Piosenki na pierwszy taniec

Zgodnie z tradycją para młoda otwiera zabawę weselną pierwszym tańcem. Dla niektórych par jest to świetna okazja, aby popisać się umiejętnościami na parkiecie. Nie wszyscy mają jednak doskonałe poczucie rytmu i taniec we krwi. Jak przygotować się do tej części wesela aby zrobić wrażenie przed gośćmi i zapomnieć o stresie?

Pierwszy taniec nie taki straszny…

To bardzo ważny moment podczas wesela. Wszyscy goście tworzą wtedy koło lub rząd i podziwiają jak młoda para wkracza wspólnie na parkiet. Nowożeńcy są w centrum uwagi, zaczyna grać muzyka i… No właśnie, często zestresowani próbują odtańczyć przygotowany wcześniej układ i sztywno wykonują wyuczone figury. Nie o to tutaj chodzi! Z założenia ta chwila ma zachęcić gości weselnych do zabawy i pokazać Waszą miłość i szczęście w tej wyjątkowej chwili. Aby tak było musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze dopasujcie wasz taniec do swoich umiejętności. Jeżeli taniec sprawia Wam frajdę możecie zdecydować się na układ do jednego z tańców towarzyskich. Parę lekcji z instruktorem pomoże Wam dopiąć wszystko na ostatni guzik. Jeśli nie lubicie tańczyć, nie zmuszajcie się do kucia na pamięć układu! Poniżej podamy Wam inne sposoby na zaskoczenie gości weselnych i zawładnięcie parkietu. Podstawa to naturalność i brak stresu. Tak, łatwo się mówi „brak stresu”, kiedy sto osób patrzy na nogi, a kamerzysta rejestruje wszystko na video. Jeśli jednak przećwiczycie ten taniec odpowiednio dużo razy, wybierzecie muzykę którą lubicie i wczujecie się w weselny klimat, wszystko pójdzie jak z płatka.

Praktyczne porady

Bardzo ważne jest, aby nie przeciągać pierwszego tańca. Będzie to niekomfortowe zarówno dla Was jak i gości, którzy chcą zacząć się bawić. Układ powinien trwać maksymalnie trzy minuty, chyba że łączycie kilka piosenek lub przygotowujecie humorystyczne przedstawienie.

Dopilnujcie aby goście weselni ustawili się tak, aby nie ograniczać miejsca na sali, które jest Wam potrzebne do wykonania układu. Najlepiej kilka dni przed ślubem poćwiczcie swój taniec na sali weselnej. Zobaczycie jaki jest układ pomieszczenia i przetestujecie parkiet.

Złota zasada pierwszego tańca to dopasowanie weselnej kreacji do układu. Jeśli chcecie zatańczyć skocznego jive’a, długa wąska suknia odpada w przedbiegach. Do zmysłowej rumby nie sprawdzi się księżniczka na kole, z kolei krótka skromna suknia nie podkreśli klimatu walca wiedeńskiego. Zasada obowiązuje także panów. Do walca jak najbardziej sprawdzi się frak, a do rock and rolla warto zrzucić marynarkę i założyć fikuśne szelki. Aby ten taniec sprawił Wam przyjemność i wyszedł tak jak sobie zaplanowaliście, pamiętajcie też o wygodnych butach. Koniecznie przećwiczcie w butach weselnych układ przed występem w wielki dzień. Jeśli to konieczne, możecie przebrać buty przed pierwszym tańcem.

Dzień ślubu od rana będzie dość stresujący, dlatego odpowiednio wcześniej przygotujcie sobie nośnik z nagranym utworem, do którego będziecie tańczyć. Najlepiej jeśli będzie to pendrive i piosenka w formacie mp3. Upewnijcie się także, że będziecie mieli na cym odtworzyć muzykę. Możecie także zdecydować się na taniec przy akompaniamencie zespołu weselnego. Warto się wcześniej upewnić, że aranżacja utworu jest zgodna z oryginałem i będzie współgrać z Waszym układem.

Liczy się także oprawa

Taneczne kroki to jedno, ale taniec to więcej niż poprawne technicznie wykonanie układu. Ważne abyście przekazali w nim swoje emocje. Może to być humor i energia, ka może miłość i zmysłowość. Nie zapominajcie że najważniejsi jesteście Wy i goście, a nie podłoga i Wasze stopy. Już od wejścia na parkiet trzymajcie się za dłonie, patrzcie sobie głęboko w oczy i uśmiechajcie się. Po zakończonym tańcu ukłońcie się gościom. To także dobry moment na pierwsze „gorzko, gorzko”. Dodajcie swojemu pierwszemu tańcowi charakteru przez wykorzystanie rekwizytów. W zależności od wybranego tańca mogą to być kapelusze, okulary, krzesła, róża, a może coś co kojarzy się z Waszym związkiem. Dowiedzcie się czy zespół weselny dysponuje sprzętem do produkcji dymu lub drobnych baniek mydlanych. Takie efekty doskonale podkreślają magię chwili. Wasz taniec uświetni także gra świateł. Poproście również świadków aby w kulminacyjnym momencie romantycznego układu wystrzelili tuby z płatkami róż lub konfetti.

Romantycznie na parkiecie

Pary młode najczęściej wybierają tańce w romantycznym klimacie. Wśród nich znajduje się walc angielski i walc wiedeński. Pierwszy z tańców jest dość prosty do zatańczenia. Łatwo też znaleźć wolne piosenki, do których można go zatańczyć. Walc wiedeński kojarzy się zaś z wystawnymi balami na zamku. Dlatego panna młoda w długiej princessie będzie prezentowała się w nim wspaniale. Jeśli nie chcecie sięgnąć po tańce towarzyskie, możecie zatańczyć po swojemu. Do swojego układu dołóżcie parę obrotów i wychyleń. Jako podkład koniecznie wybierzcie spokojną balladę.

Taniec zmysłów

Lubicie tańce latynoamerykańskie i zmysłowe pląsy na parkiecie? Podczas pierwszego tańca pokażcie swoją namiętność w układzie rumby, salsy, tanga lub bachaty. Nie zapominajcie o gestach i mimice, które w tych tańcach są niezwykle ważne. Do zmysłowych tańców bardziej odpowiednie będą krótkie sukienki lub długie dopasowane suknie z głębokim rozcięciem.

 Na wesoło

Na pewno przeglądając pierwsze tańce na Youtubie trafiliście na układy, przy których goście nie mogli pohamować śmiechu. Jeśli słyniecie z poczucia humoru, zdecydujcie się na taką wersję. W pierwszym tańcu możecie połączyć kilka piosenek i wykonać zabawne figury. Ciekawą opcją jest dialog między małżonkami, którzy udają, że śpiewają piosenki i tańczą z rekwizytami. Np. pan młody śpiewa „Brunetki, blondynki”, pani młoda przerywa mu „Gdzie ci mężczyźni”. W układzie pierwszego tańca mogą wziąć także udział Wasi znajomi. Jezioro łabędzie w wykonaniu panów na pewno spotka się z gromkimi brawami.

Kurs tańca weselnego czy improwizacja

Dla par, które lubią tańczyć i znają podstawy najlepszym rozwiązaniem będzie wzięcie kilku indywidualnych lekcji pierwszego tańca z instruktorem. Wspólnie wymyślicie do jakiej piosenki wykonacie swój taniec i przećwiczycie układ pod okiem specjalisty. Parom, które nie mają poczucia rytmu i boją się weselnych pląsów na parkiecie także polecamy kilka lekcji, jednak bez wymyślania skomplikowanego układu. Dla tych, którzy chcą olśnić gości wytrenowanym walcem wiedeńskim czy tangiem najlepszą opcją będzie kilkumiesięczny kurs tańca towarzyskiego lub jednego z tańców latynoamerykańskich, a następnie wykupienie paru dodatkowych lekcji indywidulanych. Jeśli decydujecie się na układ z humorem, zacznijcie trenować w domu kilka tygodni przed weselem.

Piosenki na pierwszy taniec

Zanim wybierzecie piosenkę, upewnijcie się że pasuje rytmicznie do tańca, który wybraliście. Możecie postawić na piosenkę, która dobrze Wam się kojarzy lub pasuje do motywu wesela, który wybraliście. Ważne aby przesłuchać też dokładnie tekst, aby nie okazało się, że nie ma nic wspólnego ze szczęściem ani miłością.

Walc angielski

Louis Armstrong – Wonderful World”

Zbigniew Wodecki – Oczarowanie

Jackie DeShannon - What The World Needs Now Is Love

Walc wiedeński

Whitney Houston - I Have Nothing

Celine Dion – I Love You

Kancelaria - Zabiorę Cię właśnie tam

Rumba

Sting – Shape of my heart

Ed Sheeran - Thinking Out Loud

Ellie Goulding - Love Me Like You Do

Billy Joel- Just The Way You Are

Inne

Anna Jantar - Przetańczyć z tobą chcę całą noc

Seweryn Krajewski – Wielka miłość

Natalia Kukulska – Zakochani

Roberta Flack – Tonight I celebrate my love

Rod Stewart – When I need you

Peter Cetera & Crystal Bernard - Forever tonight

Ożyw swoją codzienność - odwiedź szkoły tańca towarzyskiego w Krakowie!

Coraz modniejszy staje się samorozwój. Poszukujemy nowych ścieżek, które odkrywają nasze silne strony, a z czasem przeradzają się w pasje. Chcielibyśmy przybliżyć jedną z piękniejszych form rozwoju - naukę tańca. Rozpoczynając od energii, jaką może ona wnieść do codziennego życia, przechodząc przez wyjątkowy aspekt twórczej ekspresji, aż po spotkanie osób z podobnymi zainteresowaniami, nauka tańca niezwykle ubarwia codzienność.

Jak powinien wyglądać i ile powinien trwać pierwszy taniec weselny?

Większość przyszłych par młodych, myśląc o pierwszym tańcu na swoim weselu, przejmuje się głównie wyborem utworu i koniecznością przyswojenia choreografii. A przecież pierwszy taniec to coś więcej niż muzyka. To widowisko, które musimy odpowiednio zaaranżować, by dobrze rozpocząć uroczystość weselną. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, ile powinien trwać pierwszy taniec i jak też powinien on wyglądać.

Kurs tańca doda Wam pewności siebie podczas wesela!

Pierwszy taniec stanowi jeden z głównych punktów każdego wesela. To nie tylko atrakcja dla gości, ale również wydarzenie dostarczające niemało stresu parze młodej. Jeżeli już sama perspektywa takiego wystąpienia przed szerszym gronem napawa Was obawami i dreszczykiem stresu - warto rozważyć kurs tańca.

Zaskakujący pierwszy taniec na weselu

To Wasze święto! Ten jeden, oficjalny, pierwszy dzień Waszego wspólnego życia będzie niezapomniany. Możecie więc pozwolić sobie na wszystko - nawet najbardziej niestandardowy, zabawny taniec. Puśćcie wodze wyobraźni i zaskoczcie Waszych gości robiąc niesamowite, ślubne show, którego nikt się nie spodziewa.

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to dla wielu par zadanie, które spędza sen z powiek. Niepotrzebne obawy budzi fakt, że tego dnia to na nas patrzeć będą nasi bliscy i weselni goście. Znamy jednak sposoby, by uniknąć stresu i przygotować fantastyczny występ, który zachwyci weselników.

Jak zachwycić pierwszym tańcem?

Wielkimi krokami zbliża się Wasz "Wielki Dzień", przygotowania w toku, ale sen z powiek spędza Wam pierwszy taniec? Stres jest całkiem naturalny, ale nie musicie obawiać się tej chwili. Zobaczcie jak przygotować się do pierwszego tańca by pewnym krokiem wkroczyć na parkiet. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Pierwszy taniec – pomysły i rady

Po ceremonii ślubnej Młoda Para i ich weselni goście wyruszają do sali weselnej, gdzie wspólnie celebrować będą ten Wielki Dzień. Zanim jednak weselnicy ruszą na parkiet, Państwo Młodzi wykonują swój pierwszy taniec jako małżonkowie. Taniec ten ma znaczenie symboliczne, a przygotowania do niego Młodzi rozpoczynają na kilka tygodni przed uroczystością. Zobacz jak sprawić, że Wasz występ będzie niezapomnianym przeżyciem.

O cierpieniu na weselu

Pierwszy taniec to bardzo ważny moment na każdym weselu. Dla „młodych” to często stresujący moment, poprzedzony wielotygodniowymi próbami i godzinami spędzonymi na wyborze odpowiedniego utworu. Ostatecznie często okazuje się, że wybór jest chybiony i zakochani małżonkowie tańczą do piosenki, której słowa mówią o rozstaniu lub nieszczęśliwej miłości…

Romantycznie, zmysłowo czy klasycznie – czyli wybór pierwszego tańca

Walc wiedeński, to najbardziej popularny wybór na pierwszy taniec. Dostojny, spokojny, piękny. Coraz więcej par decyduje się jednak na przełamanie tej tradycji łącząc style i mieszając utwory. Cokolwiek wybierzecie, pamiętajcie o tym, by skupić się na własnych preferencjach i gustach - w tym dniu to Wy jesteście najważniejsi. Sprawdźcie podpowiedzi jakie dla Was przygotowaliśmy.

Pierwszy taniec - czy to konieczne?

To jedyny taki dzień w Waszym życiu - wyjątkowe, wspaniałe chwile i wspólna radość ze stworzenia nowej rodziny... Ale czy każde wesele musi wyglądać tak samo? Czy można nieco namieszać w standardowym planie uroczystości i usunąć z niego pierwszy taniec nowożeńców? Zobacz czy warto postawić na swój własny plan, w którym pominiecie ten stresujący element wesela.

Piosenka na pierwszy taniec – lista propozycji

Zwyczajowo zabawa na ślubie poprzedzona jest pierwszym tańcem nowożeńców. Młodzi przygotowują się do tego zadania o wiele wcześniej - ćwiczą kroki, wybierają odpowiednią muzykę, a nieraz nawet osobne stroje właśnie na tę okazję. Sprawdź jak przygotować ślubny pokaz, który zachwyci Waszych gości. Przygotowaliśmy listę muzycznych hitów na pierwszy taniec Młodej Pary.

Tczew - Pierwszy taniec

Pierwszy taniec to element wesela, który często wywołuje mniejszy lub większy stres u przyszłych nowożeńców. Emocje jakie towarzyszą temu wydarzeniu zależnie są od tego jakie umiejętności taneczne reprezentują Młodzi oraz jak czują się podczas publicznych występów. O pierwszym tańcu na weselu rozmawialiśmy ze świeżo upieczonym małżeństwem z Tczewa.

Emocjonujący pierwszy taniec

Ślub i wesele to wspaniałe i niezwykle ważne momenty w naszym życiu. To właśnie dlatego tak bardzo stresuje nas ich organizacja. Jednym z wyjątkowych momentów wesela jest pierwszy taniec Pary Młodej. To wyzwanie, któremu należy poświęcić nieco więcej uwagi. Efektem będzie wspaniały występ i zachwyt gości.

Komfortowy pierwszy taniec Pary Młodej

Pierwszy taniec to niejednokrotnie spore wyzwanie dla Pary Młodej. Sama uroczystość wiąże się bowiem ze sporymi emocjami, a jak tu nie czuć obaw przed występem na oczach wszystkich gości? Są sposoby na to, by ułatwić sobie to zadanie. Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek.

Lista utworów

Sortuj:
Tytuł
Wykonawca
Popularność
Top