Wesele

Dj czy orkiestra – wybór muzyki na wesele

Ślub i wesele są jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, warto więc wszystko dokładnie przemyśleć, żeby nie popełniać błędów i potem niczego nie żałować. To bardzo ważny element organizacji.

Co należy uwzględnić podczas ustalania menu weselnego?

Menu weselne to jeden z najczęściej komentowanych elementów podczas wesela. Na jakie dania się zdecydować i na jakie ilości, żeby jedzenia nie zabrakło, ani też aby go zbyt dużo nie zostało. Co jest modne w tym roku i jakie panują trendy, jeśli chodzi o menu weselne? O to wszystko pytam Panią Martynę Faryś-Dzierżewską specjalistkę ds. marketingu w Qubus Hotel Legnica.

W tym wypada, w tamtym nie

Niektóre wesela zupełnie nie przypominają już tych tradycyjnych imprez sprzed lat, kiedy ludzie bawili się minimum dwa dni, a czasem i dłużej. Obecnie spora część par decyduje się na jednodniową imprezę, a czasem tylko na skromne, kilkugodzinne przyjęcie. Nie oznacza to jednak, że nie robi się już tradycyjnych – dwudniowych wesel. Goście, którzy wybierają się na taką imprezę stają zatem przed podwójnym dylematem: w co się ubrać?

Zaproś gości na Waszą stronę

W dobie postępującej komputeryzacji i coraz szerszego dostępu do internetu coraz więcej par planujących ślub decyduje się na założenie swojej strony internetowej. Jest to dość ciekawy sposób na szybkie i łatwe komunikowanie się z zaproszonymi gośćmi, ale oczywiście jak każda nowinka ma swoje plusy i minusy.

Wygoda zależy od grubości portfela

Planowanie ślubu i wesela jest wyzwaniem dla pary młodej oraz rodziny. Trzeba także się liczyć z kosztami, by zorganizować wszystko odpowiednio. Podstawową sprawą jest rozpoczęcie wszystkiego jak najwcześniej przed planowaną datą wydarzenia.

Po prawej mama, po lewej macocha

Pisanie, że na weselu najważniejsi są młodzi to frazes. Nie trzeba też więc nikomu tłumaczyć, że to właśnie oni mają zajmować centralne miejsce podczas tej uroczystości, zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i przenośnym. Dlatego też stół przy którym siedzą nowożeńcy powinien być w widocznym miejscu. Kto zasiada obok nich? To już wyższa szkoła jazdy.

Nie sadzaj zięcia koło teściowej!

Niektórzy mówią, że to najtrudniejszy i najbardziej konfliktowy punkt przedślubnych przygotowań. Czy aby na pewno ta ciocia lubi się z tym wujkiem? Czy samotnego kuzyna lepiej posadzić obok koleżanki-singielki czy obok kuzynek, żeby mieli o czym rozmawiać? Jak przy stole z Para Młodą usadzić mamę weselną i nową żonę ojca panny młode?

Życzenia ślubne i ich treść

Są takie chwile w życiu, których nigdy nie zapomnimy. Wyjątkowe, przełomowe momenty w których dzielimy radość z rodziną i przyjaciółmi. Takim momentem są ślub i wesele - chcemy wówczas pogratulować Młodej Parze wejścia na nową drogę życia. Zobacz czego warto życzyć nowożeńcom.

Bez alkoholu też się da?

Staropolska "tradycja" mówi, że stoły weselne winny być suto zastawione jadłem i alkoholem. W szczególności kraje słowiańskie znane są z zamiłowania do celebrowania wielkich wydarzeń przy kieliszku mocnego alkoholu. Czy polskie wesele może odbyć się bez trunków?

"Postrzyżyny" czyli jak Słowianie swym synom imiona nadawali.

Po kilku, czasem siedmiu latach po narodzeniu dziecka, świętowano uroczystość nadania imienia chłopcu zwaną postrzyżynami. Obcinano mu włosy, paląc je jako ofiarę bogom lub pieczołowicie chowając. Wystawna uczta, w licznym gronie gości, kończyła się nadaniem imienia przez najdostojniejszego z nich.

O cierpieniu na weselu

Pierwszy taniec to bardzo ważny moment na każdym weselu. Dla „młodych” to często stresujący moment, poprzedzony wielotygodniowymi próbami i godzinami spędzonymi na wyborze odpowiedniego utworu. Ostatecznie często okazuje się, że wybór jest chybiony i zakochani małżonkowie tańczą do piosenki, której słowa mówią o rozstaniu lub nieszczęśliwej miłości…

O cierpieniu na weselu

Pierwszy taniec to bardzo ważny moment na każdym weselu. Dla „młodych” to często stresujący moment, poprzedzony wielotygodniowymi próbami i godzinami spędzonymi na wyborze odpowiedniego utworu. Ostatecznie często okazuje się, że wybór jest chybiony i zakochani małżonkowie tańczą do piosenki, której słowa mówią o rozstaniu lub nieszczęśliwej miłości…

Romantycznie, zmysłowo czy klasycznie – czyli wybór pierwszego tańca

Walc wiedeński, to najbardziej popularny wybór na pierwszy taniec. Dostojny, spokojny, piękny. Coraz więcej par decyduje się jednak na przełamanie tej tradycji łącząc style i mieszając utwory. Cokolwiek wybierzecie, pamiętajcie o tym, by skupić się na własnych preferencjach i gustach - w tym dniu to Wy jesteście najważniejsi. Sprawdźcie podpowiedzi jakie dla Was przygotowaliśmy.

Pierwszy taniec - czy to konieczne?

To jedyny taki dzień w Waszym życiu - wyjątkowe, wspaniałe chwile i wspólna radość ze stworzenia nowej rodziny... Ale czy każde wesele musi wyglądać tak samo? Czy można nieco namieszać w standardowym planie uroczystości i usunąć z niego pierwszy taniec nowożeńców? Zobacz czy warto postawić na swój własny plan, w którym pominiecie ten stresujący element wesela.

"Swaty" czyli jak nasi pradziadowie rękę swej ukochanej zdobywali.

Dawniej mówiono by "kraść daleko, blisko się żenić", co oznaczało, że potencjalna przyszła żona była dziewczyną z najbliższych okolic. Jak namówić rodziców na oddanie ręki córki? To zadanie należało do swatów i dziewosłębów. Sprawdź jak to się odbywało przed laty.
Top