Zaręczyny

  Najlepsze pomysły na zaręczyny

  Zastanawiasz się jak poprosić o rękę swoją wybrankę aby nie tylko powiedziała „tak” ale i zapamiętała tą wyjątkową chwilę na lata? Spraw by oświadczyny były dopasowane do Was – romantyczne, klasyczne, a może szalone. Przedstawiamy kilka pomysłów, które ułatwią zaplanowanie zaręczyn.

  1. Oświadczyny dla aktywnych

  Twoja wybranka nie może usiedzieć w miejscu, uwielbia przygody, sport i czas spędzany poza domem? Weź to pod uwagę przy planowaniu zaręczyn. Zarezerwuj klimatyczny domek w górach i ustal trasę pieszej wędrówki. Oświadcz się na szczycie góry, a po powrocie ze spaceru celebrujcie wyjątkową chwilę przy winie w chatce. Jeśli planujesz oświadczyć się w zimie, możesz zaplanować randkę na stoku lub lodowisku. Poproś obsługę techniczną o włączenie Waszej ulubionej piosenki i uklęknij przed nią niczym łyżwiarz podczas tanecznego układu. Kolejny pomysł do zaręczyny na stoku. Rozpal miłość swojej wybranki po mroźnym dniu na nartach. Możesz zadać pytanie przez głośniki i czekać na swoją lubą z kwiatami gdy ta będzie wyjeżdżaćwyciągiem. Doskonałym pomysłem będzie też spróbowanie nowej dyscypliny sportu. Zaręczyny pod wodą, w trakcie nurkowania na rafie koralowej lub po wspięciu się wspólnie na ściankę wspinaczkową na pewno będą oryginalnym pomysłem.

  2. Świąteczne zaręczyny

  A gdyby tak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i mieć więcej powodów do świętowania? Wielu osobom szczególnie udziela się magia Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli Twoja ukochana do nich należy, spróbuj poprosić ją o rękę pod jemiołą przy choince. Możesz uklęknąć na jedno kolano także w dniu Waszej rocznicy. Zbyt klasycznie? Wybierz jedno ze świąt z kalendarza świąt nietypowych i nawiąż do niego podczas oświadczyn. Zaproś swoją ukochaną na randkę z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania lub Pocałunku. Nie tylko doceni oryginalny pomysł, ale i prawdopodobnie nie będzie spodziewać się co planujesz.

  3. Wersja dla wytrwałych

  Kto powiedział, że ma być łatwo? Jeśli Twoja wybranka jest wymagająca i zazwyczaj musisz się nieźle naprodukować by sprostać jej oczekiwaniom, spraw by w dniu zaręczyn nie miała żadnych wątpliwości. Przez cały rok lub przez sto dni nagrywaj w różnych okolicznościach pytanie „czy wyjdziesz za mnie?” lub argumenty, dla których chcesz aby została Twoją żoną. Zmontuj film i wyświetl na rzutniku w jakimś klimatycznym miejscu. Możesz też codziennie pisać do niej kilka zdań w formie listu lub robić zdjęcia z kartką z napisem „czy wyjdziesz za mnie?”. Przygotuj album lub pudełko z listami i wręcz jej wraz z pierścionkiem.

  4. Romantyzm w najlepszym wydaniu

  Kobiety kochają w mężczyznach duszę romantyka. Spróbuj przygotować więc wyjątkowy klimat dla oświadczyn. Wynajmij apartament z jacuzzi, usyp dywan z płatków róż i zapal mnóstwo świec. Przewiąż swojej wybrance oczy i wprowadź ją do pokoju, w którym rozbrzmiewa Wasza piosenka.

  Możesz też zabawić się z ukochaną w podchody. Przygotuj kilkanaście róż, z których każda będzie miała przywiązaną kartkę z kolejną wskazówką. Ostatnia z nich doprowadzi ją do Ciebie, czekającego np. w parku, na łące lub w Waszym ulubionym miejscu z kolejną różą z napisem „czy wyjdziesz za mnie”.

  Lubisz pichcić? Upiecz kilkanaście ciasteczek z wróżbą. W każdym zamieść cechę, za którą ją kochasz. W jednym z nich umieść pierścionek i podaj jej jak będziesz gotowy na wyjątkowe wyznanie.

  Nic tak nie podsyca klimatu jak urok pięknych miejsc. Upoluj loty do Paryża, Rzymu czy Barcelony i oświadcz się gdy znajdziecie magiczny zaułek.

  5. Zaręczyny w gronie rodziny

  Wiesz, że dla Twojej ukochanej bardzo ważne są więzi rodzinne i marzy byś poprosił ją o rękę w gronie najbliższych? Możesz zrobić to tradycyjnie podczas kolacji lub pokusić się o bardziej wyszukany sposób. Jeśli ktoś w rodzinie bierze ślub i jesteście zaproszeni na wesele, poproś pannę młodą aby podczas oczepin zamiast rzucać welonem, nagle przekazała go Twojej ukochanej. Wtedy podejdź do niej i poproś ją o rękę. Na pewno będzie zaskoczona.

   

  6. Szalone zaręczyny

  Większość pomysłów na oświadczyny wydaje Ci się banalna i marzysz o tym, aby ona krzyknęła wow? Skoczcie razem na bungee i w trakcie skoku krzyknij by za Ciebie wyszła. Mniej ekstremalną, a równie efektowną propozycją są zaręczyny podczas lotu balonem.

  Jesteście studentami? Podczas niektórych imprez akademickich mają miejsce pokazy projektu P.I.W.O, czyli wyświetlacza oknowego. Co Ty na to by Twoja partnerka zobaczyła Twoją prośbę w formie kolorowych napisów na oknach akademika?

  7. Publiczne wyznanie

  Mecz piłki nożnej, koncert ulubionego zespołu czy seans w kinie to dobre okazje na wyznanie swoich uczuć. Możesz postarać się o wyświetlenie swojego pytania na telebimie lub uklęknąć przed partnerką kiedy kapela zagra Wasz ulubiony kawałek. Poproś obsługę w kinie studyjnym by przerwała film i wyświetliła krótkie video podczas którego prosisz ukochaną o rękę. Realizacja wymaga trochę zachodu ale warto - aplauz na widowni gwarantowany.

  8. Kameralnie ale z klasą

  Denerwujesz się oświadczynami i chcesz aby wszystko wyszło naturalnie, ale przedstawienia rodem z amerykańskich filmów nie są dla Ciebie? Zarezerwuj stolik w dobrej restauracji, kup bukiet ulubionych kwiatów swojej wybranki i przygotuj sobie parę rzeczy, które chciałbyś jej powiedzieć. Poproś aby kelner podał kwiaty kiedy już uklękniesz i poprosisz ją o rękę.

  Planujecie wspólne wakacje? Oświadcz się w blasku księżyca na plaży.

  9. Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej

  Jesteście domatorami, a ona nigdy przenigdy nie chciałaby abyś oświadczał się jej w tłumie ludzi? Zrób to w domu! Przygotuj kwiaty i śniadanie do łóżka. Obudź ją i zaskocz romantyczną przemową. Powiedz, że marzysz o tym, aby budzić się przy niej przez resztę życia. Upewnij się, że Twoja wybranka w pełni się przebudziła. Jeśli wierzy w sennik, zaręczyny oznaczają koniec związku i niepowodzenie w sprawach sercowych.

  10. Zaręczyny w Waszym miejscu

  Jest jakieś miejsce, które oboje lubicie, kojarzy Wam się z wyjątkową randką lub w którym pierwszy raz się spotkaliście? Zaaranżuj tam oświadczyny. Nawet jeśli jest to na pozór dziwne i mało romantyczne miejsce, możesz znaleźć sposób aby dodać mu blasku. Zagraj lub zaśpiewaj dla niej piosenkę, zaangażuj orkiestrę, która zacznie wychodzić zza drzew podczas Waszego spaceru w parku i grać romantyczny kawałek albo powieś gdzieś ogromny transparent z napisem „Wyjdź za mnie”, na który przypadkowo traficie.

  Pomysł na zaręczyny - czy istnieje uniwersalny?

  Wielu przyszłych narzeczonych zadaje sobie pytanie - czy istnieje idealny pomysł na zaręczyny? Czy jest jakiś uniwersalny przepis na to, aby przyszła żona na zawsze zapamiętała ten moment i bez wahania powiedziała magiczne: TAK? Odpowiedź brzmi - nie istnieje. Najważniejsze jest to, aby wziąć pod uwagę osobowość i marzenia wybranki, jak również zainwestować we właściwy model pierścionka zaręczynowego, który skradnie jej serce.

  Jak się oświadczyć? Tradycyjne oraz współczesne metody.

  Przychodzi taki dzień, gdy mężczyzna stwierdza, że nadszedł czas na oświadczyny. Wówczas zaczyna zastanawiać się nad ich formą, ponieważ ta szczególna chwila wymaga wyjątkowej oprawy. Jak się oświadczyć? Poznaj tradycyjne i oryginalne sposoby proszenia kobiety o rękę.

  "Swaty" czyli jak nasi pradziadowie rękę swej ukochanej zdobywali.

  Dawniej istniało wiele obrządków i zwyczajów związanych z poszukiwaniem "drugiej połówki" oraz jej zdobywaniem. Niejednokrotnie panny nie miały żadnego wpływu na to kogo poślubią. Zobacz ciekawostki dotyczące tego, jak niegdyś wyglądał czas przed zaręczynami.

  Zaręczyny i co dalej? Czyli przedślubne przygotowania.

  Zaręczyny już za Wami? Jeśli data wielkiego wydarzenia została już ustalona, czas powoli zabrać się za przedślubne przygotowania. O czym należy pamiętać, by ceremonia zaślubin i wesele były dopięte na ostatni guzik?
  Top