Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Ciekawe wzory zaproszeń ślubnych

gotowe zaproszenia ślubne - różne materiały i dodatki - wesele.com.pl
Zaproszenia ślubne to niezmiernie ważny element planowania ślubu. Możesz zdecydować się na urozmaicenie tradycyjnych karnetów wybierając ciekawy wzór i tekst lub decydując się na zupełnie nową formę. Dowiedz się jak przygotować ciekawe zaproszenia ślubne.

Każdy lubi się trochę wyróżnić, czy pokazać innym swoją osobowość. Staramy się robić to przy prawie każdej okazji, a już ślub i wesele idealnie się do tego nadają. Organizujemy je tak, aby wyrażały nasz styl, który ma być widoczny w każdym, nawet najmniejszym detalu. Zaproszenia ślubne również podlegają tej zasadzie. Jak znaleźć te wyjątkowe, które idealnie do nas pasują? Zaproszenia ślubne zwykle są jednym z najtańszych elementów wesela, nawet przy dużej liczbie gości nie wysyłamy ich tak dużo, żeby nie móc pozwolić sobie na bardziej wymyślne wzory. Producenci proponują całą masę przepięknych modeli, co roku powstają nowe, coraz bardziej kreatywne. Jakie wzory zaproszeń możemy wykorzystać na własnym ślubie?


Zaproszenia ślubne DIY (ang. Do it yourself - Zrób to sam)

Najbardziej godne uwagi są ręcznie robione zaproszenia. Ich stworzenie wymaga posiadania sporych pokładów kreatywności, co widać w różnorodności i niezwykłości takich zaproszeń. Czym można urozmaicić zaproszenie ślubne DIY? Najczęściej są to zaproszenia na pięknym, wysokiej jakości papierze z dodatkiem wstążek, kryształków i materiałów o różnych fakturach np. bardzo popularnych koronek. Absolutnym hitem są zaproszenia wycinanki! Można zażyczyć sobie wycięcie dosłownie każdego wzoru np. swoich imion, wzorków inspirowanych folklorem, czy nawet obrazka przedstawiającego pewną historię. Takie zaproszenia to prawdziwe małe dzieła sztuki,a goście, którzy je otrzymają, na pewno nie będą mogli oderwać od nich wzroku.

 


Gotowe zaproszenia ślubne

Gotowe zaproszenia ślubne są zazwyczaj tańsze od tych wykonywanych ręcznie, dlatego najczęściej Młodzi organizując ślub decydują się na te pierwsze. Czy wybór gotowych zaproszeń musi oznaczać, że straciliśmy szanse na wyróżnienie się? Absolutnie nie! W przypadku gotowych zaproszeń ślubnych również możemy znaleźć piękne wzory. Najczęściej producent wciąż pozostawia wybór, który pozwala na spersonalizowanie zaproszeń np. poprzez dodatki, wybór kolorów i grubości papieru, zmianę czcionek występujących na zaproszeniach. Przy wystarczająco grubym papierze możliwe jest także stworzenie pięknych, tłoczonych napisów. Bardzo możliwe, że Wasi przyszli goście nie zwrócą uwagi na fakt, że zaproszenia nie były wykonywane ręcznie.

Teksty zaproszeń ślubnych

Wygląd zaproszenia to nie wszystko - warto nadać mu szczególny charakter poprzez tekst, jaki się w nim znajdzie. Opcji jest bardzo wiele, można ułożyć tekst w formie wezwania do sądu, czy afiszu teatralnego. Jeszcze więcej opcji znajdziemy w Internecie, możemy też postawić na własny pomysł. Jeśli decydujemy się na własny tekst, warto dobrać wygląd zaproszenia do niego, a nie odwrotnie. Zaproszenie nie musi mieć standardowej formy, można po prostu przysłać je jako stary telegram, albo stylizować na wezwanie do sądu.


Własnoręczne zaproszenia - włącz kreatywność!

Wybór niestandardowego zaproszenia to zwykle bardzo dobra decyzja. Pozwala na uruchomienie własnej kreatywności, a przy tym zaskakuje gości i sprawia, że lepiej je zapamiętają. Warto czasem zdecydować się na taki zaskakujący krok, a tym bardziej na własnym weselu! Może nawet postanowimy wykonać zaproszenia własnoręcznie? Jeśli tylko czas nam na to pozwala, na pewno będzie to dobra decyzja!

 

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Paweł 2017-04-20, 12:43

    Najlepszy wzór to własny rysunek

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top