Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Najlepsze teksty na zaproszenia ślubne

Zaproszenie na ślub - przykład zaproszenia ślubnego
Zaproszenie to nie tylko ładna kartka, ale także jej zawartość. Można zdecydować się na standardowy tekst, ale znacznie lepiej jest napisać coś od siebie i zachęcić gości do towarzyszenia nam w tym szczególnym dniu ciekawym tekstem. Jak to zrobić?

Podczas wybierania zaproszeń ślubnych, myślimy przede wszystkim o ich wzorze, ale warto pamiętać, że to, co znajdzie się w środku, jest nie mniej ważne. Przede wszystkim, muszą się tam znaleźć podstawowe informacje o przebiegu uroczystości. Ponadto, wiele par załącza fragment romantycznego wiersza lub piosenki, co podkreśla charakter tego wyjątkowego dnia. Jaki tekst warto zawrzeć w zaproszeniu?

Standardowe teksty zaproszeń ślubnych

Większość wzorów zaproszeń ma w sobie standardowy tekst, z którego możemy skorzystać. Jednocześnie producenci prawie zawsze dają możliwość zamieszczenia swojego własnego tekstu. Może warto skorzystać z tej okazji i sprawić, żeby ślubne zaproszenie było naprawdę wyjątkowe? Jaki tekst wybrać, aby zaproszenia oddawały naszą osobowość i charakter wesela?
 

Zaproszenie na ślub - niezbędne informacje

Niezależnie od tego, na jaki tekst zdecydujemy się w zaproszeniu, muszą się w nim znaleźć wszelkie podstawowe informacje.

Nie można pominąć:

 •     daty, godziny i miejsca ślubu,
   
 •     miejsca przyjęcia weselnego,
   
 •     tego kto zaprasza (Para Młoda lub Para Młoda z Rodzicami),
   
 •     informacji o tym, jak i do kiedy potwierdzić przybycie.


Te informacje są kluczowe, ale w zaproszeniu można poinformować gości także o ewentualnej rezygnacji z kwiatów w zamian za butelkę wina, czy o innych „specjalnych życzeniach” narzeczonych, np. o przyniesieniu czegoś konkretnego (więcej na ten temat znajdziesz w artykule, w którym pisaliśmy o tym, co można podarować zamiast kwiatów na wesele). Upewnienie się, że te informacje się pojawią, to pierwszy warunek opracowywania tekstu do zaproszenia. To, w jakie słowa je ubierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności.

 

teksty zaproszeń ślubnych - przykład z internetu - wesele.com.pl


Jak zapraszać na ślub? - kreatywnie!

Przeważająca część par decyduje się na wybór bardzo standardowego tekstu zaproszenia, głównie z uwagi na to, że prosty tekst będzie najbardziej czytelny. Łatwo można jednak przedstawić wymagane dane w bardzo interesujący i kreatywny sposób. Można stylizować zaproszenie na bardzo wiekowe i używając słów takich, jak „Jaśnie Wielmożni Państwo”, poczuć się jak sarmacka szlachta. Inną opcją jest nadanie zaproszeniu charakteru wezwania do sądu, goście mają zjawić się „na rozprawie” dotyczącej narzeczonych. Innym popularnym i ciekawym sposobem jest zaproszenie na przedstawienie w teatrze, w którym główną rolę odgrywają narzeczeni, a które odbywa się w „trzech aktach”, takich jak: Ślub, Wesele, Noc Poślubna...


Ślubne zaproszenia w wersji romantycznej

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na standardowy, czy kreatywny tekst zaproszenia, warto dodać coś więcej od siebie. Coś, co podkreśli wyjątkowość tej chwili. Świetnie sprawdzają się tutaj wiersze o miłości lub teksty piosenek. Jeśli uważamy, że to przesada, warto dodać przynajmniej romantyczny cytat, który podkreśli znaczenie tego dnia, będzie mówić o wielkiej miłości, ale też o wspólnym życiu razem, niezależnie od trudności, jakie pojawiają się po drodze. W Internecie można znaleźć sporą bazę wierszy i sentencji, czy to znanych poetów, czy tekstów przygotowanych specjalnie, żeby umieścić je na zaproszeniu. Warto się rozejrzeć i wybrać taki, który wzruszy nas samych i traktować go jako formę dzielenia się naszą miłością i szczęściem z gośćmi weselnymi.

 

 

Polecamy porady i artykuły
 • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top