Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zespół mujzyczny czy DJ?

Zespół mujzyczny czy DJ?
Muzyka na weselu jest nieodłącznym elementem organizacyjnym, o który należy zadbać odpowiednio wcześnie. W Toruniu funkcjonuje wiele kapel grających na takich imprezach jak wesele, choć najlepsze z nich mają pozajmowane terminy z dużym wyprzedzeniem.

Młode pary alternatywnie mogą zdecydować się na wynajęcie DJ, w miejsce zespołu weselnego, czy jednak taka decyzja jest słuszna? Wszystko zależy tu od oczekiwań młodych mieszkańców Torunia, którzy szykują wesele na cześć zawarcia swojego związku małżeńskiego. Wiele osób po prostu nie wyobraża sobie wesela bez muzyki na żywo. Muzykanci często tworzą odpowiedni klimat na imprezie, który jest nieporównywalny z muzyką puszczaną z płyt.


A może zespół muzyczny lub DJ?

Generalnie, przyjęło się powszechnie w Toruniu i w innych miastach w Polsce, że na weselach powinny grać kilkuosobowe zespoły, nie zaś DJ-e, którzy bardziej kojarzeni są ze zwyczajnymi dyskotekami, niż uroczystościami ślubno-weselnymi. Zatrudniając zespół na wesele można poprosić, aby zagrał on na ślubie w kościele. Taka oprawa muzyczna jest tym piękniejsza, jeśli któryś z muzyków gra na przykład na skrzypcach.


Przewaga wyboru DJ-a

Czy jednak DJ nie jest pod pewnymi względami lepszym wyborem niż zespół weselny? Oczywiście! Przede wszystkim, jest to jedna osoba, za którą zapłacimy wielokrotnie mniej na sali weselnej czy w restauracji, niż za np. 6 osobowy zespół. Poza tym, pomimo tego, że wiele kapel weselnych charakteryzuje się dużą wszechstronnością i repertuarem muzycznym, to jednak nie jest w stanie zagrać takich piosenek, jakie z płyt może puścić DJ. Młode pary mają nieograniczone możliwości w wyborze utworów, jakie mogą pojawić się na ich weselu, łącznie z przebojami muzyki techno, jeśli taka jest ich wola. W przypadku DJ nie ma mowy o tym, żeby ktoś fałszował czy niewłaściwie interpretował piosenkę. Wszystkie utwory są bowiem puszczane w oryginalne. W świetle przedstawionych argumentów trudno jednoznacznie powiedzieć, czy zespół weselny rzeczywiście ma wyższość nad DJ-em i odwrotnie. Wszystko zależy tu więc od indywidualnych preferencji organizatorów wesela.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top