Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Zaproszenia ślubne z pomysłem

zaproszenia ślubne ręcznie robione bez tekstu zaproszeń
W wysyłaniu zaproszeń można kierować się tradycją, ale można też postarać się wyróżnić na tle innych decydując się na zupełnie inny, kreatywny pomysł. Jak to zrobić? Jakie pomysły na zaproszenia ślubne są godne uwagi? Poniżej propozycje kilku z nich!

To oczywiste, że Młode Pary chciałyby, aby ich wesele było inne niż wszystkie. Wszakże, każdy chce zaskoczyć, wzruszyć i rozbawić weselników budując wspaniałą, wręcz magiczną atmosferę tego dnia. Powstają coraz to nowsze pomysły na to by wyróżnić się tworząc coś absolutnie niespodziewanego. Elementem, który również stał się elementem tej "rywalizacji", są zaproszenia ślubne. Wciąż większa część przyszłych Młodych Par decyduje się na ponadczasową klasykę, jednak obserwując trendy ślubne możemy wysnuć wniosek, że ta sytuacja będzie się w najbliższym czasie zmieniać bardzo dynamicznie. Chętnych do eksperymentów w tym zakresie przybywa.

Czym możemy wyróżnić swoje zaproszenia? Może to być wygląd kartek z zaproszeniami, ale także tekst, czy zupełnie nowa forma zaproszenia (np. zaproszenie w formie elektronicznej). Poznaj zestawienie najlepszych pomysłów na zaproszenia ślubne.

Zaproszenie ślubne ręcznie robione

Najlepszym sposobem na to by zachwycić gości w momencie otrzymania zaproszenia, jest jego piękna forma. Choć kartki produkowane fabrycznie również mogą mieć bardzo atrakcyjny wygląd, to nie mogą się równać ręcznie robionym zaproszeniom. Te często są naprawdę misternie wykonane, na bardzo dobrej jakości papierze i z wieloma „dodatkami” w postaci wstążek, kryształków, origami, czy innych ciekawych ozdób. Główną zaletą wyboru zaproszeń ślubnych typu handmade jest jednak sam pomysł, który jest absolutnie unikatowy i co do którego możemy być pewni, że nigdzie się nie powtórzy. Nawet w przypadku własnych gości możemy poprosić o kilka wzorów lub wybrać motyw przewodni, otrzymując potem różne wariacje na jego temat.
 

Wyjątkowe zaproszenia ślubne

Ręcznie wykonane zaproszenie ślubne jest zatem świetną opcją dla osób, które chcą się wyróżnić tym elementem wesela. Ile trzeba zapłacić za ten przywilej? Minimalna cena takiego zaproszenia to około 4 złote, ale zwykle jest to wydatek rzędu 5 – 6 złotych za jedną kartkę. Choć wydaje się, że to sporo, to mimo wszystko jest to jeden z najtańszych elementów wesela. W przypadku wesela na 150 gości, należy wysłać około 80 zaproszeń, co oznacza, że będą one kosztować 480zł (jeśli zdecydujemy się na kartki w cenie 6zł za sztukę).

zaproszenie ślubne z kokardą - wesele.com.pl


Tekst zaproszenia ślubnego

Są jednak pary, którym zależy na utrzymaniu niskiego budżetu zaproszeń, dlatego wybierają tańsze opcje. Czy wciąż mają szansę, żeby się wyróżnić? Jak najbardziej! Elementem, który można wykorzystać, jest tekst zaproszenia. Zamiast standardowego „w dniu... w parafii... odbędzie się ślub, itd.” można spróbować być bardziej kreatywnym i wymyślić własny tekst. Jeśli Para nie ma pomysłu, na pewno sporo inspiracji znajdzie w Internecie. Popularne są teksty zaproszeń ślubnych stylizowane na staroświeckie przez używanie zwrotów typu „Waćpanowie i Waćpanny” albo układanie tekstu w opis spektaklu teatralnego z wyróżnieniem trzech aktów, czyli ślubu, wesela i najczęściej... nocy poślubnej. Niektórzy wysyłają do gości „wezwanie do sądu”, który ma rozpatrzyć sprawę miłości Państwa Młodych. Dobrych pomysłów jest naprawdę sporo. Warto także zastanowić się i spróbować opracować taki tekst samemu. Dobrze, jeśli będzie on ciekawy i dowcipny, to na pewno wyróżni go spośród innych zaproszeń.

 

tekst zaproszeń ślubnych - screen - wesele.com.pl


Zaproszenie na ślub w formie multimedialnej

Nikt nie powiedział, że zaproszenie koniecznie musi być w formie kartki wysyłanej lub osobiście wręczanej gościom. W końcu mamy XXI wiek! Może warto zerwać z tradycją i spróbować nowych sposobów? Jednym z nich jest stworzenie zaproszenia multimedialnego, najczęściej w formie krótkiego filmiku. Potem taki film można rozesłać do gości poprzez maila albo umieścić na Youtube i wysłać im jako link. Staje się to coraz bardziej popularne, bo jest też bardzo efektowne. Fabuła filmiku najczęściej opiera się na pisaniu na kartkach kolejnych ważnych elementów, czyli kiedy odbędzie się ślub, gdzie itd., wszystko na tle pięknej scenerii i w wybornym nastroju narzeczonych. Jednak można postawić na bardziej kreatywne wykonanie. Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłu narzeczonych oraz osoby, która zajmie się filmowaniem i edytowaniem zaproszenia. Choć nie wszystkim Parom może odpowiadać tak nowoczesna forma, to dla tych, które szukają szalonego i nietypowego sposobu na zaproszenie gości weselnych, jest to opcja godna rozważenia.

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top