Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec

pierwszy taniec - muzyka i taniec - tańcząca para
Pierwszy taniec to dla wielu par zadanie, które spędza sen z powiek. Niepotrzebne obawy budzi fakt, że tego dnia to na nas patrzeć będą nasi bliscy i weselni goście. Znamy jednak sposoby, by uniknąć stresu i przygotować fantastyczny występ, który zachwyci weselników.

Wiele par ma własne, ulubione piosenki, które towarzyszyły im dotychczas w ważnych momentach ich związku i przywołują piękne wspomnienia. Jeżeli wśród nich jest romantyczny utwór, który możecie wykorzystać podczas pierwszego tańca weselnego, z pewnością warto to wykorzystać. Czyż nie cudownie byłoby tańczyć na własnym weselu, do piosenki, którą przetańczyliście podczas pierwszej randki? Oczywiście tempo tego jednego utworu, nie zamyka Wam drogi do wielkiego tanecznego show! Możecie bowiem, po chwili zmienić utwór na inny, pokazując fantastyczny układ taneczny i zaskakując weselnych gości.

Pierwszy taniec nie musi być widowiskiem, w którym zatańczycie w znanych, klasycznych stylach tanecznych - wszystko zależy od tego jak dobrze czujecie się w tańcu oraz w jakim stylu organizowana jest uroczystość weselna. Aby poczuć się pewniej na parkiecie, warto zdecydować się na kurs tańca dla narzeczonych - podczas lekcji tańca poznacie najbardziej popularne tańce towarzyskie, a instruktor pomoże Wam stworzyć choreografię na Wasz pierwszy ślubny taniec. Bez względu na to, jaki rodzaj muzyki wybierzecie, tańce klasyczne z pewnością warto znać, a nauka sprawi Wam wiele radości i zabawy.

Walc weselny

Wiele par sięga do repertuaru klasycznego i decyduje się na zatańczenie walca angielskiego lub wiedeńskiego. W tym przypadku muzyka, która im towarzyszy to najczęściej kompozycja “The second waltz" Dmitrija Szostakowicza. Ma to swoje olbrzymie plusy - muzyka jest wyjątkowo głęboka i wzruszająca, a przy tym niezmiernie elegancka. Jednak zatańczenie walca nie zawsze wymaga użycia utworu muzyki klasycznej. Kompozycje muzyki popularnej także świetnie się do tego nadają.

W przypadku walca angielskiego świetnie sprawdzi się przepiękny utwór Simply Red “If you don't know me by now”, który mówi o zrozumieniu i zaufaniu w związku lub znana na weselu piosenka "Can you feel the love tonight" Eltona Johna, która wzrusza do łez. Jeśli wybierzecie walc wiedeński jako Wasz pierwszy taniec, możecie zdecydować się na takie utwory jak "When a man loves a woman" Michaela Boltona lub “This is our dance” Elvisa Presley'a. Wyjątkowo emocjonalnymi utworami są te, które wykorzystywane są w produkcjach filmowych, dlatego świetnym wyborem jest muzyka z filmu "Amelia" z Audrey Tautou w roli głównej.


Pierwszy taniec na weselu - polskie utwory

Nie trzeba oczywiście trzymać się standardowych tańców - na własnym weselu możecie zatańczyć co tylko chcecie i do muzyki, która Wam odpowiada najbardziej. Możecie wybierać również spośród polskich utworów muzycznych - pięknej, romantycznej muzyki w naszym kraju z pewnością nie brakuje, a efekt potęguje fakt, że wszyscy rozumieją słowa utworu, które stają się poetyckim opisem Waszej miłości. Ponadczasowym utworem jest “Przetańczyć z Tobą chcę całą noc” Anny Jantar, który w dodatku ma świetny rytm dla pierwszego tańca. Swego czasu popularna na weselach była piosenka “Prócz Ciebie nic” Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego, w wolnym tempie, za to z pięknymi słowami. Inną opcją jest utwór “Kochać” Piotra Szczepanika, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku, ale nie mniej aktualny.

Natomiast absolutnie wykluczona jest piosenka “Windą do nieba” zespołu Dwa Plus Jeden, która tak naprawdę opowiada o małżeństwie z rozsądku i wielkim zasmuceniu z tego powodu. Utwór ten nie powinien wcale pojawić się na weselu, a wybranie go na pierwszy taniec jest sporą gafą.


 

Zagraniczne piosenki idealne na pierwszy taniec 

Popularna muzyka zagraniczna również daje nam wiele możliwości wyboru. Możemy wybrać na przykład “Can't help falling in love with you” Elvisa Presley'a - czarujący utwór o zakochaniu, albo – nie tylko dla fanów filmu “Dirty Dancing” - kompozycję “She's like the wind” Patricka Swayze. Kierując się propozycjami filmowymi można wybrać tę, która miłośnikom kina kojarzy się ze słynnym filmem "Tytanic" - wykonywany przez Celine Dion utwór "My heart will go on" albo pójść w zupełnie innym kierunku i zdecydować się na bardziej energiczną i niezwykle namiętną “Dance me to the end of love” Leonarda Cohena.

Piosenki, które świetnie nadają się na pierwszy taniec, można wymieniać bez końca, dlatego wybór na pewno nie będzie prosty. Najważniejsze jest to, abyście to Wy wybrali muzykę przy której zatańczycie po raz pierwszy jako Mąż i Żona.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top