Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jak zachwycić pierwszym tańcem?

pierwszy taniec - wesele - Para Młoda
Wielkimi krokami zbliża się Wasz "Wielki Dzień", przygotowania w toku, ale sen z powiek spędza Wam pierwszy taniec? Stres jest całkiem naturalny, ale nie musicie obawiać się tej chwili. Zobaczcie jak przygotować się do pierwszego tańca by pewnym krokiem wkroczyć na parkiet. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Jeśli podobnie jak większość przyszłych Młodych Par, na co dzień nie tańczysz, możesz czuć lęk przed występem podczas ślubu. Obawy zwiększa fakt, że to właśnie Twój ślub, a oczy wszystkich gości skierowane będą na Was. Z pewnością wiesz, że sumienne przygotowanie pomaga zmniejszyć poziom stresu, jakiekokolwiek zadania masz zamiar się podjąć. Nie inaczej jest z pierwszym weselnym tańcem. Pary rozpoczynają przygotowania do swojego występu (a niejednokrotnie tanecznego debiutu) ze sporym wyprzedzeniem. Zdarza się oczywiście, że pierwszy taniec - choreografia i muzyka - to spontanicznie stworzony popis tanecznych umiejętności. Jest to dość ryzykowna opcja, choć jeśli macie w sobie odrobinę kreatywności, na pewno poradzicie sobie również wówczas, gdy czasu na przygotowania nie będzie zbyt wiele.

Często wybieranym rozwiązaniem jest kurs tańca dla nowożeńców. Młodzi decydują się na wsparcie nauczyciela tańca towarzyskiego, który pomaga wyeliminować ewentualne niedociągnięcia oraz stworzyć idealną choreografię do wybranej przez parę muzyki. Jak zaplanować swój pierwszy taniec, by stał się niezapomnianym przeżyciem? Jak zyskać pewność siebie na parkiecie i zachwycić zgromadzonych gości? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Pierwszy taniec

W pierwszej kolejności zastanówmy się, czym jest pierwszy taniec weselny. Niewiele jest par, które przed podjęciem decyzji o ślubie nie miały okazji razem zatańczyć. Pierwszy taniec jest więc raczej metaforą. Symbolicznym pierwszym tańcem w nowej roli. Jako małżonkowie, od dnia ślubu, będziecie parą na zawsze - nie tylko w tańcu, ale w całym życiu. Od dnia ślubu będziecie rodziną - najbliższymi sobie osobami. Dlatego ten symboliczny moment pokazuje tak wiele emocji - miłość, przyjaźń, jedność dusz. Pary Młode decydują się więc na mieszanie utwórów muzycznych i tanecznych stylów. Występy rozpoczynają się klasycznym tańcem, spokojnym kołysaniem się w objęciach partnera w rytm romantycznej muzyki, a potem... Potem bardzo często Młodzi puszczają wodze fantazji i tworzą własne wariacje na temat pierwszego tańca weselnego. Muzyka zmienia się (nieraz w ułamku chwili nowożeńcy zmieniają również stroje) i Młode Pary pokazują efekty swoich przygotowań do pierwszego tańca. Zazwyczaj jest to zaskoczenie i wspaniała rozrywka dla uczestników wesela. Oczywiście nie każdy występ musi opierać się na tym schemacie. Wasz pierwszy taniec - niczym filmy Hitchcock'a - może budzić wielkie emocje od samego początku! Aby tak tak się  stało - jak mawiał słynny reżyser - "powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć".

To Wy reżyserujecie swój absolutnie wyjątkowy występ podczas wesela. Cieszcie się nim, bawcie, wymyślcie własne kroki. Moda, która przyszła ze Stanów Zjednoczonych jest coraz bardziej widoczna także na polskich weselach. Jeśli czujesz, że walc czy argentyńskie tango nie są dla Was, postaw na taniec w stylu szalonej dyskoteki lub śmieszny układ.


Poznaj inspiracje z polskich wesel:

A także z zagranicy:
 

Muzyka na pierwszy taniec weselny

Wybór muzyki ma ogromne znaczenie. Świetnym pomysłem jest wybranie utworów, które są w pewien sposób związane z Waszą historią, a jednocześnie pasują do układu tanecznego, który chcecie zaprezentować. Jeśli macie "swoją piosenkę" wybór staje się prosty, ale nie zawsze jest to takie proste. Jeżeli Waszemu związkowi nie towarzyszy ulubiony motyw muzyczny, który stał się akompaniamentem Waszych wyjątkowych, wspólnych chwil, to wybierając utwór do którego zatańczycie w Waszym "Wielkim Dniu", tak naprawdę wybieracie muzykę, która już zawsze będzie Wam kojarzyć się z chwilą, w której powiedzieliście sobie "tak".

Zastanówcie się, jak chcecie aby wyglądał Wasz taniec oraz jakich kroków tanecznych możecie się nauczyć w czasie, który Wam został na przygotowania. Jeśli postanowiliście udać się na lekcje tańca dla przyszłych Młodych Par, wówczas zadanie nie będzie trudne. Nauczyciel tańca pomoże Wam wybrać utwór, który najlepiej pokaże Wasze taneczne umiejętności. Stwórzcie listę własnych propozycji. W Internecie znajdziecie ich mnóstwo - duża baza z popularnymi piosenkami znajduje się choćby na naszej stronie, w dziale Piosenki na Wesele

Bardzo ważne, aby poinstruować zespół, jak ma być zagrany wybrany utwór, a najlepiej posłuchać go przed weselem i poćwiczyć do niego taniec. Zdarza się, że zespoły przygotowują inną aranżację niż ta najbardziej popularna, dlatego koniecznie należy uniknąć sytuacji, w której jesteście zaskoczeni, tym co słyszycie. Inną, bezpieczniejszą wersją, jest muzyka z odtwarzacza, wtedy możecie być pewni, że wszystko gra tak, jak ćwiczyliście.
 

Poznaj orientacyjne ceny za prywatne lekcje przygotowawcze wraz z opracowaniem choreografii pierwszego tańca:
 

 

Miasto Cena (za parę, za 1 lekcję)
 
Warszawa  120 - 140 zł
Kraków 90 - 110 zł
Łódź  90 - 100 zł
Wrocław  75 - 100 zł
Poznań  100 - 140 zł
Gdańsk  100 - 110 zł


Jak widać, odpowiednie podejście i dobre przygotowanie to podstawa. Zadbajcie o to, by dać sobie czas na opanowanie tanecznych kroków. Pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa, a Wasz pierwszy taniec z pewnością zachwyci gości i sprawi Wam ogromną radość, stając się niezapomnianym elementem Waszego wesela.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top