Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Disco polo, stare hity, czy klubowe kawałki? Wybierz najlepszą muzykę na wesele

Disco polo, stare hity, czy klubowe kawałki? Wybierz najlepszą muzykę na wesele
Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. I rzeczywiście, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę gusty muzyczne, trudno o określenie, jaka muzyka może przypaść do gustu różnym ludziom. Tym trudniej zaplanować idealny repertuar na wesele. Jaką muzykę wybrać, aby przyjęcie było udane?

Muzyka to jeden z najważniejszych elementów wesela. Musimy zatroszczyć się nie tylko o to, czy zespół lub DJ, którego zatrudniamy jest świetny w tym, co robi, ale także powinniśmy zdecydować, jaki gatunek muzyczny preferujemy. Czy powinniśmy kierować się własnym gustem, czy może działać tak, aby zadowolić gości? Jaka muzyka najbardziej się im spodoba?
 

Hity disco polo czy inna muzyka?

Disco polo, które niedawno było uważane za niezbyt reprezentacyjny styl, właśnie wraca do łask. Imprezy w tym gatunku muzycznym odbywają się już nie tylko w przysłowiowych remizach, ale także popularnych klubach w dużych miastach. Czy to dobra rekomendacja, aby wykorzystać takie utwory na swoim weselu? Może jednak lepiej postawić na inne gatunki muzyczne?
 

Jaka muzyka najlepsza na wesele?

Nie ma idealnej weselnej muzyki, która sprawdzi się w każdym przypadku, na każdym weselu. Żeby określić, jaka muzyka będzie najlepsza, musimy zastanowić się nad profilem naszych gości, a także stylem wesela. Nie jest tajemnicą, że bardzo eleganckie wesele z wyższej półki, będzie kłócić się z szaleństwami na parkiecie w rytmie disco polo, czy muzyki biesiadnej. Jaką zatem muzyką wybrać? Po pierwsze, jeśli któreś z młodych małżonków nie znosi jakiegoś rodzaju muzyki, to lepiej z niego zrezygnować, albo znacznie zmniejszyć jego częstotliwość.
 

Wybór muzyki odpowidnio dla gości

Potem należy pomyśleć o gościach. Jeśli większość osób na weselu będzie młodych, warto zatrudnić DJ-a, który zagra muzykę klubową. Nie możemy jednak zapominać o starszych gościach, których na pewno ucieszą bardziej biesiadne kawałki. Dobrym pomysłem jest postawienie na stare, dobre hity, przy których dobrze bawią się różne pokolenia. Nie może zabraknąć także bardziej współczesnych utworów, które są w danym momencie popularne. Najlepiej, jeśli muzyka będzie szybka i energiczna, choć przeplatana spokojniejszymi kawałkami.

 


Ustalanie playlisty na ślub

To nasze wesele, a zatem powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i dokładnie zastanowić się, jakie utwory powinny znaleźć się na przyjęciu. Nie jest konieczne układanie pełnej playlisty, ale przygotujmy tytuły piosenek, które koniecznie powinny pojawić się w czasie imprezy. Będzie to także bardzo pomocne dla zespołu lub DJ-a, bo da im wskazówkę, jaka muzyka nas interesuje i przy jakiej muzyce bawimy się najlepiej. Poza tym, jeśli piosenki są mniej popularne, osoby odpowiedzialne za oprawę muzyczną będą w stanie przygotować się do ich wykonania, bo wcześniej mogą nie mieć ich w swoim repertuarze. Warto też uzgodnić z zespołem lub DJ-em, żeby starał się być elastyczny i dostosowywał grane utwory do tego, przy czym goście bawią się najlepiej. Choć dobry fachowiec wie, że powinien tak robić, ale ważne, aby czuł, że ma na to naszą pełną zgodę.

 


Dla każdego coś dobrego

Wesele to bardzo specyficzna impreza, bo pojawia się na niej sporo osób w różnym wieku i o bardzo różnych gustach. Dlatego najlepszym sposobem na zadowolenie gości jest zastosowanie różnorodnego repertuaru. Utwór disco polo, zaraz po nim słynne „Hej sokoły”, a potem „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” - tak właśnie powinno wyglądać udane weselne przyjęcie. W dodatku utwory powinny być dobrze znane, wiadomo, że najbardziej podoba się to, z czym mieliśmy już do czynienia. Jeśli w dodatku będą to piosenki weselne, które goście mogą sami zaśpiewać, nawet lepiej, to bardziej ich zaangażuje i sprawi, że chętniej będą ruszać na parkiet.

 


Nie ma przepisu na idealne wesele, ale biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby wszystkich naszych gości i serwując zróżnicowaną muzykę, jesteśmy bardzo blisko sukcesu. Nie bójmy się też pójść na kompromis, choć czasem trudno pogodzić różne gusta, postarajmy się, aby o nikim nie zapomnieć.

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top