Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Najdziwniejsze pierścionki zaręczynowe

Najdziwniejsze pierścionki zaręczynowe
Bez wątpienia pierścionek zaręczynowy to wydatek, a zarazem prezent, na który decyduje się każdy mężczyzna chcący się "oświadczyć". Zaręczyny bez pierścionka zaręczynowego tak naprawdę nie istnieją. Jaki więc pierścionek wybrać?

Pierścionek z szyfrem

Symbolizuje miłość i poważne zamiary mężczyzny względem kobiety, której się oświadcza. Niektórym jednak to nie wystarcza, dlatego jubilerzy proponują zakochanym pierścionki zaręczynowe z zaszyfrowanym tekstem lub symbolem. Może on być wygrawerowany lub ułożony z maleńkich kamieni szlachetnych – wszystko zależy od inwencji kupujących. Również wybrana sentencja może zostać utrwalona tak, aby każdy mógł ją odczytać lub wręcz przeciwnie – zapisana za pomocą znaków, które będą znane jedynie zakochanym.

Z tego pomysłu skorzystał aktor Olivier Martinez, który podczas oświadczyn wręczył Halle Berry pierścionek z okazałym szmaragdem. Kamień pochodzi z Kolumbii, ale zanim został osadzony w ręcznie kutym złocie, mężczyzna kazał umieścić na nim symbole opowiadające historię jego związku z aktorką. Są one widoczne tylko dla osoby noszącej pierścionek, co dodatkowo podkreśla romantyczny gest Martineza.

Biżuteria informatyków

Swoją wiadomość dla ukochanej można również wygrawerować na pierścionku za pomocą systemu binarnego. Pozwala to na zapisanie nawet 20 znaków w maksymalnie 5 liniach kodu. Taką ozdobę na pewno docenią kobiety pasjonujące się informatyką. Podobnie będzie w przypadku pierścionków zaręczynowych ozdobionych… wejściem do Ethernetu lub gniazdem USB. Brzmi ekscentrycznie, prawda?

Pierścionek, który przypomina o rocznicy

Dla niektórych data ślubu wygrawerowana po wewnętrznej stronie pierścionka to zdecydowanie za mało. Opracowano więc biżuterię, która przypomina osobie ją noszącej o zbliżającej się rocznicy. Jak to możliwe? Wystarczy zaprogramować taką ozdobę na odpowiednią datę, aby co roku tego dnia nagrzewała się i tym samym przypominała zapominalskim, że czas uczcić wstąpienie w związek małżeński. Takie pierścionki nie są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale biorąc pod uwagę to, jak często zdarza nam się zapominać o ważnych wydarzeniach z naszego życia, z pewnością zyskałyby wielu wielbicieli.

 

Pierścionek z Twoim własnym DNA

To rozwiązanie gwarantuje, że nikt inny nie będzie mógł pochwalić się taką samą ozdobą, jak Twoja. Jak się ją wykonuje? Wystarczy posiadać swój ząb mądrości, z którego naukowcy wyhodują materiał używany następnie do stworzenia przez jubilerów pierścionka zaręczynowego. W takim wypadku powiedzenie, że dajesz ukochanej osobie cząstkę siebie, nabiera dziwnej dosłowności…

Pierścionek z listem miłosnym

Jeśli nie należysz do tych ludzi, którzy uważają, że pierścionek zaręczynowy znaczy więcej niż jakiekolwiek słowa, możesz dołączyć do niego liścik miłosny. Ozdobi on biżuterię w miejscu, w którym zwykle znajduje się kamień szlachetny. Takie błyskotki są wykonywane na indywidualne zamówienie. Nie wiemy jednak, jak bardzo są trwałe i czy list jest zabezpieczony przed kontaktem z wodą lub innymi płynami.

Artykuł przygotowany przez firmę Michelson Diamonds.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top