Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Unikatowa biżuteria ślubna

Unikatowa biżuteria ślubna
Obrączki i pierścionek, dwa symbole miłości pary zawierającej związek małżeński, nie kojarzą się z prostym zakupem. Na przeszkodzie mogą stać między innymi różne preferencje przyszły małżonków. Na szczęście problem ten da się rozwiązać, decydując się np. na biżuterię wykonaną na indywidualne zamówienie.

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając pierścionek zaręczynowy i obrączki. Na jaki metal szlachetny się zdecydować?

 

1. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

2. Obrączki ślubne - obrączka z brylantami i z białego złota

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Nie tylko rozmiar pierścionka, ale również sam jego wygląd, może przysporzyć kłopotów przy wyborze mężczyźnie planującemu oświadczyny. Pierwszym dylematem może być rodzaj metalu wspomnianego elementu biżuterii. Aby jak najlepiej trafić w gust przyszłej panny młodej, warto zorientować się, jaki typ ozdób preferuje. Jeżeli nosi najczęściej biżuterię ze srebra, dobrym wyborem może okazać się pierścionek zaręczynowy z białego złota. W przypadku, gdy przyszła żona chętniej spogląda w kierunku złota, to właśnie biżuteria z tego stopu powinna sprawić jej największą radość. Ciekawą opcją mogą być także pierścionki dwukolorowe lub z różowego złota. To właśnie kolor różowy jest symbolem miłości i uczucia, z tego powodu dobrze sprawdzi się w roli symbolicznego podarunku.

Na pierścionek zaręczynowy często wybierany jest model z brylantem. Diamenty znane są ze swojej trwałości. Pierścionek z diamentami może świadczyć o trwałości związku.

Obrączki ślubne - obrączka z brylantami i z białego złota

Obrączki ślubne to główny symbol zawartego przez parę związku małżeńskiego. W takiej roli dobrze spełni się unikatowa biżuteria.

Ozdobione brylantami obrączki to odpowiedni wybór, kiedy zależy nam na podkreśleniu wyjątkowej chwili elegancką biżuterią, która przez wiele lat będzie się dobrze prezentować.

Dobrze sprawdzi się dla par, które cenią minimalistyczny styl. Delikatna obrączka z brylantami stanowiącym główną ozdobę, to wyjątkowy styl w wyrafinowany wydaniu. Ciekawą opcją mogą być także obrączki dwukolorowe,

 

Wybierając biżuterię ślubną warto zwrócić uwagę także na jej próbę, czyli zawartość szlachetnego stopy w łącznej masie pierścionków i obrączek. Zależy to od rodzaju metalu szlachetnego. W przypadku żółtego złota, najczęściej wybieraną jest próba 585, która zapewnia biżuterii twardość i wytrzymałość. Złoto o większej próbie, 750, stosuje się najczęściej przy specjalnych zamówieniach. Próba 999 to natomiast zbyt miękki metal.

Materiał zewnętrzny

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Jagoda 2022-01-03, 19:12

    Ja kupiłam piękny komplet w Elori Jewellery. Dotarł idealnie na mój ślub i pięknie prezentował się z suknią :)

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top