Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Najchętniej wybieranie pierścionki zaręczynowe w 2019 roku

Najchętniej wybieranie pierścionki zaręczynowe w 2019 roku
Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie w życiu zakochanych w sobie osób. Mężczyzna, oświadczając się swojej wybrance, wkłada na jej palec pierścionek zaręczynowy, co dla obojga oznacza ślub. Jeżeli w tym roku planujesz zapytać ukochanej, czy zostanie Twoją żoną - zapoznaj się z najświeższymi trendami wśród tego rodzaju biżuterii. Pierścionek zaręczynowy to symbol miłości, wybierz ten, który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

Ponadczasowy wzór - żółte złoto i centralny kamień

Pierwsze miejsce w najchętniej wybieranej biżuterii zaręczynowej zajmują złote pierścionki z centralnie osadzonymi kamieniami. Również w tym roku był to najczęściej kupowany model przez panów. Do jego atutów zaliczamy elegancję oraz ponadczasowość. Ten wzór z pewnością spodoba się fankom minimalizmu. Co więcej, ta forma doskonale pasuje się do ślubnej obrączki, jednocześnie podkreślając jej urok.

Białe złoto wraca do łask

Od kilku sezonów nieustannie rośnie zainteresowanie białym złotem. Ten niespotykany i niezwykle szlachetny kolor jest uzyskiwany przez dodanie do żółtego złota takich metali jak nikiel czy srebro. To idealny wybór dla kobiet, które nie lubią klasycznej biżuterii, a z drugiej strony podążają za najnowszymi trendami w modzie. Pierścionek zaręczynowy z białego złota pomimo swojego nowoczesnego charakteru nie ustępuje złotym modelom w aspekcie elegancji oraz gustowności.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Jeśli chcesz, aby Twoja wybranka poczuła się wyjątkowo w dniu zaręczyn, zdecyduj się na pierścionek zaręczynowy z szafirem. To kamień, który charakteryzuje się niezwykłą elegancją i dostojną głębią. Dzięki temu z pewnością przypadnie on do gustu każdej, nawet najbardziej wymagającej kobiecie. Warto dodać, że szafir jest symbolem mocnego, partnerskiego związku.

A może czarny kamień?

Czarne kamienie, a w szczególności diamenty w tym kolorze to najnowszy trend w biżuterii zaręczynowej. Nie da się ukryć, że jest to jednocześnie niezwykle eleganckie rozwiązanie, które spodoba się nie tylko fankom tej klasycznej barwy. W ofercie sklepów jubilerskich znajdziemy duży wybór tego rodzaju modeli - od pierścionków z pojedynczym kamieniem po obrączki wysadzane małymi brylantami.

Postaw na efekt

Pierścionki zaręczynowe z małymi brylancikami to idealna propozycja dla pań, które na co dzień korzystają ze strojnej oraz bogato zdobionej biżuterii. Wbrew pozorom taki model jest jednocześnie bardzo efektowny, ale także ponadczasowy. Niektóre marki jubilerskie posiadają w swoich kolekcjach biżuterię otoczoną cyrkoniami. Te wzory są zdecydowanie tańsze, jednak nadal tak samo zdobne.

Jak nosimy pierścionek zaręczynowy?

To, na której ręce i palcu nosimy pierścionek, zależy przede wszystkim od kraju, w którym mieszkamy. W Polsce ta biżuteria jest noszona na prawej dłoni, dla odmiany w Anglii znajduje się ona na lewej ręce. Trochę inaczej sprawa wygląda np. w krajach skandynawskich - narzeczony podczas oświadczyn wkłada na lewą dłoń swojej wybranki obrączkę, by w dniu ślubu na prawą dłoń założyć drugą, identyczną. Podobnie jest także na Węgrzech, tam kobiety również otrzymują obrączkę i noszą ją na lewej dłoni, aż do ceremonii zaślubin. Następnie zostaje ona przełożona na prawą rękę.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku pierścionków zaręczynowych moda oraz trendy nie odgrywają głównej roli. Najważniejsza jest miłość, która łączy dwoje ludzi, a także osoba, której się oświadczamy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie konkretnego modelu do jej charakteru oraz osobistych preferencji. To właśnie gust przyszłej narzeczonej, a także żony powinien kierować naszym wyborem.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top