Zaproszenia ślubne

  Zaproszenia ślubne – wszystko co powinniście wiedzieć

  To od zaproszeń ślubnych zależy pierwsze wrażenie gości. Ich wybór musi być przemyślany, zwłaszcza, że powinny być spójne z motywem i kolorystyką wesela. Oprócz wyglądu zaproszenia liczy się również jego treść. Jakich zasad powinniście się trzymać?

  Jak wybrać zaproszenia ślubne?

  Wybór zaproszeń ślubnych będzie prosty, jeśli wybraliście już kolorystykę i motyw wesela. Cała papeteria czyli również winietki, numery stołów, tablica gości, menu i naklejki na wódkę powinny być utrzymane w tej samej stylistyce. Zaproszenia ślubne to pierwszy projekt graficzny, o który musicie zadbać. Podobnie jak na każdym etapie ślubnych przygotowań, przy przeglądzie zaproszeń warto określić budżet jakim dysponujecie. Projektowane przed profesjonalnego grafika, personalizowane i bogato zdobione wzory mogą kosztować nawet 20-30 zł za sztukę. Na rynku dostępne są też tanie zaproszenia ślubne w cenie 2-4 zł za zaproszenie z kopertą. Przy wyborze zaproszeń warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane, wymiar oraz możliwość zamówienia całej ślubnej papeterii w tym samym wzornictwie. Jeśli w dekoracji weselnej planujecie umieścić elementy z drewna, pawich piór lub dratwy, warto pokusić się o ozdobienie nimi także zaproszeń. Papier powinien mieć odpowiednią grubość, tak aby nie uszkodzić go podczas wypisywania i wręczania zaproszeń. Minimalna gramatura to 215-250g. Pamiętajcie, że do zaproszeń o standardowym rozmiarze 10x21cm, 14x14 cm i 15x21 cm łatwiej dobierzecie koperty. Cena kopert o innych wymiarach będzie znacznie droższa.

  Oryginalne zaproszenia ślubne

  Oferta ślubnych zaproszeń jest ogromna. Przez internet można zamówić personalizowaną papeterię, dopasowaną do motywu wesela i w odpowiedniej kolorystyce. Wszystko zależy właściwie od stylu waszego wesela. W tym sezonie najmodniejsze są wzory z egzotycznymi liśćmi w kolorze greenery.

  Pary młode chętnie sięgają także po minimalistyczne zaproszenia ślubne wypisane elegancką kaligrafowaną czcionką. Jednym z ciekawszych trendów jest tworzenie pieczęci z inicjałami lub eleganckich monogramów, które pojawią się na wszystkich elementach ślubnej papeterii. Na wesele w stylu glamour doskonale sprawdzą się zaproszenia w kolorze czerni i złota, ozdobione brokatem lub błyszczącą wstążką. Lubicie niekonwencjonalne rozwiązania? Pomyślcie o niestandardowym formacie zaproszenia. Może mieć ono inny kształt niż prostokąt, być umieszczone w rulonie lub pudełku. Ciekawym pomysłem jest także wydrukowanie ozdobnych kopert, nawiązujących wzorem do zaproszeń.

  Zaproszenia ślubne ręcznie robione

  Samodzielne wykonanie zaproszeń to nie tylko sposób na oszczędność ale i dodanie papeterii personalnego charakteru. Jeśli macie zdolności manualne, możecie wykonać zaproszenia ślubne techniką scrapbookingu. Wiele inspiracji znajduje się na blogach i grupach na Facebooku. Możecie też samodzielnie zaprojektować zaproszenia i zlecić ich wykonanie drukarni. Nie macie czasu ani ochoty wykonywać wszystkiego samodzielnie, a jednak chcecie mieć wkład w stworzenie ślubnej papeterii? Zostańcie modelami i zapozujcie do sesji narzeczeńskiej. Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa wykorzystajcie w zaproszeniach ślubnych. Gwarantujemy, że większość gości weselnych zostawi sobie na pamiątkę Wasz podarunek.

  Wierszyki na zaproszenia ślubne

  Tekst umieszczony w zaproszeniu także może być oryginalny i nawiązujący do motywu wesela. Jeśli planujecie imprezę w stylu bajowym, treść może zaczynać się od:

  1. Dawno, dawno temu poznali się… Gdy na kartce kalendarza ukaże się data…, a wskazówki zegara wskażą…, (imiona młodej pary) miłość małżeńską ślubować sobie będą w kościele…

  2. Na wielki bal mają zaszczyt zaprosić Sz.P.(imiona i nazwiska gości).

  Popularny tekst zaproszenia nawiązuje do sztuki teatralnej:

  Teatr Umyślnie Straconej Wolności ma zaszczyt zaprosić

  Sz.P. ..................................................

  na przedstawienie pod tytułem "A potem żyli długo i szczęśliwie".

  Adaptacja sztuki przez życie napisanej w 3 Aktach.

  PREMIERA

  (data ślubu)

  Panna Młoda: …….

  Pan Młody: ………

  w pozostałych rolach udział biorą:

  Ksiądz, Świadkowie, Rodzice, Goście i Gapie

  AKT I "Dla Duszy"

  Ślub Kościelny dnia………., godzina ……….

  w kościele ………….. w …………

  AKT II "Dla Ciała"

  Przyjęcie weselne w……….

  przy ulicy …….. w ………

  AKT III "Noc Poślubna"

  Bez udziału widowni.

  Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia ……….

  (nr telefonów Państwa Młodych)

  Jeśli wolicie zamieścić w zaproszeniu tekst w tradycyjnej formie, rymowankę lub zabawną formułę, możecie wykorzystać we wkładce, prosząc o koperty zamiast prezentów rzeczowych i upominki zamiast kwiatów. Poniżej pomysły:

  1. Bardzo chcemy wszystkich prosić by nam kwiatów nie przynosić

  Stąd wiadomość ku publice: Chcemy z winem mieć piwnicę!

  Nie koniecznie z winnic sławnych, za to pełną win półwytrawnych

  Wina włoskie, bądź też z Chile, zapewnią nam urocze chwile.

  2. Wszyscy dają Młodym kwiatki:

  róże, fiołki, chabry, bratki.

  Dla nas najlepszą atrakcją,

  będzie książka z dedykacją

  3. Bardzo często tak się zdarza,

  że prezent lubi się powtarzać.

  By uniknąć takiej sterty

  to prosimy o koperty.

  Kiedy zaprosić gości weselnych?

  Zaproszenia będziecie mogli zamówić dopiero wtedy, kiedy ustalicie wszystkie szczegóły związane ze ślubem i weselem. Musicie potwierdzić godzinę ceremonii, adres sali weselnej i informację czy wesele będzie jedno czy dwudniowe. Bezpieczniej jest jednak już wcześniej poinformować najbliższych o dacie ślubu. Dajcie znać przede wszystkim osobom mieszającym za granicą oraz ze względu na sytuację zawodową planujących z wyprzedzeniem urlopy i wyjazdy. Dobrym zwyczajem jest zapraszanie gości osobiście. Weźcie pod uwagę, że większość rodzin zaprosi was na kawę i każda wizyta trochę potrwa. Dlatego najlepiej zacząć rozwożenie zaproszeń ok. 4 miesiące przed ślubem. Ostatni dzwonek na wręczenie zaproszenia to 2 miesiące przed weselem.

  O tym nie możecie zapomnieć

  Choć wizualna strona zaproszeń jest bardzo ważna, mają one przede wszystkim poinformować gości o waszym wyjątkowym dniu. Dlatego istotna jest również treść. Na zaproszeniu muszą się znaleźć:

  - Imiona i nazwiska gości, koniecznie ze zwrotem grzecznościowym Sz.P.

  - Informacja o zaproszeniu osoby towarzyszącej

  - Imiona i nazwiska pary młodej

  - Data, godzina i miejsce ślubu

  - Adres miejsca wesela

  - Prośba o potwierdzenie udziału w weselu i data potwierdzenia

  - Wasze numery telefonu

  Warto dołączyć do zaproszenia także dodatkową wkładkę z niezbędnymi szczegółami. Dzięki temu główna strona będzie czytelna, a goście otrzymają dodatkowe informacje. Na wkładce powinny się pojawić informacje o tym jakie upominki preferujecie zamiast kwiatów i czy macie sugestie odnośnie ślubnych prezentów. Narzeczeni często w formie rymowanki proszą o koperty z wkładką. Do zaproszenia możecie też dołączyć mapkę dojazdu do kościoła i na salę. Przyda się zwłaszcza osobom z daleka. W załączniku napiszcie także o miejscu ewentualnego noclegu dla przyjezdnych.

   

  Kogo zaprosić na wesele? – tworzymy listę weselnych gościc

  Narzeczeni często zadają sobie pytanie: kogo zaprosić na wesele? Lista gości uzależniona jest od wielu czynników. Znaczenie ma budżet, tego, jak duża jest sala na wesele, w które organizujemy przyjęcie, liczebność rodziny, z której pochodzą Państwo Młodzi i relacji w niej panujących, liczba przyjaciół, środowisko pracy i to, jak bardzo przyszli Małżonkowie przejmują się konwenansami. Tworzenie listy gości to bowiem balansowanie pomiędzy tym, kogo chcemy, a kogo powinniśmy zaprosić.

  Zaproszenia ślubne handmade – nowa moda w branży ślubnej

  Ślubna gorączka Was nie opuszcza? Wasz ślub i wesele tuż tuż i marzycie o wyjątkowych i niepowtarzalnych zaproszeniach ślubnych? Podczas poszukiwań trafiacie na termin zaproszenia ślubne handmade. Czyli właściwie jakie? Z angielskiego hand-made oznacza dzieło utworzone naszymi rękami, używając do tego różnych dostępnych materiałów. Czy każde wyszukane przez nas piękne zaproszenie będzie więc rękodziełem?

  Przygotowania do ślubu - na czym się skupić

  Planujecie ślub i nie wiecie od czego zacząć? Przygotowania do ślubu i wesela wydają się Wam niezwykle trudne, uciążliwe, a myśląc o nich już czujecie stres? Przygotowania do tego szczególnego dnia mogą być przyjemnością - to czas spędzony wspólnie, także w gronie najbliższych i rodziny. Ważne jest, aby nie ulegać presji otoczenia i trzymać się swoich planów.

  Wyjątkowe zaproszenia ślubne z własnym zdjęciem

  Jeżeli przygotowujesz wesele i chcesz w wyjątkowy sposób zaprosić wszystkich gości, to doskonałym pomysłem jest przygotowanie zaproszeń z własnymi fotografiami. Możesz to zrobić za pomocą fotokartek CEWE. Dzięki tym fotogadżetom stworzysz niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju zaproszenia. Będą one oddawały charakter zarówno Twój, jak i Twojej uroczystości. Co więcej takie zaproszenia mogą być nawet dostosowane bezpośrednio do gustu Twoich gości.

  Najlepsze zaproszenia ślubne – jak wybrać?

  Przygotowania do ślubu to naprawdę gorący okres w życiu przyszłych małżonków. Muszą podjąć szereg decyzji i wiele wyzwań, aby ten dzień był idealny i wyjątkowy. Oczywiście dla nich samych oraz niezapomniany dla wszystkich gości. W natłoku spraw nie należy pominąć wyboru zaproszeń, które powinny być idealnie dobrane.

  Jakie wybrać zaproszenia na ślub?

  To bardzo ważny element przygotowań do uroczystości, tak samo jak dekoracja sali czy ustalenie menu. Istotna sprawa żeby wszystko ze sobą współgrało i tworzyło całość, zaczynając od zaproszeń po zastawę na stole i muzykę. Z pewnością zrobi to wrażenie na gościach oraz sprawi, że będą bardzo miło wspominać uroczystość.

  Zaproszenia ślubne: najmodniejsze trendy

  Ponadczasowa klasyka to piękno, które nigdy nie wychodzi z mody. Poszukujesz eleganckich, klasycznych zaproszeń, które zrobią wrażenie na Waszych przyszłych gościach? Przygotowaliśmy wskazówki, które ułatwią Wam wybór odpowiedniego wzoru.

  Oryginalne motywy ozdobne na ślubnych zaproszeniach

  Pary, które planują własny ślub i wesele, chcą aby były one dopracowane w każdym szczególe. To naturalne, ponieważ jest to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Od zaproszeń ślubnych po poprawiny - każdy element powinien do siebie pasować. Ten artykuł podpowie Wam, jak poradzić sobie z przygotowaniem tych pierwszych.

  Oryginalne zaproszenia weselne

  Uroczystość ślubna jest jedną z najpiękniejszych chwil w życiu każdej pary. To dzień, w którym ślubujemy sobie miłość i wspólne życie bez względu na wszystko. W tym artykule pomożemy Wam, wybrać idealne zaproszenia ślubne.

  Ciekawe wzory zaproszeń ślubnych

  Zaproszenia ślubne są bardzo różne. Ich kształt i forma, zależą jedynie od wyobraźni. Jeżeli chcecie się nimi wyróżnić, to wręczcie swoim gościom coś szczególnego. Ciekawy wzór i forma będą miłym zaskoczeniem dla Waszych przyszłych gości.

  Zaproszenia ślubne z pomysłem

  Zaproszenia ślubne mogą być przekazywane przyszłym gościom w tradycyjnej formie, ale możemy również zdecydować się na kreatywne, niespotykane zaproszenia, które wymagają nieco fantazji, lecz z pewnością zaskoczą naszych gości. Zobacz jak w wyjątkowy sposób zaprosić gości na swój ślub.

  Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne

  Jak napisać wyjątkowy tekst do zaproszeń ślubnych? Z pewnością warto postawić na oryginalność w tym zakresie. Jeśli zastanawiasz się jak przygotować nieszablonową treść do zaproszeń na swój ślub, przeczytaj ten artykuł, w którym opisujemy wszystkie dostępne możliwości.

  Tanie zaproszenia ślubne

  Zaproszenia ślubne nie stanowią jednego z najdroższych elementów organizacji wesela, jednak ich ceny mogą się od siebie znacznie różnić. Można więc zaoszczędzić na ślubnych zaproszeniach dokonując odpowiedniego wyboru.

  Zaproszenia gości na ślub

  Zaproszenia ślubne zdają się być jedynie formalnością. To jednak nie prawda. Celebrując ten niezwykły dzień zapraszamy gości, którzy są dla nas ważni i dlatego ślubne zaproszenia zasługują na szczególną uwagę podczas planowania ślubu.

  Ślubne zawiadomienia i zaproszenia

  Przygotowywanie i przekazywanie zaproszeń ślubnych rządzi się swoimi prawami. Istnieją pewne niepisane zasady, które stosuje się przygotowując zaproszenia na ślub. Zawarliśmy je w tym artykule, który z pewnością będzie dla Was wsparciem podczas ślubnych przygotowań.

  Zapraszanie na ślub - sztuka niełatwa

  Stworzenie zaproszeń ślubnych na własny ślub to zadanie stosunkowo trudne. Przygotowanie ślubu to zadanie, które wymaga podjęcia wielu istotnych decyzji, a jedną z nich będzie stworzenie listy gości i zaproszeń, które otrzymają. Zobacz o czym należy pamiętać wybierając kartki do zaproszeń ślubnych.

  Jak zaprosić na ślub?

  Wybór zaproszeń ślubnych to nie lada sztuka. W sklepach stacjonarnych i internetowych, drukarniach i sklepach tematycznych, znaleźć możemy szeroki wybór ślubnych zaproszeń - wręcz feerię barw, faktur, zdobień. W tym poradniku znajdziesz informację o tym, jaki wybór zaproszeń ślubnych czeka na Ciebie w Warszawie.

  Rzecz o zaproszeniach ślubnych

  Zaproszenia ślubne są ważnym elementem związanym z przygotowaniami do ślubu. Na rynku działa sporo firm, które oferują ich projektowanie i wydruk. Można także zastanowić się nad własnoręcznym wykonaniem takich zaproszeń. Jak stworzyć efektowne zaproszenia na ślub?

  Kogo zaprosić na wesele?

  Kameralne wesele na kilkanaście par czy bal na ponad sto osób? Jak przygotować listę weselnych gości? To zadanie może z początku wydawać się trudne, jednak znamy sposoby, które pomogą Wam z nim sobie poradzić.

  Państwo Młodzi i Rodzice mają zaszczyt zaprosić

  Organizując ślub należy zadbać o wiele spraw. Jedną z bardziej istotnych są zaproszenia ślubne. Należy je wręczyć z odpowiednim wyprzedzeniem. Zobacz jakie niepisane zasady panują w tworzeniu ślubnych zaproszeń i o czym warto pamiętać.

  Mamy zaszczyt zaprosić

  Przed ślubem jest wiele spraw o których należy pamiętać. Nie można pominąć zaproszeń. Nie tylko wybór gości, których pragnie się zaprosić jest bardzo istotny. Ważna jest także forma samego zaproszenia oraz zawiadomienia. Na rynku jest wiele opcji z których możemy skorzystać. Można także samemu wykonać oryginalne zaproszenia ślubne.
  Top