Pierścionek zaręczynowy

  Pierścionek zaręczynowy

  Wybór pierścionka zaręczynowego to dla wielu panów ciężki orzech do zgryzienia. Nie tylko ze względu na to, że muszą zachować zakup w tajemnicy, ale i dopasować biżuterię do gustu i rozmiaru palca przyszłej żony. Zamiast zwlekać z oświadczynami i czekać aż ukochana sama zaciągnie Cię do gabloty w sklepie jubilerskim, zapoznaj się z poniższymi poradami i wybierz idealną błyskotkę dla partnerki.

  Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego

  Obdarowywanie ukochanej osoby pierścieniem było popularne już w starożytnym Rzymie i Grecji. Dawniej wykonana z żelaza, brązu, złota lub kości słoniowej biżuteria była symbolem miłości i oddania, zaręczyny w formie podobnej do dzisiejszej jednak nie funkcjonowały. Oficjalnie pierwszym pierścionkiem stricte zaręczynowym był krążek z brylantem, który w 1477 arcyksiążę Maksymilian podarował Marii Burgundzkiej. Przez wieki wręczanie pierścionka było zarezerwowane dla wyższych klas społecznych. Wtedy biżuteria zaręczynowa charakteryzowała się motywami kwiatowymi i mieniącymi się kamieniami. Pierścionki zaręczynowe zyskały powszechną popularność w latach 30. XX wieku w USA, kiedy to większość mężczyzn mogła sobie pozwolić na zakup krążka ze szlachetnym kamieniem. Dziś są one symbolem miłości oraz przyszłego małżeństwa. Najpopularniejszy wzór to złoty krążek z pojedynczym brylantem lub cyrkonią.

  Pierścionek zaręczynowy - na którym palcu nosić?

  Wiele pań otrzymując od swojego wybranka pudełeczko zastanawia się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. W Polsce przyjęło się, że krążek zakłada się na pale serdeczny prawej dłoni. Po ślubie ten palec ustępuje miejsca obrączce i biżuterię z zaręczyn przekłada się na palec serdeczny lewej dłoni. Można też nosić oba pierścionki na tym samym palcu, pod warunkiem, że obrączka i pierścionek zaręczynowy pasują do siebie stylistycznie. To na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy zależy również od kraju. Według starożytnej tradycji miejscem dla symbolu miłości był palec serdeczny lewej dłoni, z którego do serca prowadzi żyła miłości nazwana przez Rzymian vena amoris. Wierni tej tradycji są mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy do dziś pierścionek zaręczynowy zakładają na lewą dłoń. Ciekawy zwyczaj możemy zaobserwować w Skandynawii i na Węgrzech. Na północy Europy podczas oświadczyn zamiast pierścionka z oczkiem panowie dają wybrance obrączkę, a w dniu ślubu dokładają do niej drugą. Węgrzy z kolei oświadczają się z obrączką, a w dniu ślubu przekładają ją z lewej na prawą dłoń.

  Sennik – pierścionek zaręczynowy

  W przeciwieństwie do obrączki, która we śnie symbolizuje strach przed utratą ukochanej osoby, pierścionek zaręczynowy wróży zakochanie się lub rychły ślub. Jeśli krążek wykonany jest ze złota może wróżyć także szczęście rodzinne. Panowie, którym przyśni się kupowanie pierścionka u jubilera mogą się spodziewać, że kobieta, którą darzą uczuciem odwzajemni je.

  Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

  Chociaż niektórzy panowie rezygnują z niespodzianki i proszę ukochaną aby sama wybrała sobie pierścionek zaręczynowy, dla większości kobiet element zaskoczenia to metoda na udane oświadczyny. Pierścionek warto więc wybrać samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki czy siostry panny młodej, która zna jej gust. Kupując pierścionek należy zwrócić uwagę na styl, rozmiar, materiał i kamień umieszczony w biżuterii.

  Styl

  Fason pierścionka powinien być dopasowany do jego przyszłej właścicielki. Panie, które na co dzień noszą dużo biżuterii najlepiej obdarować efektownym modelem z kilkoma kamieniami, który nie straci się w towarzystwie innych pierścionków. Dla kobiety o delikatnych dłoniach, nie noszącej na co dzień biżuterii idealny będzie klasyczny złoty pierścionek z jednym diamentem lub kolorowym kamieniem szlachetnym umieszczonym pośrodku krążka. Jeśli pierścionek zaręczynowy nie jest pierwszym pierścionkiem, który ukochana otrzymała w prezencie, warto postarać się aby się wyróżniał. Przy zakupie biżuterii należy wziąć pod uwagę także zawód i styl życia partnerki. Jeśli aktywnie uprawia ona sporty lepiej postawić na fasony bez wystających pokaźnych kamieni. Dla pań, które na co dzień ubierają się klasycznie do pracy sprawdzą się modele pierścionków nie rzucające się bardzo w oczy. Jeśli ukochana na co dzień nie może nosić biżuterii ze względu na wykonywaną pracę, np. w laboratorium lub w szpitalu, warto pomyśleć o bardziej eleganckim modelu, który będzie mogła założyć na wyjątkowe okazje. Część pań chce nosić pierścionek zaręczynowy na tym samym palcu co obrączka. Być może partnerka sugerowała kiedyś jakie obrączki się jej podobają. Te preferencje mogą być inspiracją do wyboru pierścionka zaręczynowego.

  Materiał

  Najpopularniejszym kruszcem na wykonanie pierścionka zaręczynowego jest złoto – białe, żółte, różowe lub mieszane. Biżuteria z żółtego złota jest modna od wielu lat, zaś z białego i różowego zyskuje coraz większą popularność. Ten materiał jest nie tylko trwały, dzięki czemu pozwoli nosić pierścionek zaręczynowy przez lata ale i szlachetny, podkreślający wagę okazji. Dla pań, które lubią nowoczesny design dobrym wyborem będzie pierścionek zaręczynowy wykonany z tytanu. Doskonale będzie się komponował z obrączką, wykonaną z tego samego metalu. Tytan jest bardzo trwały i tańszy niż złoto. Alternatywą dla złota może być także platyna. Jest to kruszec droższy, za to bardzo szlachetny i elegancki.

  Kamienie

  Klasyczne pierścionki zaręczynowe w centralnym punkcie mają osadzony brylant. Ten najszlachetniejszy z kamieni nie jest jednak jedyną opcją. Pięknie wyglądają też modele z kamieniem kolorowym i dwoma lub sześcioma osadzonymi symetrycznie brylancikami lub cyrkoniami. Przy wyborze kamienia można zainspirować się ulubionym kolorem partnerki lub kamieniem dopasowanym do jej charakteru czy znaku zodiaku. Topaz jest np. polecany dla delikatnych pań, rubin symbolizuje odwagę, a cytryn wzmaga pewność siebie. Wśród najczęściej wybieranych do pierścionków zaręczynowych kamieni szlachetnych znajdują się: szmaragd, rubin, szafir, topaz, ametyst, cytryn, granat, koral, opal, turkus, tanzanit, rodolit, akwamaryn, tsavoryt, perła oraz wszystkie kolory diamentów.

  Ceny pierścionków zaręczynowych

  Popularny w Polsce przesąd, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować 3-krotność pensji mężczyzny należy traktować z przymrużeniem oka. Tak naprawdę na rynku można znaleźć piękne pierścionki w różnych przedziałach cenowych. Wszystko zależy od materiału wykonania i kamieni. Złote pierścionki z cyrkonią można kupić już za 200 zł. Ceny krążków z kolorowymi kamieniami szlachetnymi zaczynają się od 300 zł. Pierścionek zaręczynowy z diamentem to cena ok. 1000 zł. Najczęściej kupowane są pierścionki zaręczynowe w cenie 700-1500 zł. Nie cena jest jednak istotna, a symbol i sposób na oświadczyny. Nieraz srebrny pierścionek z ulicznego bazarku podarowany spontanicznie w romantycznej atmosferze będzie bardziej wartościowy niż droga biżuteria. Co ciekawe zwyczaj kupowania pierścionka za 2 wypłaty zapoczątkowała w latach 30. ubiegłego wieku firma jubilerska De Beers głosząc hasło reklamowe „Jak sprawić, by dwumiesięczna pensja starczyła na zawsze?” Ta akcja marketingowa, mająca wyciągnąć firmę z kryzysu nie tylko pomogła zwiększyć zyski, ale i do dziś została w świadomości ludzi wielu krajów świata.


   

  Unikatowa biżuteria ślubna

  Obrączki i pierścionek, dwa symbole miłości pary zawierającej związek małżeński, nie kojarzą się z prostym zakupem. Na przeszkodzie mogą stać między innymi różne preferencje przyszły małżonków. Na szczęście problem ten da się rozwiązać, decydując się np. na biżuterię wykonaną na indywidualne zamówienie.

  Czy zakup pierścionka zaręczynowego przez Internet jest bezpieczny?

  W ciągu ostatnich kilku lat udział e-commerce w całkowitym handlu urósł bardzo dynamicznie. Klienci mają zaufanie do marek oraz zakupów dokonywanych za pomocą płatności online. Szybko dostarczane przesyłki i możliwość zwrotu lub wymiany produktów sprawiają, że sklepy odzieżowe przyzwyczaiły swoich klientów do wygodnych zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Czy jednak kupowanie biżuterii przez internet jest bezpieczne? Czy po pierścionek zaręczynowy może lepiej udać się do stacjonarnego salonu jubilerskiego? Poniżej kilka argumentów za tym, że również taki zakup można sfinalizować za pośrednictwem internetu w zupełnie bezpieczny sposób.

  Najchętniej wybieranie pierścionki zaręczynowe w 2019 roku

  Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie w życiu zakochanych w sobie osób. Mężczyzna, oświadczając się swojej wybrance, wkłada na jej palec pierścionek zaręczynowy, co dla obojga oznacza ślub. Jeżeli w tym roku planujesz zapytać ukochanej, czy zostanie Twoją żoną - zapoznaj się z najświeższymi trendami wśród tego rodzaju biżuterii. Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, wybierz ten, który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

  Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Ranking 2019

  Pierścionki zaręczynowe od setek lat stanowiąc symbol miłości i oddania dwojga ludzi, związany z instytucją zaręczyn. Mężczyzna, który pragnie oświadczyć się swojej wybrane, stoi przed sporym wyzwaniem, związanym z wyborem odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Niestety nie istnieje żadna uniwersalna rada dotycząca wyboru, która sprawdzałaby się we wszystkich możliwych przypadkach.

  Pierścionek zaręczynowy – co powinieneś wiedzieć, zanim go dasz ukochanej

  Zanim zdecydujemy się na zaręczyny, warto zastanowić się nad scenerią, w jakiej chcielibyśmy oświadczyć się ukochanej osobie. Przydatne mogą okazać się również informacje na temat zwyczaju noszenia pierścionka zaręczynowego, a także kryteriów, jakimi powinniśmy kierować się przy jego zakupie.

  Najdziwniejsze pierścionki zaręczynowe

  Pierścionek to bez wątpienia najlepszy prezent, jaki mężczyzna może podarować swojej kobiecie. Już od wielu lat jest też najczęstszym podarunkiem na tzw. zaręczyny. Jaki wybrać? O tym przeczytacie w tym artykule.

  Najbardziej oryginalne pierścionki zaręczynowe

  Różnorodność pierścionków zaręczynowych sprawia, że można się w tym pogubić. Poniżej przedstawiamy jakie są możliwości pod względem wyboru. Jest wiele oryginalnych pomysłów z tym związanych.

  Pierścionki zaręczynowe – tak ich nie wręczaj

  Gdy przyszła panna młoda przyjmie oświadczyny i dostanie pierścionek, to wszyscy są zainteresowani jak on wygląda. Jak przygotować się do dnia zaręczyn oraz jaki pierścionek wręczyć, by wybranka poczuła się idealnie. Warto wiedzieć czego nie robić.
  Top