Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

DJ czy orkiestra weselna?

DJ czy orkiestra weselna?
Już niedługo będziecie małżeństwem. Zapewne macie za sobą już wybór kościoła, sali weselnej czy kreacji, w jakich wystąpicie tego wielkiego dnia, ale czy macie już wybraną muzykę na Wasze przyjęcie? Po pierwsze zastanówcie się czy oprawą muzyczną ma zająć się zespół muzyczny czy didżej

Większość osób nadal ma obawy co do didżeja, bo niestety od razu mają skojarzenia z muzyką dyskotekową. Oczywiście tak nie musi być, ponieważ styl wybieracie sobie sami. Dodatkowo bardzo często didżej jest jednocześnie wodzirejem, więc nie tylko odtwarza muzykę, ale także bawi ludzi organizując im czas i w jego wyposażeniu jest również aranżacja świetlna przyjęcia.


Pierwszy taniec

Jeśli już zdecydowaliście, czas na wybór piosenki na pierwszy taniec. Upewnijcie się czy Wasz zespół potrafi zagrać ten utwór lub przedstawcie go na tyle wcześnie, aby mógł go opanować. Dobrym rozwiązaniem jest także puszczenie piosenki z odtwarzacza, jeśli jest wam ona bardzo bliska i pragniecie usłyszeć ją w oryginale. Pierwszy taniec jest bardzo stresujący, dlatego najważniejszą radą jest wybór utworu, który jest w miarę krótki. Poproście również zespół lub wodzireja, aby włączyli do zabawy gości, którzy zatańczą wokół Was, unikniecie wtedy sztucznego efektu gapiów.


Warto wszystko przedyskutować

Jeśli chodzi o utwory, spotkajcie się wcześniej z osobą odpowiedzialną za oprawę muzyczną i zaproponujcie repertuar, przy jakim wiecie, że Wasi goście będą się najlepiej bawić, choć na pewno zatrudniając kogoś doświadczonego będziecie wiedzieli, że Wasze wesele jest w dobrych rękach. Pamiętajcie jednak, że na weselu muzyka (nie tylko podczas pierwszego tańca) jest bardzo istotną sprawą. Bez względu na to czy zdecydowaliście się na zespół muzyczny, czy też na didżeja, to Wy dyktujecie warunki, dlatego powinniście odpowiedni wcześnie przedyskutować repertuar z osobami odpowiedzialnymi za stronę muzyczną.


Wybór odpowiednich piosenek

Możecie dać im listę kilku czy kilkunastu utworów, na których szczególnie Wam zależy (w końcu każda para ma jakąś „swoją” piosenkę). Zapytajcie też, jaki jest ich styl, co najlepiej sprawdza się na innych imprezach i co zamierzają zrobić, jeśli na parkiecie będzie tylko kilka osób. Nie martwcie się – profesjonaliści mają swoje sposoby, by rozbawić tłum. Warto, aby w zespole był ktoś, kto jest też dobrym wodzirejem. Na większości wesel doskonale sprawdzają się różnego rodzaju zabawy, które są wprowadzane szczególnie wtedy, gdy ludzie zaczynają schodzić z parkietu i tracą ochotę na tańce.


Dobrze wszystko wcześniej sprawdzić

By przekonać się o umiejętnościach wodzireja, warto poprosić o pokazanie fragmentów nagrań z  prowadzonych wesel, często wodzireje mają przygotowane przykładowe filmy demonstracyjne prezentujące ich weselne umiejętności. Przede wszystkim nie martwcie się na zapas. Osoby, które wybraliście, na pewno prowadziły już tyle wesel, na których bywało różnie, dlatego i Waszą imprezę poprowadzą w taki sposób, że goście jeszcze długo będą ją wspominać.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top