Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jak powinien wyglądać i ile powinien trwać pierwszy taniec weselny?

Jak powinien wyglądać i ile powinien trwać pierwszy taniec weselny?
Większość przyszłych par młodych, myśląc o pierwszym tańcu na swoim weselu, przejmuje się głównie wyborem utworu i koniecznością przyswojenia choreografii. A przecież pierwszy taniec to coś więcej niż muzyka. To widowisko, które musimy odpowiednio zaaranżować, by dobrze rozpocząć uroczystość weselną. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, ile powinien trwać pierwszy taniec i jak też powinien on wyglądać.

Pierwszy taniec weselny – utwór, styl taneczny i dodatki

Nie można zaprzeczyć, że utwór muzyczny, który wybieramy na pierwszy taniec weselny, jest ważny i powinniśmy dobrze się nad nim zastanowić. Pod uwagę warto wziąć poniższe kwestie:

  • stopień zaawansowania choreografii ułożonej do danego utworu;
  • długość trwania piosenki;
  • jej energiczność;
  • dopasowanie do stylu uroczystości. Inna melodia sprawdzi się w przypadku wesela w stylu rustykalnym, a inna w przypadku wesela w eleganckim hotelu.

 

Co więc warto dokładnie przemyśleć poza samym utworem i stylem tanecznym? Wiele kwestii, przede wszystkim otoczkę, na którą mogą składać się: ciężki dym, dzięki któremu zatańczycie w chmurach, fontanny iskier (efekty pirotechniczne dla odważnych) czy popularne konfetti. Skorzystać możecie również z wytwornicy baniek – unoszące się wokół pary młodej bańki mydlane dodadzą całemu widowisku lekkości. Z pewnością warto rozważyć jeden z tych dodatków, by zapewnić sobie niezapomniane wspomnienia.

 

Efekty specjalne podkreślą wyjątkowość pierwszego tańca i zrobią z niego istne widowisko. Warto z nich skorzystać zwłaszcza w momencie, gdy zależy Wam na tym, by nagrać taniec krok po kroku i mieć pamiątkę na całe życie.

Ile powinien trwać pierwszy taniec na weselu?

Wiele par zastanawia się, ile minimalnie oraz maksymalnie powinien trwać pierwszy taniec. Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wiele oczywiście zależy od długości trwania utworu. Instruktorzy, którzy przygotowują kurs pierwszego tańca online, mogą czasem dostosowywać utwór, by jego długość była optymalna. Najczęściej są to maksymalnie 2 i pół minuty.

 

Taniec nie powinien być zbyt krótki, by nie rozczarować gości i nie nazbyt długi, by ich nie zanudzić.

Nauka pierwszego tańca – w domu, szkole tańca czy za pomocą kursu online?

Na to, jak ostatecznie będzie wyglądać pierwszy taniec, duży wpływ mają sami przyszli małżonkowie, a dokładniej ich nauka pierwszego tańca. Ostateczny efekt będzie przecież zależał od tego, czy postanowią zatańczyć do wybranego utworu, idąc na żywioł, czy zdecydują się na naukę profesjonalnej choreografii, korzystając z rozwiązania, jakim jest pierwszy taniec kurs online.

 

Skorzystanie z ostatniej opcji, jaką jest pierwszy taniec krok po kroku pokazywany przez profesjonalnych instruktorów tańca, to bardzo dobry pomysł. Instruktorzy poświęcają ogrom czasu na opracowanie zjawiskowej choreografii i przystępne zaprezentowanie każdej jej części przyszłym małżonkom. Taki kurs online zakupisz na https://dancefromhome.pl/.

 

Wybierzcie swoją ulubioną melodię oraz dopasowaną do niej choreografię i połamania nóg na parkiecie!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top