Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Tczew - Pierwszy taniec

kurs tańca Tczew - młoda para
Pierwszy taniec to element wesela, który często wywołuje mniejszy lub większy stres u przyszłych nowożeńców. Emocje jakie towarzyszą temu wydarzeniu zależnie są od tego jakie umiejętności taneczne reprezentują Młodzi oraz jak czują się podczas publicznych występów. O pierwszym tańcu na weselu rozmawialiśmy ze świeżo upieczonym małżeństwem z Tczewa.

Stres przed pierwszym tańcem wynika bez wątpienia z obaw przed popełnieniem błędów w tańcu oraz z obawy przed występem na oczach licznej publiczności - gości weselnych. Bez wątpienia takie wydarzenie może wywoływać spore emocje. Wszakże już sam dzień ślubu jest sytuacją mocno stresogenną. Poznaliśmy jednak sposoby, które pomogą Wam uporać się z emocjami i stworzyć występ, który przyniesie Wam ogromną satysfakcję, jednocześnie zachwycając zgromadzonych weselników. 

Kurs tańca dla narzeczonych


- Teraz mogę przyznać, że byłam w prawdziwej panice na myśl o wejściu na parkiet. - mówi nam Malwina, której wesele odbyło się dwa tygodnie temu - Wyobrażałam sobie tę przeszywającą ciszę tuż przed występem i że obleję się takim rumieńcem, że w białej sukni będę wyglądać jak kibic polskiej drużyny na meczu wyjazdowym!

- W życiu bym nie pomyślał, że jako niemal trzydziestoletni mężczyzna wybiorę się na kurs tańca dla narzeczonych!  - opowiada nam Rafał, mąż Malwiny - Początkowo byłem mocno przeciwny, jednak w miarę zbliżania się dnia naszego ślubu, zacząłem podzielać obawy narzeczonej i po prostu dałem się namówić. Teraz wiem, że gdyby nie to, pewnie byłby to nasz pierwszy i ostatni taniec - z początku nie wychodziło nam nic poza deptaniem się nawzajem!

Od pewnego czasu - w dużej mierze za sprawą popularnych programów rozrywkowych - taniec stał się po prostu modną formą rozrywki, a także sposobem na miłe spędzanie wolnego czasu. Wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju aktywności, powstało wiele szkół tańca, które oferują m.in kursy tańca dla nowożeńców. W samym Tczewie są co najmniej trzy miejsca gdzie przyszli małżonkowie mogą się udać, aby szlifować umiejętności taneczne przed ich Wielkim Dniem:

- Stakato - Szkoła Tańca Piotr Popielarczyk -  ul. Elżbiety 1/4
- Studio Tańca Dance For Fun Karolina Majger - ul. Zwycięstwa 6
- Stardance Studio Tańca - ul. Żwirki 49

- Znajomi udali się na kurs tańca dla narzeczonych w Malborku, my postanowiliśmy nie szukać zbyt daleko i na kurs zapisaliśmy się u nas w Tczewie. Istruktorzy pomogli nam przygotować choreografię i wybrać najlepszą aranżację muzyki na nasz pierwszy taniec, a potem... potem były spotkania dwa razy w tygodniu, godziny prób i zakwasy, ale trud się opłacił. - mówi Malwina.

- Na parkiecie zrobiliśmy wspaniałe show - było spokojnie, później energicznie, byly i podnoszenia, a niewielkiego potknięcia ponoć nikt nie zauważył. - dodaje z uśmiechem Rafał.

Przygotowanie do pierwszego tańca

Przygotowania do pierwszego tańca warto zacząć wcześniej, tak aby dać sobie czas na próby i przećwiczenie układu tanecznego. Im więcej energii włożycie w zaplanowanie tego elementu wesela oraz próby przed występem, tym większe wrażenie wywrze on na Waszych gościach. Z pewnością pierwszy taniec znajdzie się także na Waszym ślubnym filmie i będzie stanowić piękną pamiątkę ze ślubu. Ogromne znaczenie przy przygotowaniach do pierwszego tańca na ślubie, ma Wasz ubiór. Pisaliśmy o tym w artykule "Komfortowy pierwszy taniec Pary Młodej" - znajdziecie w nim cenne wskazówki dotyczące ślubnego ubioru, który może utrudnić lub nawet zepsuć ten jedyny w życiu występ. 

Pierwszy taniec to absolutnie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju przeżycie, zarówno dla Was jak i dla Waszych bliskich. Włóżcie serce w przygotowania, a stworzycie niezapomniane show, które da Wam wiele radości i satysfakcji.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top