Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zaręczyny i co dalej? Czyli przedślubne przygotowania.

Organizacja wesela - narzeczeni - planowanie ślubu
Jeśli oficjalne zaręczyny macie już za sobą, czas rozpocząć przygotowania do ślubu i zabawy weselnej. Warto dać sobie na to więcej czasu, ponieważ na wolne terminy sali weselnej czy zespołu muzycznego czeka się nieraz dość długo. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który podpowie Wam o czym należy pamiętać organizując ślub.

Przygotowania do uroczystości warto rozpocząć co najmniej 12 miesięcy wcześniej. Niektóre sprawy wymagają bowiem działań prowadzonych z dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to przede wszystkim rezerwacji terminu sali weselnej, fotografa i kamerzysty czy zakupu strojów ślubnych dla Pary Młodej.

Sala weselna

Wybór sali weselnej może stanowić poważne wyzwanie, szczególnie jeśli przyszli małżonkowie mają wysokie wymagania. Im bardziej popularne miejsce, tym wcześniej należy przystąpić do rezerwacji. Zanim jednak podpiszecie umowę, ustalcie z właścicielem / menadżerem wszystkie detale i zadbajcie o to, by ważne kwestie pojawiły się w jej treści.

Fotograf i kamerzysta na ślub

Film i zdjęcia z uroczystości stanowią piękną pamiątkę. Dlatego odpowiednio wcześniej należy zabrać się za poszukiwanie fotografa i kamerzysty. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim portfolio. Jeśli zdjęcia / film przypadły wam do gustu i czujecie, że z kamerzystą / fotografem uda się znaleźć „wspólny język”, współpraca z pewnością będzie układać się zgodnie z oczekiwaniami.

Suknia ślubna i garnitur

Odpowiednio wcześniej warto rozejrzeć się za strojami ślubnymi, szczególnie suknią ślubną. Jeśli przyszła Panna Młoda ma już wstępną koncepcję swojego wyglądu w tym dniu, można pokusić się o uszycie kreacji na zamówienie. Dobrze jest także przymierzać wszystkie możliwe modele sukni, by wybrać fason najbardziej dopasowany do sylwetki. Jeśli chodzi o męski strój, panowie stawiają raczej na klasykę. Wybierają przede wszystkim garnitury – czarne lub granatowe. Niemniej jednak popularne są również fraki.

Obrączki ślubne

Kolejna kwestia to wybór obrączek. Wiele osób stawia na ponadczasową klasykę, decydując się na złote obrączki. Coraz bardziej popularne są obrączki z białego złota lub złota łączonego. Ta druga opcja stanowi nawiązanie do aktualnych trendów. Jeżeli jednak nudzą was standardowe i „oklepane” wzory, warto postawić na zupełnie oryginalne modele obrączek, także przygotowywane na zamówienie.

Wyjątkowe obrączki ślubne na indywidualne zamówienie

Jeśli zależy wam na personalizacji obrączek, wcale nie musicie ograniczać się wyłącznie do grawerów. Ciekawym i niesztampowym rozwiązaniem są autorskie obrączki zaprojektowane i wykonane przez Andrzeja Bielaka. Jego dzieła są doskonałym dowodem na to, że w tworzeniu biżuterii ślubnej nie ma właściwie żadnych ograniczeń. Obrączki z odciskami palców, z zapisem rytmu serca czy zapisem ulubionej melodii – to jedynie kilka z propozycji dostępnych pod adresem: www.inneobraczki.pl. Takiej biżuterii próżno szukać w sieciach jubilerskich. Powstają na bazie indywidualnych koncepcji – tak, by w 100% wyrażały parę przyszłych małżonków.

Jeśli szukacie inspiracji i porad dotyczących przygotowań do ślubu, sprawdźcie artykuły w kategorii Organizacja Wesela.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top