne można zobaczyć dzisiaj niemalże na każdej imprezie. Czy jednak rzeczywiście są one konieczne? Kiedyś na polskich weselach nie stosowano winietek ślubnych. Teraz jednak są one już powszechne.

Jaki alkohol na wesele? Idziemy z pomocą parze młodej!

Szykuje się prawdopodobnie jedna z największych uroczystości w Waszym życiu? Gratulujemy! Wiemy doskonale jak wiele trudu wymaga zorganizowanie przyjęcia. Jedną z bardziej istotnych kwestii jest to, ile alkoholu na wesele trzeba kupić. My pójdziemy dziś o krok dalej i oprócz typowych wyliczeń, podpowiemy wam jeszcze jaki alkohol na wesele należy przewidzieć, oraz gdzie kupić wódkę na wesele. Tej jednej rzeczy na przyjęciu zabraknąć nie może!

Krówki weselne jako podziękowanie dla gości – w co je zapakować?

Krówki na weselu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie jeśli są świeże i wykonane według tradycyjnej receptury. Cukierki ślubne głównie wykorzystuje się jako słodki podarunek dla swoich gości weselnych, może być również elementem candy baru lub też stolika dla dzieci. Ważny jest wybór odpowiednich krówek, tak, aby były wykonane z prawdziwego mleka.

Wesele w stylu rustykalnym

Organizując wesele trzeba pamiętać o wielu rzeczach, jednak jedną z najważniejszych spraw jest określenie stylu w jakim ma zostać zaaranżowane przyjęcie. Dopasowanie oprawy do swojego gustu, a także przygotowanie jej z myślą o dobrym samopoczuciu gości, to czynniki, które mają duży wpływ na pozytywny odbiór zabawy weselnej. Przytulny klimat pozwala uzyskać cieszący się ogromną popularnością styl rustykalny, który inspirowany jest dawnymi wiejskimi chatami oraz szlacheckimi dworkami.

Jak zorganizować (dosłownie) magiczne wesele?

Jeśli zapytasz młodą parę o to, jakie wesele im się marzy, najczęściej usłyszysz odpowiedź, że magiczne. Znamy sposób na organizację takiego przyjęcia, które dosłownie zaczaruje Twoich gości. Jednym z punktów w jego programie jest pokaz iluzji. To niesłychanie ciekawe widowisko zapewniające doskonałą zabawę osobom w każdym wieku. Dowiedz się więcej o tej weselnej rozrywce.

Organizacja przyjęć, imprez i wesel

Imprezy okolicznościowe są nie lada wyzwaniem dla osób je organizujących. W końcu zapraszana jest cała rodzina, czasem też znajomi. Każdy pragnie dobrze wypaść i zapewnić jedzenie, napoje i atrakcje najwyższej jakości. W związku z tym czasem warto zlecić organizację różnych imprez ekspertom, czyli restauracjom i hotelom, które na co dzień realizują tego typu przedsięwzięcia i mają w tym ogromne doświadczenie.

Namioty weselne - dlaczego są warte rozważenia?

Planujesz ślub i wesele, ale wynajem tradycyjnej sali na przyjęcie weselne wydaje Ci się zbyt sztampowe albo zbyt drogie? Marzysz o letnim przyjęciu na świeżym powietrzu, ale obawiasz się, że pogoda Cię zaskoczy? Pomyśl o namiocie aluminiowym.
Top