Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Najdroższe pierścionki zaręczynowe gwiazd

Dodano: 19-09-2017
pierscionek_zareczynowy
37 milionów złotych za pierścionek? Tak, w tym roku padł rekord! Przyszła panna młoda chyba nie może powiedzieć „NIE”. Jak to się robi w show biznesie i jakie kwoty przyszli mężowie przeznaczają na oświadczyny? Tak, to będą zawrotne sumy, ale niech nikomu nie będzie żal. Popatrzmy z dystansem na zaręczynową modę, która w świecie celebrytów i wielkich sław nigdy nie przemija.

Ślub, przyjęcie weselne, spełniania marzeń. Co jest wcześniej? Oświadczyny. Chyba żadna kobieta nie uwierzy „na słowo”, że ktoś chce się z nią ożenić. Na palcu musi zalśnić pierścionek zaręczynowy. Swoista gwarancja, romantyczna, niepisana umowa.

Zanim ślub i przyjęcie weselne…

Na temat pierścionków zaręczynowych krąży wiele legend, mitów i przesądów. Wiadomo, że musi go kupić mężczyzna, że pierścionek powinien być złoty, najlepiej drogi (wielokrotność trzech wypłat przyszłego małżonka). Tam, gdzie zaczynają się pieniądze, niekoniecznie musi być wielka miłość, ale karmieni wizją romantycznych oświadczyn, rodem z amerykańskich filmów, również w Polakach urosło przeświadczenie, że pierścionek zaręczynowy to dowód prawdziwego uczucia. A przecież nie zawsze tak było.

 

 

W polskiej tradycji `zrękowiny` były niczym innym, jak transakcją, w której łączono dwoje młodych ludzi jako małżeństwo. Nie mogli sprzeciwić się woli rodziców. Z kolei w USA narzeczona aż do dnia ślubu musiała pozostać czysta, co było sprawą tak ważną, że pan młody miał prawo w przeciwnym razie pozwać ją do sądu i unieważnić małżeństwo. W latach 30` uznano, że nie ma sensu w ten sposób rozwiązywać konfliktów, a aby narzeczona miała jakiekolwiek zabezpieczenie finansowe na wypadek porzucenia, miała otrzymywać cenny pierścionek z diamentem. Tym samym pierścionek zaręczynowy nie stanowił dowodu miłości, ale najzwyczajniej w świecie – był walutą. Czymś w rodzaju odszkodowania.

Dzisiaj sytuacja wygląda inaczej, ale w praktyce łatwo uznać, że światowi miliarderzy i gwiazdy, oświadczający się za pomocą pierścionków wartych (dosłownie) fortunę, doskonale zabezpieczają swoją przyszłą małżonkę. Jesteście ciekawi, jakie rekordy padają w świecie show biznesu?

Panna młoda z brylantem na palcu – rekord!

Rekord padł niedawno. Najdroższy pierścionek zaręczynowy świata kosztował 37 milionów złotych! Brylant ma aż 70 karatów i jest niemałych rozmiarów. Spektakularny pierścionek należy do Kseni Tsaritsiny, która jest już żoną rosyjskiego Oligarchy, Aleksey’a Shapovalova.

 

 

Ksenia wcześniej pracowała jako modelka w Dubaju. Ze swoim obecnym mężem ma już dwójkę dzieci, a on od dawna traktuje ją, jak żonę. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby wyprawić oszałamiające i niezwykle kosztowne przyjęcie weselne, na którym panna młoda wystąpiła w dwóch sukniach ślubnych. Przepych mógł zaskoczyć nawet najbogatszych tego świata.

 

 

Suknie ślubne i przyjęcia weselne tańsze od pierścionka?

Wróćmy jednak do pierścionków zaręczynowych, bo to nie koniec zaskakujących liczb. Dotychczasowym rekordem w był pierścionek Elizabeth Taylor, która otrzymała od Richarda Burtona zaręczynowe arcydzieło z 33,19-karatowym diamentem o wartości 8,8 miliona dolarów. Co ciekawe, aktorka wychodziła za Burtona dwukrotnie i dwukrotnie się z nim rozwodziła. Jak widać, zabezpieczenie finansowe mogło się przydać.

eliza

Pozostałe gwiazdy show biznesu również nie żałują pieniędzy zarówno na pierścionki zaręczynowe, jak i przyjęcia weselne i suknie ślubne. Jednym z najsłynniejszych pierścionków świata jest ten, który otrzymała Kate Middleton. Kosztował „zaledwie” 136 tysięcy dolarów, a wykonany jest z 8-karatowego szafiru, białego złota oraz 14 małych brylantów. Jest równocześnie pamiątką rodzinną, więc nikt nie zastanawiał się, czy pierścionek jest tani czy drogi. Z kolei Camilla Parker-Bowles, druga żona i równocześnie wielka miłość księcia Karola, otrzymała od niego w 2005 roku pierścionek o wartości 1 miliona dolarów. Dla Brytyjczyków był to niemały wstrząs, bo Karol nigdy nie podarował pierścionka Dianie. Księżna sama go sobie wybrała już po zaręczynach.

kate

Pierścionki, zaręczyny, śluby – tak się to robi w wielkim świecie!

Pośród gwiazd Hollywood, muzyki, a nawet polityki również nikt nie żałuje pieniędzy na spektakularne oświadczyny.

Katie Holmes otrzymała od Toma Cruise1a pierścionek o wartości 1,5 mln dolarów. Oświadczyny miały miejsce w wyjątkowo romantycznej scenerii, bo na szczycie wieży Eiffla. Jak wiadomo, małżeństwo nie przetrwało.

pin

Michael Douglas uważa swoją obecną żonę, Catherine Zeta-Jones, za najpiękniejszą kobietę świata. Chciał stanąć na wysokości zadania i podarować jej równie piękny pierścionek. Udało się znaleźć pochodzący z 1920 roku dziesięciokaratowy diament otoczony 28 diamencikami. Jego wartość wyniosła 2 miliony dolarów. Z kolei obecny prezydent USA, Donald Trump, podarował Melanie pierścionek za 2,5 miliona dolarów i co ciekawe – w przypadku rozwodu to jedna z nielicznych rzeczy, które będzie mogła zatrzymać.

pin

Jay-Z podarował swojej ukochanej Beyoncé pierścionek wart 5 milionów dolarów. 18-karatowy diament robi wrażenie do tego stopnia, że na co dzień wokalistka nosi jego replikę, a sam pierścionek przechowywany jest w banku.

beyonce

Można popatrzeć na świat show biznesu z przekąsem i uśmiechem. Drogie pierścionki, zawrotne ceny za suknie ślubne i przyjęcia weselne… Wiele z tych relacji i tak nie potrafi przetrwać próby czasu. Mimo to, miło jest nacieszyć oko czymś bezcennym i pięknym, prawda?

Powrót do listy
Top