Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zaproszenia gości na ślub

zaproszenia ślubne diy - wesele.com.pl - kartki ręcznie robione
Zaproszenia ślubne mają wielkie znaczenie. Dla wielu gości jest to także wspaniała pamiątka. O czym warto pamiętać przygotowując zaproszenia na ślub? Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek, które pomogą Wam przygotować piękne zaproszenia na Wasz ślub.

Pierwsza oficjalna infomacja o zbliżającej się uroczystości, przekazywana jest w zaproszeniach ślubnych. Sposób ich wykonania, forma i charakter, stanowią zapowiedź, w jakim stylu odbędzie się ślub i wesele, a niejednokrotnie zaproszenia traktują również o tym, jaki rodzaj prezentów ślubnych będzie spełnieniem marzeń Młodej Pary. Zaproszenia mogą więc pełnić kilka funkcji, a wszystko to zależne jest od naszej kreatywności (lub środków jakie chcemy przeznaczyć na zaproszenia ślubne).

Zaproszenia ślubne DYI

Możemy zdecydować się na zakup gotowych zaproszeń lub skorzystać z oferty zaproszeń ślubnych DIY (ang. Do it yourself - Zrób to sam) przygotowanych według indywidualnego projektu na zamówienie zgodnego z naszymi preferencjami.

Zaproszenia ślubne powinny być przekazane (jeśli to tylko możliwe - osobiście) jak najwcześniej, tak aby dać przyszłym weselnikom czas na zaplanowanie swojej obecności na naszym weselu, a co za tym idzie, móc jak najwcześniej stworzyć pełną listę gości weselnych, niezbędną na przykład do zamówienia odpowiedniej ilości nakryć przy weselnym stole. Możemy również przygotować zaproszenia na ślub osobiście. Taka decyzja związana będzie z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu zaproszeniom ślubnym i nie musi być opcją tańszą od ofert drukarni czy sklepów, jednak z całą pewnością będzie stanowić miłe zaskoczenie dla gości, a nam samym przygotowanie zaproszeń DIY przyniesie wiele frajdy. Dodatkowym atutem jest fakt, że tworząc każde zaproszenie własnoręcznie, możemy dostosować jego treść i wygląd do poszczególnych gości.

Treść zaproszeń ślubnych

Treść zaproszeń na ślub powinna zawierać pewne stałe elementy takie jak: data, miejsce i czas uroczystości. Ponadto, na zaproszeniu należy podać dane kontaktowe do nas, a także umieścić w nim prośbę o terminie potwierdzenia przybycia. Jeśli chcemy, aby zamiast kupować kwiaty, goście weselni przeznaczyli środki na wybrany, szczytny cel, koniecznie wpiszmy tę informację w treść zaproszenia ślubnego. Jednocześnie, częstą praktyką jest umieszczanie na zaproszeniach (np. w formie zabawnego wierszyka) prośby o to by zamiast kupować ślubny prezent, zdecydować się na przekazanie gotówki, która pozwoli Młodej Parze na zakup np. elementów wyposażenia domu, których potrzebują. Zaproszenia powinny być przygotowane estetycznie, a informacje na nich winny być czytelne i zachęcające do uczestnictwa w tym wielkim dniu.

Zaproszenia na ślub - ważne informacje

Każdy ślub jest wyjątkowy - dla pary, która tego dnia ślubuje sobie miłość, ten dzień zawsze będzie niezapomnianym przeżyciem. Z tego właśnie powodu, zaproszenia powinny być niebanalne i równie wyjątkowe jak sama ceremonia ślubna. Warto poświęcić przygotowaniu zaproszeń nieco więcej czasu, tak aby zaprojektować karnety, które będą stanowić nieprzeciętny i "szyty na miarę" element naszego ślubu. Możemy uzyskać efekt indywidualnych zaproszeń, wykorzystując do ich przygotowania np. wspólne zdjęcie przyszłych małżonków, ich rysunkowe podobizny lub atrybuty ich specyficznych pasji. Warto jest podpisać każdą kartkę z zaproszeniem osobiście - taki gest sprawia, że goście czują się naprawdę ważni. Podpisanie kilkudziesięciu zaproszeń może być nieco nużące, jednak z pewnością jest to dość wdzięczny rodzaj zmęczenia, który będziemy wspominać z uśmiechem. 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top