Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

O cierpieniu na weselu

utwór na pierwszy taniec - wesele - młoda para tańczy
Pierwszy taniec to bardzo ważny moment na każdym weselu. Dla „młodych” to często stresujący moment, poprzedzony wielotygodniowymi próbami i godzinami spędzonymi na wyborze odpowiedniego utworu. Ostatecznie często okazuje się, że wybór jest chybiony i zakochani małżonkowie tańczą do piosenki, której słowa mówią o rozstaniu lub nieszczęśliwej miłości…

Otóż, nie każda piosenka, w której tytule widnieje słowo LOVE (ang. miłość) lub gdzie w tekście słyszymy ALWAYS (ang. zawsze) traktuje o szczęśliwej miłości na zawsze. Oczywiście można odważnie założyć, że część gości i tak nie zna angielskiego, a kolejna część nie słucha w ogóle tekstu, ale czy mimo to naprawdę chcielibyśmy przytulać się do świeżo poślubionego małżonka kiedy z głośników będą płynęły słowa o rozstaniu lub o śmierci ukochanej osoby?

Piosenki na wesele - windą do... piekła?

Jeszcze częściej wpadki zdarzają się w przypadku wyboru piosenek hiszpańskich, czy francuskich. Mało kto bowiem ma jakiekolwiek pojęcie o czym one tak naprawdę mówią. Ale „wpadki” zdarzają się także przy utworach polskich wykonawców. Popularnym przykładem jest piosenka „Windą do nieba” zespołu 2 plus 1. W tekście jest mowa o welonie, o sypaniu ryżem na szczęście, o śpiewaniu przez gości... Teoretycznie więc wszystko pasuje. Oprócz jednego - chodzi o ślub z rozsądku, co zresztą wyraźnie w tekście piosenki jest powiedziane. Ona kocha jednego mężczyznę, ale wychodzi za innego. Czy Panowie Młodzi rzeczywiście chcą słyszeć takie słowa podczas pierwszego tańca z nowo poślubioną małżonką?

Oczywiście można by na to wszystko machnąć ręką, nie czepiać się „szczegółów” i na najbliższym weselu razem z resztą gości zanucić Młodym „I Will Always Love You”. Choć brzmi pięknie, to piosenka o tym tytule (którą większość z nas kojarzy z Whitney Houston, ale jej prawdziwą autorką jest Dolly Parton) traktuje o rozstaniu.

Utwór na pierwszy taniec - wybór bez gafy

Podobnych „kwiatków”, które paradoksalnie ulubili sobie nowożeńcy jest więcej. Autorem kolejnego jest zespól The Police. „Every Breath You Take” teoretycznie opowiada historię miłosną, z tym, że o miłości... chorobliwej. Dziewczyna w niej jest prześladowana przez byłego chłopaka, który nie potrafi sobie poradzić z rozstaniem. Bez wątpienia piosenka traci na uroku, gdy pozna się jej drugie dno.

W błąd nowożeńców udało się wprowadzić także Bon Joviemu. Piosenka „Always” ma w sobie wiele cierpienia i tęsknoty za ukochaną osobą. Podobnie jak utwór (bądź co bądź rzeczywiście chwytający za serce samą melodią i wykonaniem) Erica Claptona „Tears In Haven”. Podejrzany powinien być już sam tytuł, który słusznie wskazuje, że piosenka ma więcej wspólnego z płaczem, niż z radością, gdyż powstała po rodzinnej tragedii artysty. 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem przy wyborze utworu na pierwszy taniec jest więc nie tylko przesłuchanie samej piosenki, ale także zweryfikowanie treści jej tłumaczenia w Internecie. Dzięki temu mamy pewność, że muzyka którą wybraliśmy dobrze ukazuje emocje jakie żywimy do osoby, z którą chcemy iść przez życie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top