Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Weselne trendy zza granicy - jak się bawią w wielkim świecie?

Dodano: 10-08-2017
weselne_ciasto
Ślubne trendy dotyczą nie tylko stroju, wystroju sali weselnej i menu. Na świecie goście weselni zaczynają bawić się na przeróżne sposoby i niektóre imprezy stają się naprawdę nietypowe. Czy pary młode chcą się wyróżnić? Tak, ale bardziej chodzi o czystą zabawę. Wesele traktowane z wielką powagą to niepotrzebny stres, a przecież chodzi o to, żeby dobrze się bawić i pozwolić sobie na nutę szaleństwa.

Przygotowaliśmy dla was kilka inspiracji weselnych, głównie z USA, które na pewno wymagają poczucia humory i odrobiny dystansu. Kiedy przyjdą do Polski i w czy w ogóle mają szansę się sprawdzić? To zależy między innymi od was!

#1 Słodkie przekąski

Zacznijmy bardzo niewinnie. Słodkie, urocze przekąski to jeden z tych trendów, który nieśmiało wkracza również na polskie wesela, zachwycając gości. Nic dziwnego. Te maleństwa topią serca, jak wosk! Oczywiście zapadają w pamięć i świetnie wychodzą na zdjęciach, stając się miłą, nietuzinkową pamiątką. Minusem pomysłu jest jedynie konieczność wydania ekstra pieniędzy w piekarni. Jednak kreatywna panna młoda może sama spróbować swoich sił i przygotować coś własnoręcznie. Potraktujmy to jako formę odstresowania przed ślubem, choć jak wiadomo – teoretycznie na wszystko brakuje czasu.

 

 

 

Inspiracji na weselne w postaci słodkich przekąsek jest nieskończona ilość. Świetnie prezentują się na pięknie ozdobionym stole w charakterze poczęstunku, ale warto wykorzystać je jako przekąskę dla tych gości, którzy nie biorą udziału w weselu. Tuż po mszy lub ceremonii można je rozdawać lub postawić na specjalnie przygotowanym stole. Będą miłą niespodzianką i na pewno osłodzą czekanie w kolejce, aby złożyć życzenia nowożeńcom.

 

 

#2 Weselny food track

Przyznajcie, to już nieco bardziej szalony pomysł, niż efektowne słodycze. A jednak, coraz więcej amerykańskich par decyduje się umieścić na swoim weselu food truck, w którym można oczywiście zamówić smaczne, proste jedzenie na wynos. Goście weselni ustawiają się w kolejce po smakołyki! A co, jeżeli sama para młoda zajmuje się wydawką? Oryginalny pomysł, mnóstwo dobrej zabawy i kolejny świetny motyw na niezapomniane ślubne zdjęcia.

 

 

 

Realizacja marzenia w Polsce nie jest trudna. Food truck można zamówić na wesele, właściciele oferują obecnie profesjonalną i kompleksową obsługę imprez. Weselne hot-dogi lub burito? Dlaczego nie!

#3 Gry zespołowe na weselnym przyjęciu

Polacy kochają zabawy na weselach. W naszej tradycji można znaleźć ich naprawdę sporo, ale co powiecie na wyjście w plener i spróbowanie swoich sił w grach zespołowych? Za granicą goście bawią się na przykład przy przeciąganiu liny, dzieląc się na rodzinę panny młodej i pana młodego. Trzeba przyznać, że to dosyć sugestywna zabawa, grożąca ubrudzeniem białej sukni ślubnej, ale nie wolno się tym przejmować! Liczą się radość i niezapomniane wrażenia.

 

 

 

Nietypowym pomysłem na weselne zabawy jest na przykład strzelanie z łuku. Idealna rozrywka, która spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

 

 

Niemniej interesujące wydają się takie gry, jak polo albo kręgle. To naprawdę przyjemna rozrywka na świeżym powietrzu, która stanowi świetną alternatywę dla tańców przerywanych jedzeniem i piciem.

 

 

#4 Proste weselne torty

Wróćmy na chwilę do słodyczy. Zagraniczne pary coraz częściej decydują się na nieco mniej tradycyjne torty – choć to mało powiedziane. Te ciasta wyglądają, jakby były niedokończone. I tak powinno być! Piętrowe biszkopty wszystko, co najlepsze kryją w środku, a na zewnątrz można je dekorować żywymi kwiatami lub owocami sezonowymi. Smakowita prostota jest w modzie!

 

 

 

#5 Nietypowe wejście pary młodej

Na młodych czasem trzeba czekać, choć wszyscy mają już ochotę zasiąść do stołu. Jeżeli jednak para młoda zrobi tak zwane „wejście smoka”, czekanie zwraca się z nawiązką! Nowożeńcy wjeżdżają często na koniu lub motorze. Efekt murowany – goście będą zachwyceni i na pewno będą pamiętać tę scenę przez lata.

 

 

#6 Ślubny obraz

Pisaliśmy o nowym trendzie, czyli ślubnych karykaturach. Tymczasem za granicą pary młode wpadają czasem na jeszcze inny pomysł: ślubny obrazu! Artysta może go tworzyć bezpośrednio na weselu lub przygotować go ze zdjęcia już po uroczystości. Malarskie dzieło jest niezapomnianą pamiątką. Nowożeńcy powieszą arcydzieło w domu, a rodzina może otrzymać repliki w postaci zdjęcia lub pocztówki. Czy w Polsce znalazłby się artysta, który podjąłby się takiego zadania?

 

 

Trendów weselnych, które ożywiają imprezę i zapadają w pamięć jest wiele. Ślubne karaoke, występy akrobatów, pokazy świetlne, nietypowe przekąski, a nawet wprowadzanie na wesele czworonożnych gości – wszystko jednak ma sprowadzać się do jednego: dobrej zabawy, która będzie dla wszystkich godnym uczczeniem ślubnej uroczystości. W naszej ocenie kapitalny jest pomysł małych, słodkich przekąsek dla gości oraz gier zespołowych. Strzelanie z łuku i kręgle mogą rozluźnić lepiej niż alkohol! I na pewno niewiele kosztują, w porównaniu z innymi atrakcjami. Wszystko zależy od tego, jak wy lubicie się bawić, na czym wam zależy i jak chcecie zapamiętać własne wesele. Bądźcie sobą. Zarówno na własnym weselu, jak i przez całe późniejsze życie.

 

 

Powrót do listy
Top