Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Muzyka weselna prosto z Yamaha PSR E 443

Muzyka weselna prosto z Yamaha PSR E 443
Na świecie istnieje bardzo duża liczba języków, a wśród nich takie, o których wielu z nas nigdy nie słyszało. Języki dzielą ludzi i jednocześnie łączą społeczności. Jest jednak jeden taki język, który każdy zna, każdy o nim słyszał i każdy rozumie. Jaką nosi on nazwę? Chodzi oczywiście o muzykę, ponieważ potrafi ona wywoływać skrajne emocje.

Na świecie istnieje bardzo duża liczba języków, a wśród nich takie, o których wielu z nas nigdy nie słyszało. Języki dzielą ludzi i jednocześnie łączą społeczności. Jest jednak jeden taki język, który każdy zna, każdy o nim słyszał i każdy rozumie. Jaką nosi on nazwę? Chodzi oczywiście o muzykę, ponieważ potrafi ona wywoływać skrajne emocje.

Muzyka zawsze była używana do różnych celów. Oczywiście najważniejszym z nich było to, by po prostu miło spędzało się przy niej czas, ale muzyka to także pieśni zagrzewające do walki, utwory skłaniające do refleksji, muzyka relaksacyjna i wiele innych.
Muzyka jest bardzo ważną dziedziną sztuki, a jej najczęstszym zastosowaniem jest możliwość dobrej zabawy. Każdy z nas inaczej odbiera dobrą zabawę. Jedna grupa lubi ostre brzmienia, inni wolą skocznego i tanecznego rock&rolla, a  jeszcze inni preferują spokojną muzykę przy której można usiąść, odpocząć i odpłynąć. Każdy z nas ma inny gust, a gatunków muzycznych jest tak wiele, że dla każdej osoby znajdzie się coś co trafi w jej gust.

Jest taki zbiór utworów, który przez niektórych jest nazywany gatunkiem, choć w teorii nim nie jest. Moza tu o piosenkach weselnych. Na weselu może się znaleźć wszystko, od Elvisa Presleya, przez muzykę którą stworzył Johnny Cash, po utwory Led Zeppelin i mocniejszych zespołów. Ta rozbieżność sprawia, że piosenek weselnych nie można nazwać gatunkiem, ale je wszystkie  musi łączyć jedna wspólna cecha – muszą nadawać się do zabawy i tańca. Właśnie dlatego piosenki weselne są tak silną grupą, choć często spotykają się one z niepoważnym traktowaniem.

Granie muzyki na weselach jest bardzo ciekawym zajęciem i nie oszukujmy się, zajęcie to często okazuje się także opłacalnym. Nie można jednak wejść na weselę, zagrać w kiepskim stylu i być z siebie zadowolonym, ponieważ goście chcą się dobrze bawić, dlatego nie można dopuścić do tego by się nudzili. Jaki instrument będzie odpowiedni do grania na weselach?

Wiele instrumentów nada się do weselnego grania, od gitar, przez akordeony, skrzypce, aż do instrumentów klawiszowych, które są najpopularniejsze jeśli chodzi o taką muzykę.

Bardzo dobrym wyborem jest keyboard, ponieważ poza dobrym brzmieniem mamy także dostęp do efektów, rytmów, akompaniamentów i wielu brzmień symulujących inne instrumenty.

Jednym z częściej wybieranych keyboardów na początek jest Yamaha PSR E 443. Model ten posiada 61 dynamicznych klawiszy, polifonię trzydziestu dwóch głosów, bardzo dużą ilość 755 brzmień, oraz dodatki takie jak zestawy perkusyjne, których jest dwadzieścia trzy.
Yamaha PSR E 443 jest jednym z najczęściej wybieranych keyboardów, ponieważ za stosunkowo niską cenę dostajemy instrument z wieloma możliwościami i bardzo dobrym brzmieniem. Model ten jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących muzyków, a jeśli zależy nam na czymś bardziej profesjonalnym, wówczas warto zastanowić się nad wyborem modelu Yamaha PSR S670.

Muzyka grana na weselach może znacznie różnić się od siebie, bo najczęściej zależy od upodobań organizatorów, lecz bez względu na to co gramy, warto pamiętać, że powinniśmy zadbać o to, by piosenki były oryginalne i zapewniły dobrą zabawę zgromadzonym gościom.

Źródła:

https://muzyczny.pl/

https://muzyczny.pl/432_informacja_o_producencie_Yamaha.html

http://pl.yamaha.com/pl/products/audio-visual/

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top