Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Zespół muzyczny lub DJ na wesele?

Zespół muzyczny lub DJ na wesele?
Wiele przyszłych młodych par podczas planowania własnego wesela zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zespołu muzycznego lub DJ'a? A może wodzirej? Poniżej postaramy się wspólnie zastanowić nad tymi możliwościami. Najważniejsze jest, by trafić w gusta gości weselnych.

Każdy, kto ma za sobą przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub i wesele, wie doskonale, że to nie lada wyzwanie. Załatwianie i planowanie przeróżnych spraw trwa miesiącami, choć wydawać by się mogło, że to tylko jeden – dwa dni, więc o co tyle zachodu? Jest o co, bo każda para marzy o tym, by dzień ich ślubu był wyjątkowy. Wesele kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą. Jeśli zatem chcemy, by nasi goście tańczyli do białego rana i wyszli z imprezy zadowoleni, musimy bardzo starannie wybrać zespół lub didżeja.


Na co zwrócić uwagę?

Oczywiście najlepiej, żeby byli to jacyś sprawdzeni muzycy, którzy przygrywali podczas wesela, na którym sami się bawiliście. Dlatego też warto już zawczasu – jeśli jesteście parą o poważnych planach małżeńskich – zbierać kontakty. Nie każdy jednak zna kogoś odpowiedniego. Wtedy możecie zdać się na opinię rodziny i znajomych albo szukać na własną rękę. Warto podkreślić, że każdy szanujący się zespół weselny ma stronę internetową, na której udostępnia możliwość posłuchania swoich umiejętności. Niektóre portale ślubne (np. muzyka-wesele.pl) umożliwiają zespołom i dj zamieszczanie plików audio, umożliwiających parze młodej w szybki sposób przesłuchanie nagrań z wcześniejszych wesele. Na pewno też będziecie mogli dostać do domu płytę z utworami wykonywanymi przez zespół.


A może didżej?

Wciąż jest on mniej popularny niż klasyczne zespoły, jednak warto zastanowić się nad taką opcją. Ma on taką przewagę nad zespołem, że odtwarza oryginalne przeboje, poza tym zwykle jego usługi są tańsze. Bez względu jednak na to, którą z możliwości wybierzemy, warto przed weselem ustalić, jaki repertuar najbardziej nam odpowiada, a także wskazać utwory, których z jakichś powodów nie lubimy i nie chcemy, aby się pojawiły. Kiedy planujemy swoje wymarzone wesele i dopinamy wszystko na ostatni guzik, zastanawiamy się często także nad tym, czy wybrać DJ-a, czy muzyków weselnych. Przed podjęciem tej jakże ważnej i nieodwracalnej decyzji warto dowiedzieć się, czy wybrany przez nas DJ świadczy jakieś dodatkowe usługi. Jeśli tak, to jakie i czy uczestniczy także dnia następnego w poprawinach.Często zdarza się tak, że w zakresie jego obowiązków jest tylko puszczenie muzyki z odtwarzacza, oraz miksowanie jej, ale bywają i tacy, którzy mają powiększoną ofertę o zabawianie gości, czy organizację oczepin.


DJ i jego podwójna rola?

DJ na wesele, który nie będzie zajmował się tylko muzyką oczywiście jest stosunkowo trochę droższy, ale warto pamiętać, że jest to jednorazowa inwestycja w dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia dla nas i dla naszych gości, którzy przyszli, by razem nami uczcić tę wyjątkową uroczystość. Poza tym można liczyć, iż nasza inwestycja w wesele zwróci się nam przynajmniej w jakiejś części pod postacią prezentów rzeczowych oraz gotówki.


A może oddzielnie wodzirej?

A może lepiej będzie zdecydować się oddzielnie na DJ-a, który będzie puszczał nasze ulubione piosenki, jednocześnie nie zawracając sobie niczym innym głowy oraz na wodzireja, który „porwie” wszystkich do tańca, ale nie będzie musiał nam śpiewać, bo np. jest lepszy w zabawie z ludźmi? W takim przypadku DJ zajmuje się tylko puszczaniem i miksowaniem naszej ulubionej muzyki, natomiast wodzirej krąży wtedy między stolikami, prowadzi oczepiny, zachęca do zabawy, organizuje poprawiny.


Korzyści z takiego wyboru

Atutem tego rozwiązania jest fakt, iż zarówno DJ jak i wodzirej na wesele robią to co umieją i lubią najbardziej, pozbawia ich się stresu, a to w rezultacie gwarantuje nam dobrą zabawę. Nie należy zapominać, że w tym przypadku koszty są podwójne, ale eliminuje się strach, że goście będą tylko siedzieć i jeść, zamiast się bawić, tańczyć i rywalizować ze sobą podczas oczepin. A kiedy następnego dnia goście będą zmęczeni i z bólem głowy to wodzirej zadba o lepsze samopoczucie gości i kontynuację dobrej zabawy. Co oczywiście wszystkim wyjdzie na dobre. W wyborze zarówno dj`a jak i wodzireja pomocny będzie serwis muzyka-wesele.pl. Dj`ów i wodzirejó możemy sprawdzić pod adresem – muzyka-wesele.pl.

Autor: Marta Polak

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top