Wesele

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! cz. III

A oto propozycje następnych zabaw weselnych. W niektórych biorą udział tylko panowie, w innych pary, a w jeszcze innych konkurują rodziny Pani i Pana Młodego. Poniżej przedstawiamy kolejne zabawy możliwe do zastosowania na weselu.

Wesele zorganizowane w ogrodzie

Przygotowanie przyjęcia weselnego wymaga często sporo wysiłku. Znalezienie odpowiedniej sali, oprawy muzycznej, czy zaplanowanie menu i dekoracji to tylko niektóre z zadań czekających młodą parę. Jeśli chcesz mieć niezapomniane wesele, zastanów się nad przyjęciem w ogrodzie.

Przygotowania do ślubu czas zacząć

Jeśli niedawno się zaręczyliście – serdecznie gratulujemy. Czas euforii pewnie powoli ustępuje chłodnej kalkulacji, bo czas rozpocząć przygotowania do wielkiego przedsięwzięcia, jakim będzie Wasz ślub i wesele. Na pewno pojawia się pytanie: od czego by tu zacząć
?

"Żenima" czyli jak Słowianie żony "napędzali".

Małżeństwa przed tysiącem lat były monogamiczne, jedynie bogaci książęta posiadali kilka żon. Żenimą, nazywano kobietę zamężną, z którą żenił się mężczyzna. On ją za sobą wiódł, ona wychodziła "za mąż", czyli postępowała za mężem.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! cz. II

Dzisiaj prezentujemy kolejny artykuł z serii ciekawych zabaw weselnych, w których uczestniczyć może wciąż od kilku do kilkunastu gości. Może komuś z Was spodoba się jakaś z niżej wymienionych zabaw weselnych.

Parami, drużynami, samodzielnie – bawmy się! - cz. I

Zabawy przeznaczone dla wszystkich weselnych gości są fajne, bo integrują towarzystwo. Jednocześnie często są czasochłonne i powodują pewne zamieszanie. Inna sprawa, że nie zawsze wszystkim (np. starszym osobom) chce się iść do kółeczka na środku sali, a kiedy młodzi zapraszają, to głupio odmówić.

Czy przenieść ją przez próg? Staropolskie tradycje weselne

Dla jednych jest to tradycja, dla innych zabobon. Jednak tak naprawdę trudno wyobrazić sobie dzisiejszego przyjęcia weselnego bez staropolskich zwyczajów. Chociaż tak naprawdę wszystko zaczyna się jeszcze przed wejściem na salę, a kończą bardzo, bardzo późno w nocy. Nie da się ukryć, że wybrane zabawy mają wielu wrogów

Dj czy orkiestra – wybór muzyki na wesele

Ślub i wesele są jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, warto więc wszystko dokładnie przemyśleć, żeby nie popełniać błędów i potem niczego nie żałować. To bardzo ważny element organizacji.

Co należy uwzględnić podczas ustalania menu weselnego?

Menu weselne to jeden z najczęściej komentowanych elementów podczas wesela. Na jakie dania się zdecydować i na jakie ilości, żeby jedzenia nie zabrakło, ani też aby go zbyt dużo nie zostało. Co jest modne w tym roku i jakie panują trendy, jeśli chodzi o menu weselne? O to wszystko pytam Panią Martynę Faryś-Dzierżewską specjalistkę ds. marketingu w Qubus Hotel Legnica.

W tym wypada, w tamtym nie

Niektóre wesela zupełnie nie przypominają już tych tradycyjnych imprez sprzed lat, kiedy ludzie bawili się minimum dwa dni, a czasem i dłużej. Obecnie spora część par decyduje się na jednodniową imprezę, a czasem tylko na skromne, kilkugodzinne przyjęcie. Nie oznacza to jednak, że nie robi się już tradycyjnych – dwudniowych wesel. Goście, którzy wybierają się na taką imprezę stają zatem przed podwójnym dylematem: w co się ubrać?

Zaproś gości na Waszą stronę

W dobie postępującej komputeryzacji i coraz szerszego dostępu do internetu coraz więcej par planujących ślub decyduje się na założenie swojej strony internetowej. Jest to dość ciekawy sposób na szybkie i łatwe komunikowanie się z zaproszonymi gośćmi, ale oczywiście jak każda nowinka ma swoje plusy i minusy.

Wygoda zależy od grubości portfela

Planowanie ślubu i wesela jest wyzwaniem dla pary młodej oraz rodziny. Trzeba także się liczyć z kosztami, by zorganizować wszystko odpowiednio. Podstawową sprawą jest rozpoczęcie wszystkiego jak najwcześniej przed planowaną datą wydarzenia.

Po prawej mama, po lewej macocha

Pisanie, że na weselu najważniejsi są młodzi to frazes. Nie trzeba też więc nikomu tłumaczyć, że to właśnie oni mają zajmować centralne miejsce podczas tej uroczystości, zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i przenośnym. Dlatego też stół przy którym siedzą nowożeńcy powinien być w widocznym miejscu. Kto zasiada obok nich? To już wyższa szkoła jazdy.

Nie sadzaj zięcia koło teściowej!

Niektórzy mówią, że to najtrudniejszy i najbardziej konfliktowy punkt przedślubnych przygotowań. Czy aby na pewno ta ciocia lubi się z tym wujkiem? Czy samotnego kuzyna lepiej posadzić obok koleżanki-singielki czy obok kuzynek, żeby mieli o czym rozmawiać? Jak przy stole z Para Młodą usadzić mamę weselną i nową żonę ojca panny młode?
Top