Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Najlepsze piosenki na wesele

Najlepsze piosenki na wesele
Disco polo, czy może stonowane, lekkie brzmienia? "Ona tańczy dla mnie", czy "Zabiorę Cię właśnie tam"? Muzyka na weselu powinna odpowiadać przede wszystkim parze młodej, choć warto zatroszczyć się też o gości i zaproponować różnorodny repertuar.

Muzyka na wesele jest jednym z najważniejszych elementów wesela, wywołuje także najgorętsze spory. Często długa zastanawiamy się nad gatunkiem muzycznym, choć potem zwykle stwierdzamy, że najlepiej zdecydować się na różnorodną muzykę. Jednak na samym weselu lub tuż po nim może się okazać, że pewnych oczekiwanych piosenek i tak zabrakło. Czy zatem powinniśmy sami ułożyć playlistę?
 

Doświadczenie w puszczaniu muzyki

Każdy ma pewne ukochane piosenki, które chciałby usłyszeć w tak wyjątkowy dzień. Są także utwory, które świetnie sprawdzają się na tego typu imprezach, bo porywają na parkiet wszystkie pokolenia. Choć zwykle to zadanie zespołu lub DJ-a, aby przygotować takie piosenki, to warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić listę takich, bez których nasze wesele się nie obejdzie.
 

Muzyka na weselu – różnorodność przepisem na sukces

Wesele to bardzo nietypowa impreza, bo w jednym miejscu znajdziemy przedstawicieli różnych pokoleń, osoby o całkowicie odmiennych gustach, które normalnie nie znalazłyby się na jednym przyjęciu. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego wykonawcy, czy rodzaju muzyki jest taki trudny. Przepisem na udaną imprezę może być zapewnienie bardzo różnorodnej muzyki, tak aby każdy znalazł coś dla siebie i chętnie ruszał na parkiet. Jeśli decydujemy się na zrobienie listy piosenek, które powinny się pojawić podczas wesela, warto nie ograniczać się do jednego stylu, ale właśnie wziąć wszystko, co przyjdzie nam do głowy, disco polo, stare i znane hity, nowe przeboje, czy nawet utwory biesiadne. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że każdy wyjdzie z imprezy zadowolony.

 


Układanie własnej playlisty – czy warto?

Czy jest w ogóle sens układać własną playlistę? W końcu po to zatrudniamy zespół lub DJ-a i płacimy im spore pieniądze, żeby zatroszczyli się o oprawę muzyczną i rozbawili towarzystwo. To prawda, odpowiedzialność za muzykę spada w całości na zatrudnionych wykonawców, ale nie można od nich oczekiwać, że będą czytać nam w myślach. Trzeba dokładnie określić, jaki rodzaj muzyki nas interesuje i jakie piosenki koniecznie muszą się pojawić podczas imprezy. Nie polega to na tworzeniu całej listy utworów, ale na określeniu kilku, kilkunastu, na jakich najbardziej nam zależy. Wtedy możemy być pewni, że wymarzony kawałek pojawi się na przyjęciu, bo muzycy zdążą się na to przygotować i dodać go do swojego repertuaru, jeśli wcześniej go tam nie było.

 


Najlepsze piosenki na wesele

Jakie piosenki koniecznie powinny pojawić się na weselu? Muszą to być przede wszystkim utwory, które para młoda lubi lub które z jakiegoś powodu są dla nich szczególne. Często takich piosenek jest sporo, a w pierwszym tańcu zwykle „mieści się” tylko jedna. Warto zatem przewidzieć je w dalszej części imprezy. A jakie inne piosenki dobrze się przyjmują? Jakiś czas temu triumfy święciła „Bałkanica” Piersi, która świetnie sprawdza się na weselach, dobrym wyborem są też energiczne piosenki zespołu Enej. Szybkie utwory dobrze przeplatać powolnymi, wtedy można skorzystać z klasyki np. „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” Anny Jantar lub nieśmiertelne „Kawiarenki” Ireny Jarockiej. W ten sposób zadowolimy i młodych i starszych, a goście wyjdą z wesela zadowoleni.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top