Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Oprawa muzyczna na zabawie weselnej

Oprawa muzyczna na zabawie weselnej
Każda młoda para marzy by jej ślub był idealny i by wszystko przebiegło perfekcyjnie. Jednak sama ceremonia ślubna to nie wszystko, ważne jest również to by samo wesele przebiegło bez zakłóceń. Bardzo ważnym elementem każdego wesela jest muzyka, dlatego wybór jej istotny. Można zdecydować się na wynajem didżeja, który będzie puszczał muzykę z płyt lub na zespół, który będzie grał na żywo. Najlepiej wybrać zespół sprawdzony, taki który znany na przykład z wesela u rodziny czy przyjaciół.

Każda wesoła uroczystość rodzinna wymaga szczególnej oprawy. Tradycją jest, że podczas ślubu nie może zabraknąć tańców i orkiestry. Rozwiązań jest bardzo dużo. Młode osoby mają do wyboru bardzo szeroką ofertę zespołów muzycznych, wokalistów, didżejów i wodzirejów. Aranżacja muzyczna rozpoczyna się jeszcze przed ceremonią i polega na ustaleniu w kościele organisty czy wynajęcie chóru.


Wybór odpowiedniego miejsca pod względem technicznym

Ślub w odbywać się musi w miejscu, które będzie wyposażone i dostosowane do potrzeb zespołu. Sprawdzić należy oferowane przez restauracje nagłośnienie, zasilanie i miejsce dla muzyków. Aby wybrać spośród ofert kapel najlepszą, należy dokonać dokładnej analizy. Wesele, które zawierać będzie zabawę gości do późnych godzin musi być dostosowane do gustu muzycznego. W sytuacji, gdy zaprosimy wiele starszych osób, dyskoteka może nie wchodzić w rachubę. Decydując się na wybór zespołu na wesele warto przesłuchać nagrania wykonawców, zasięgnąć opinii klientów oraz znajomych. Dobór repertuaru musi być poprzedzony dokładną analiza preferencji i potrzeb, gdyż jest on bazą do dobrej zabawy.


Wodzirej na zabawie weselnej

Praktycznie każde wesele posiada wodzireja. Zespoły często same się tym zajmują, co zdejmuje z naszych barków poszukiwania dodatkowej osoby do tego zajęcia. A jakie plusy i minusy ma DJ? Wielkim plusem jest to, że jest on w stanie „puścić” każdą piosenkę, którą para młoda sobie zażyczy. Wystarczy wcześniej zrobić listę utworów, które chciałoby się usłyszeć świętując swój ślub. Ma się pewność, że usłyszy się ulubione kawałki w takiej wersji, do jakiej jest się przyzwyczajonym, że nikt swoim obcym wokalem, albo odbiegającą w znacznym stopniu interpretacją nie zepsuje nam magicznych chwil.


Jaki repertuar muzyczny wybrać na wesele?

Zabawa weselna zaczyna się pierwszym tańcem. Nowożeńcy tańczą do wybranej przez siebie melodii, a goście na ogół tworzą kółko i tańczą dookoła nich. Gdy zaczyna się kolejny utwór, większość z nich ucieka z parkietu. Nie martwcie się – to normalne, po prostu ludzie czują się na początku nieco skrępowani, trudno im się przełamać. Z upływem czasu będzie lepiej. Zespół (lub didżej), na który się zdecydowaliście, na pewno wie, co zrobić, by Wasi goście chętnie się bawili i nie spędzili większości imprezy siedząc przy stole. Pewnie zastanawiacie się, jak oni to robią. Przede wszystkim na ogół nie jest to pierwsze wesele, na którym zajmują się oprawą muzyczną, więc mają doświadczenie. Poznali już niejednych gości, byli zarówno na kameralnych imprezach, jak i a wielkich weselach, więc mają w swoim repertuarze mnóstwo utworów, które zadowolą gusta wielu.


Doświadczenie w zabawianiu gości

Zauważyliście, że zazwyczaj zespół zaczyna od wolnej, spokojnej piosenki? Nie dzieje się tak bez powodu. Wiele osób ma bowiem kompleksy na punkcie swoich umiejętności tanecznych albo wyglądu. O wiele łatwej przełamać się takim osobom, gdy mają zatańczyć jakiś dobrze znany, wolniejszy utwór. Kolejna piosenka zapewne będzie już szybsza. Natomiast goście, którzy wyszli na parkiet, pewnie już tam pozostaną. Możecie być również pewni, że zarówno zespoły, jak i didżeje, mają bogaty repertuar utworów i szybko zorientują się, co Waszym gościom odpowiada najbardziej. Wspólnie będziecie bawić się do białego rana!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top