Aktualności o tematyce ślubno-weselnej

Proste fryzury na wesele. Modne uczesania w 2019

11-01-2019
Jakie będą modne uczesania na 2019 rok? Odpowiedzi można szukać w różnych źródłach – Guido Palau, redaktor naczelny miesięcznika „Vogue” w Wielkiej Brytanii podpowiada: „Od kilku lat liczy się naturalność i indywidualność. Trzeba mieć pomysł, jak stać się najlepszą wersją samego siebie”*. I oto chodzi – wśród najmodniejszych fryzur weselnych na ten rok królować będą luźne stylizacje, warkocze, krótkie włosy i lekkie upięcia na bok.

Ślub humanistyczny. Czym jest i jak go zorganizować?

19-12-2018
Ślub bez wielu formalności? Bez księdza, Urzędnika Stanu Cywilnego? Zaplanowany dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście? Z samodzielnie stworzoną przysięgą? To możliwe w przypadku ślubu humanistycznego. Dowiedz się, czym jest ślub humanistyczny, jak wygląda on w świetle polskiego prawa, a także, jaki może być jego przebieg?

Sukienki koronkowe na wesele. Modne kreacje na 2019 rok

10-12-2018
„Bridal Weeks” w Londynie, Barcelonie, Nowym Jorku i Mediolanie jednoznacznie wskazują na niegasnący trend: koronki. To ponadczasowy klasyk, który przeistacza pannę młodą w prawdziwe zjawisko. Przedstawiamy wam najciekawsze fasony na zbliżający się rok 2019. Koronkowe materiały nie wychodzą z mody!

Teledysk ślubny czy tradycyjny film? Wybierz najlepszą formę pamiątki

15-11-2018
Zastanawiasz się, na czym szczególnie skupić się w czasie planowania wesela? Przekornie podpowiadamy, że nie tylko na oprawie, sukni ślubnej, ale przede wszystkim pamiątkach z tego dnia! Bardzo często traktujemy je po macoszemu, a kilka lat po ślubie najzwyczajniej w świecie żałujemy, że poskąpiliśmy na świetne zdjęcia, tradycyjny film, czy teledysk ślubny.  Jaką formę pamiątki warto wybrać?

Suknia ślubna boho – panna młoda w modnej stylizacji

04-11-2018
Czym jest styl boho? To połączenie wszystkiego, co obecnie najmodniejsze: elementów retro, stylu miejskiego, odważnych dodatków, a nawet elementów sportowych. Boho to niezależność, dzikość, ale równocześnie ogromna kobiecość i subtelność. Nic dziwnego, że sukienki w stylu boho stały się przebojem ostatnich lat.

Organizer ślubny – planowanie wesela może być łatwiejsze!

08-10-2018
Planowanie ślubu wiąże się ze stresem. Prawda czy mit? Większość par potwierdzi, że organizacja tak dużego przedsięwzięcia potrafi wzbudzać skrajne emocje. Całe szczęście, istnieje wiele sposobów na ułatwianie sobie życia. Jednym z nich jest organizer ślubny – gwarantujemy, że okaże się niezbędny!

Książki, wino czy kupony na loterię? Co zamiast kwiatów na ślub

20-09-2018
Coraz więcej par młodych prosi w zaproszeniu o zgoła inne prezenty niż kwiaty. Te, choć pięknie wyglądają w wazonie, to cieszą oczy raptem przez chwilę. Co zatem kupić zamiast tradycyjnego bukietu? Coś, co sprawi radość na dłużej bądź będzie dobrym uczynkiem dla innych! Przedstawiamy najpopularniejsze trendy w dziedzinie prezentów ślubnych.

Długa sukienka na wesele – co ubrać na ślub jesienią?

11-09-2018
Najpiękniejsze tło do ślubnych sesji zdjęciowych daje właśnie jesień, prawda? Nieco niższe temperatury pozwalają zaszaleć z kreacją i tym samym nie musimy się martwić o bardzo lekkie i przewiewne kreacje. Na jesiennych weselach świetnie sprawdzi się prawie każdy materiał: głównie wiskoza i poliester, ale równie dobrze wypadnie wysokiej jakości bawełna. Główną rolę w stylizacji może zagrać efektowna marynarka, ale prawdziwym hitem jesiennych trendów stanie się oczywiście sukienka maxi. Jesteście ciekawe jesiennych trendów? To coś dla was!

Bramy weselne i inne zwyczaje. Czy jeszcze kultywujemy ślubne tradycje?

29-08-2018
Polski ślub to ceremonia zorganizowana z wielką pompą, obfitująca w miłe i wzruszające akcenty wywodzące się z wielowiekowej tradycji naszego kraju. Chociaż na polskie sale weselne wdziera się coraz więcej zagranicznych trendów, między innymi ze Stanów Zjednoczonych lub Europy Zachodniej, to nadal silnie zakorzenione są rodzime zwyczaje. Jakie tradycje ślubne są praktykowane w naszym kraju?
Top