Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślubne zawiadomienia i zaproszenia

zawiadomienia o ślubie - przykładowy karnet - wesele.com.pl
Tworzenie listy gości ślubnych to jedno z pierwszych zadań, jakie czekają na osoby planujące ślub. To od niej zależy bowiem wiele spraw i formalności, z którymi będziemy się mierzyć w dalszej kolejności. O czym warto pamiętać zamawiając ślubne zaproszenia?

Najlepiej jest dać sobie nieco czasu na przygotowanie listy gości weselnych. Sprytną metodą jes przygotowanie dwóch list - przez Panią i Pana Młodego. Porównując do siebie obie listy i wykreślając powtarzające się nazwiska możecie stworzyć pełną listę zarówno wspólnych gości, jak i osób ważnych dla poszczególnych stron. Nie zapominajmy także o skonsultowaniu listy gości z rodzicami - być może podpowiedzą nam kilka nazwisk osób, które wypada wziąć pod uwagę, a o których być może nie pamiętaliście. Rodzice mogą również chcieć zaprosić własnych gości - bliskie im osoby - szczególnie jeśli partycypują w istotnym stopniu w kosztach ślubu i wesela. 

Zaproszenia ślubne i zawiadomienia o ślubie

Należy także zastanowić do kogo wyślecie zaproszenie, a do kogo zawiadomienie o ślubie. W zależności od regionu Polski zaproszenie często rozumiane jako zaproszenie na ślub i wesele, a zawiadomienie to informacja o tym, że ślub się odbędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wysłać typowe zaproszenia do wszystkich, natomiast osobom proszonym także na wesele dołączyć specjalną wkładkę z informacją o miejscu i godzinie przyjęcia. Należy być jednak bardzo ostrożnym, nie każdy dokładnie wczytuje się w tekst z czego mogą wyniknąć nieporozumienia.
 

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub?

Osoby, które chcecie zaprosić na ślub i na wesele najlepiej zawiadamiać z dużym wyprzedzeniem. Ułatwi to Waszym gościom przybycie – zorganizowanie urlopu w pracy, zarezerwowanie samolotu jeśli przebywają za granicą, a także przygotowanie się na ten wyjątkowy dzień. Można tego dokonać telefonicznie, a oficjalne zaproszenia pisemne wysłać około dwóch miesięcy przed datą ślubu.

Na krótką wizytę wypada udać się szczególnie w wypadku jeśli mieszkacie w pobliżu zapraszanych osób. Do tekstu zaproszenia dodaje się często prośbę o potwierdzenie przybycia. Jest to dla Was dużym ułatwieniem. Będziecie mogli dokładnie określić koszty wesela oraz ustalić z weselnym lokalem liczbę osób, dla których realizowany będzie catering. Osoby, którym będziecie wynajmowali zakwaterowanie możecie poprosić o wcześniejsze potwierdzenie, co ułatwi Wam dopełnianie wszystkich formalności związanych z noclegiem. Zawiadomienia o ślubie wysłać można znacznie później, na dwa tygodnie przed jego planowaną datą.
 

Przyjęło się, iż osoby z najbliższej rodziny, dziadków, rodziców chrzestnych oraz najbliższych przyjaciół zaprasza się osobiście, ale jeśli to możliwe, postarajcie się zarezerwować sobie kilka dni na takie właśnie odwiedziny u Waszych przyszłych gości. Osobiste zapraszanie gości jest bowiem bardzo mile widziane.

Ślubne zaproszenia

Wzorów zaproszeń jest naprawdę wiele. Możecie wybrać takie, które mają wcześniej wpisany tekst - należy tylko uzupełnić dane adresata i podpsać. Przy zamawianiu dobrze wziąć pod uwagę większą liczbę, na wypadek pomyłki lub też zaproszenia dodatkowych osób. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat możliwości wyboru zaproszeń ślubnych, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł dotyczący motywów ozdobnych w zaproszeniach ślubnych, a tutaj znajdziecie więcej informacji o zaproszeniach ślubnych DIY.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top