Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Zaskakujący pierwszy taniec na weselu

pierwszy taniec - wesele - nowożeńcy
To Wasze święto! Ten jeden, oficjalny, pierwszy dzień Waszego wspólnego życia będzie niezapomniany. Możecie więc pozwolić sobie na wszystko - nawet najbardziej niestandardowy, zabawny taniec. Puśćcie wodze wyobraźni i zaskoczcie Waszych gości robiąc niesamowite, ślubne show, którego nikt się nie spodziewa.

Tradycje weselne są niezmiernie ważne i z pewnością powinno się im uczynić za dość. Dlatego Młode Pary decydują się na oficjalny, pierwszy taniec, jednak idąc z duchem czasu, zmienia się forma owego tańca. Już nie spokojne kołysanie się do muzyki, lecz choreografia, dynamicznie zmieniające się utwory i stroje, tworzą pokaz na jaki decydują się nowocześni nowożeńcy. Wszystko po to, by ich wesele było jedynym takim na jakim byli ich goście - fantastyczną, niezapomnianą imprezą. Na weselach serwowane są więc fantazyjne potrawy, lampiony, fajerwerki, a zespoły weselne kuszą coraz bardziej różnorodną ofertą. Pierwszy taniec to także możliwość pokazania swej wyjątkowej osobowości i tego co łączy Młodą Parę, poza głębokim uczuciem - przyjaźń, pasja i radość z bycia razem.

Przygotowane do pierwszego tańca ślubnego

Na polskich weselach coraz częściej można zobaczyć, jak pierwszy taniec w formie spokojnego przeskakiwania z nogi na nogę, odchodzi w zapomnienie. Teraz Pary chcą zaskoczyć swoich gości, dlatego przygotowują się do tego momentu przynajmniej przez miesiąc (często dłużej) uczęszczając na lekcje w szkole tańca i opracowując specjalną choreografię. Dodatkową zaletą jest fakt, że takie przygotowanie zmniejsza stres Pary Młodej przed publicznym tańcem i wspaniale uatrakcyjnia przyjęcie. Moda, która przyszła do nas z Zachodu (głównie USA), szybko się rozprzestrzenia i zapewne coraz więcej Młodych Par będzie decydować się na włożenie większego wysiłku w przygotowania, tak aby efekt zaskoczył wszystkich.

Jaki pierwszy taniec na weselu?

Jak zatem może wyglądać taki zaskakujący pierwszy taniec? W pierwszej chwili do głowy przychodzi absolutnie niestandardowy układ, odtańczony przy kilku, szybko zmieniających się piosenkach. Jest w nim trochę popu, hip-hopu, sporo efektownej gry aktorskiej i humoru. Rzeczywiście taki taniec jest bardzo popularny i tak naprawdę nie wymaga zaangażowania specjalnego instruktora tańca, wystarczy, że nowożeńcy mają na siebie pomysł, zmiksują odpowiednie piosenki i gotowe. Goście na pewno będą świetnie się bawić. Jest i druga opcja – zatańczenie skomplikowanego układu, którego doskonałość wykonania powali gości na kolana. To oczywiście propozycja tylko dla tych par, które dobrze czują się na parkiecie, a i od nich będzie to wymagało sporego wysiłku. Jeśli jednak uda się im przygotować walc wiedeński czy tango z ich ulubionego filmu, które zatańczą bezbłędnie, zaskoczenie i zachwyt gości będzie gwarantowane.

 


Lekcje tańca dla narzeczonych

Choć można postarać się o przygotowanie układu tanecznego samemu, zwykle narzeczeni decydują się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Może to przybierać różne formy. Najpopularniejszym są kursy taneczne dla narzeczonych, które odbywają się w grupach i zwykle mają na celu ogólne poprawienie umiejętności tanecznych Pary. Inną opcją są lekcje indywidualne, na których również pary mogą poprawić swoje umiejętności taneczne, ale także poprosić instruktora o zaproponowanie nieskomplikowanej choreografii.
 

Choreograf na wesele

Jeśli natomiast taniec ma być idealnie dopasowany do Młodej Pary i porządnie przećwiczony, to można wynająć choreografa, który opracuje układ od początku do końca i nauczy Młodych, jak go wykonywać. Najbardziej kompleksową choreografię zapewni oczywiście wybór trzeciej opcji, choć ciekawy i zaskakujący układ można opracować na lekcjach indywidualnych lub samodzielnie.

Cena kursów tańca (4 lekcje)

 
Kurs tańca Cena orientacyjna
Kursy dla narzeczonych 200 - 400 PLN za parę
Kursy indywidualne  400 - 800 PLN za parę

 


Własny pomysł na pierwszy taniec

Jeśli para będzie niezwykle zestresowana i będzie obawiała się jak wypadnie, to raczej nici z naprawdę oszałamiającego wykonania pierwszego tańca. Niezależnie od tego, czy wybór padnie na mix piosenek z humorem, czy na zaprezentowanie pierwszej klasy tango, czy walca, najwazniejsze w jego wykonaniu jest dobre samopoczucie tancerzy. Powinni być zrelaksowani i po prostu cieszyć się tą chwilą. Poza tym, nawet w przypadku wynajęcia choreografa, narzeczeni powinni zastanowić się, czego sami dokładnie chcą, powinni pokazać swój własny pomysł na taniec i siebie. Może uda się w nim pokazać rzeczy, które są dla Młodej Pary bardzo charakterystyczne? Dobra współpraca z profesjonalistą powinna być oparta przede wszystkim na pomyśle narzeczonych, w ten sposób taniec na pewno będzie bardzo udany, świetnie przyjęty przez gości i całkowicie Wasz.

 

Pamiętajcie o tym, że Wasze wesele to impreza, na której jesteście najważniejsi. Nie obawiajcie się pomyłek, wszakże będą wspaniałą anegdotą do opowiadania w przyszłości np. podczas rocznicy ślubu. To przede wszystkim Wy powinniście się świetnie bawić podczas pierwszego tańca małżeńskiego. Stresy na bok - włączcie kreatywność i do dzieła!

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top